Jótállás és fix bekötésű háztartási készülékek

Indította mucden, 2021. július 08., 15:32:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki


pkajos


Kedves Sztogoff
"Pont azt írtam, hogy feltehetőleg senki másnak nem volt probléma azonosítani.

Hogy egy időszakonként kötelező felülvizsgálatra valaki is azt mondaná, hogy azt akkor nem szabad újonnan üzembe kerülő berendezésnél elvégezni, azt szerintem szintén senki más nem gondolja úgy."


Akik szabványokat, rendeleteket olvasnak és használnak - mint pl. a felülvizsgálók- nem lehetnek "pongyolák". Az így gondolom, én más meg másképp gondolom itt sem problémamentes.
Nem véletlen, hogy 10 jegyzőkönyvből talán, ha 1 megfelelő, és elfogadható, és ez csak részben a felülvizsgáló hibája.

Igenis probléma megfelelően azonosítani, még ma is, bár a 07.15-től kiadott új Ellenőrzés , felülvizsgálat TvMI próbálja kényszeredetten "átvenni" és megemlíteni, EGY ÉV UTÁN, hogy a VBF kb. zömében az EBF-et foglalja magában. 
Javaslom elolvasni az OTSZ-t, hogy miről szól az EBF, különösen, hogy mire NEM terjed ki.
Ha visszaolvasol a kb 1 évvel ezelőtti VMBSZ rendeletváltozás utáni állásfoglalásokra - mit mondott az MEE, az OKF, az ITM..beláthatod, hogy egy jogszabály olvasás értelmezés - ha az rossz- más, rendesen munkát végezni akarót is zavar.
Persze, ha ezek Téged nem zavarnak akkor csináld, ahogy gondolod.  Szerencséd van a Megrendelők zöme is lazán veszi "értelmezi" ezeket - szintén nem zavarja az ilyesféle pontatlanság, pongyolaság!     

tothgyula

Nyilván akinek megvan mindkét jogosultsága az ÉVÉ és EBF felülvizsgálatra, az végezheti a felülvizsgálatokat a bizonyítványok kiállításától számított 5évig. Külön jegyzőkönyvek készítése javasolt, de nem tiltott egyben sem!

Sztrogoff

az ilyesféle pontatlanság, pongyolaság
Hogy jutottunk el oda, hogy az, ami a valóság, az nálam pongyolaságnak számít? Dehogy volt pongyolaság. Nem tud kétely lenni, hogy az EBF az az EBF.
Javaslom elolvasni az OTSZ-t, hogy miről szól az EBF, különösen, hogy mire NEM terjed ki.
Elégszer olvastam már az OTSZ-t. Abban nincs semmi konkrétum a felülvizsgálatra nézve, s mint említettem, főleg nincs olyan leírva, hogy nem szabad új berendezésen elvégezni. Mint ahogy azt a VMBSZ már az megjelenésétől elő is írta.


Safety

Nem kívánok belefolyni a vitába, de le van írva az OTSZ-ben, hogy új berendezés felülvizsgálatára nem vonatkozik.

276.§. "(2) Az alcím előírásai nem vonatkoznak
a) az új berendezések üzembe helyezése előtt vagy üzembe helyezése során szükséges vizsgálatra,"

Ez mindig is így volt, az EBF felülvizsgálatok időszakos jellegűek.

S/K

EBF    ...amúgy ezt a rövidítést ki találta ki?

...mert a szakképesítés is időszakost jelöl, tehát EBIF.


pkajos

Sztrogoff!

Látod Safety is jól érti, és gondolom sokan mások is.

És akkor olvasd el azt is, mire terjed és nem terjed ki az EBF és azt is, hogy a VBF- ennek ellenére az áramütés elleni védelem vizsgálata miatt meg kiterjed mégis.

És akkor mi van az MSZ HD 60364-6:2017  szabvánnyal, az abban szereplő "tűzvédelmi jellegű" vizsgálatokkal- mert abban is van bőven.  Mi van a felülvizsgálati időszakokkal?

Na ezért jó, ha egy rendelet jól olvasható érthető, és használható.

A VMBSZ alapján a Villamos biztonsági felülvizsgálat szerint elvégzed 3 évente a szigetelési ellenállásméréseket, szét bontasz egy üzemet, gyárat, egy 10 emeletes irodaházat, plázát - azon az alapon, hogy része a vizsgálatnak, jóllehet az EBF szerint meg érvényes 6 évig?

Jó, hogy Te mindent értesz -és szerinted mindenki érti..
Nekem nem minden tiszta - továbbra sem.
Na nem az ilyen-olyan állásfoglalások, hanem azok értelme.