Mûködtetõ áramkörök

Indította JUVILL, 2012. szeptember 11., 22:24:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szelei

Igen sikeresen elkészül a mi szabványunknak is megfelelõ szekrény mint saját tervezés, kivitelezés.

Alaplap

Ajtó.

Itt már van fõbiztosító, motorvédelmek, mûködtetõ trafó (400/24) védelemmel (így nem kellett a nulla vezetõ kialakítása). :)

Marton

No ez a megoldás már "iparos" kivitel, azaz szabványos. Az általad is megvalósított 400V-os primer feszültségü vezérlési trafó esetén nincs szükség a betáplálási nulla vezetõre, ezt nem értették meg egy másik fórumon való hozzászólásomkor.

JUVILL

Idézetet írta: Marton Dátum 2012. szeptember 15., 20:16:13 DÉLUTÁN
No ez a megoldás már "iparos" kivitel, azaz szabványos. Az általad is megvalósított 400V-os primer feszültségü vezérlési trafó esetén nincs szükség a betáplálási nulla vezetõre, ezt nem értették meg egy másik fórumon való hozzászólásomkor.
Nem akarom Szelei kollégát megbántani, de azt írod, hogy ez már szabványos.
Nem teljesen.
Nekem nem igazán tetszik az egy csavar alól leágaztatott  2 db védõvezetõ.
Elnézést a kritikáért.

Szelei

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. szeptember 15., 20:23:00 DÉLUTÁN
Nekem nem igazán tetszik az egy csavar alól leágaztatott  2 db védõvezetõ.
Elnézést a kritikáért.
A bejövõ sorkapocsból megy az alaplapra és onnan az ajtóra a földelés. Nem állt rendelkezésemre 2 X 6 mm2 es szemes saru ezért ez a megoldás.

flatskerrobert

Szelei kolléga!
       
        Csak egy kicsi megjegyzés és kérdés.
Lehet, hogy egy mérettel nagyobb szekrényt választottam volna!
A csengõ a nullát a PE pontról kapja?
A motorok elmenõ vezetékei kék, barna, fekete és z/s ?
        Az biztos, hogy nagyságrendekkel jobb mint az import.
FR.

Szelei

A szerény az örökölt!

Csengõ ki lett cserélve 24 V-osra, így nem használta a földelést.

Mivel a 4 eres kábel amit kaptam ezzel a szín jelöléssel volt ellátva egy kis gépen belül nem zavart.

A helyet motoronkénti hõkioldó, fázisfigyelõ, mûködtetõ trafó és a két segédrelé helyigénye végett lett kissé szûkös. Mind ezek ellenére sem bekötéskör, javításkor nem okozott különösebb gondot a hely mérete. :)

flatskerrobert


JUVILL


Szelei kolléga szaktudását tisztelem. Biztos vagyok benne, hogy szakmai szempontból eligazodik a szerelésen.
Nem akarok vitát kirobbantani. Elnézést érte, de nem szabványos a szerelés, akkor sem, ha már a csengõ törpefeszültségû. Egy felülvizsgálónak errõl le kell írni a véleményét, még akkor is, ha kereskedelmi forgalomban - sajnos - ilyen színjelölésû kábelt lehet beszerezni.
A feltett kép szerint, az MTK vezeték kék színû ere fázist vezet, holott az a nulla vezetõ színe. Ha nem a kivitelezõ javít egy késõbbi idõpontban, akkor ez megtévesztõ lehet.
Az sem szabványos, hogy a kék színû vezeték és egy zöld/sárga vezeték egy védõvezetõ sorkapocsban van toldva.
Az egy csavar alól leágaztatott 2 db védõvezetõt már kifogásoltam.
Elnézés a véleményemért.

nyaki

Azt a kiskésit! :)
De jó a megfigyelõkéd!  ;) Gratulálok! ;)

JUVILL

Idézetet írta: nyaki Dátum 2012. szeptember 16., 18:09:51 DÉLUTÁN
Azt a kiskésit! :)
De jó a megfigyelõkéd!  ;) Gratulálok! ;)
Igyekszem. ;)
Nálam ez szakmai ártalom.:)
Megváltozni nem már nem fogok, mivel elég régen ezzel foglalkozom, és erre a kis idõre már nem érdemes. ;)
Amennyiben nem értesz egyet a leírtakkal, szívesen állok elébe a véleménycserének.