Feltöltõ kártyás vízóra

Indította krisz1986, 2012. május 23., 16:41:04 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Csak egy hozzászólás! Én is úgy érzem nem csak a kártyás villanyórával tesznek tönkre, hanem a kísérlet alatt álló vízmérõvel is. Sõt gázban is található ilyen. Víznél nem értem, hogy fogják megvalósítani.  Mert a vízmérõk nagy része laboratóriumi mérõ. Létezik átfolyós, pillanatnyi fogyasztás mérõ és még sorolhatnám. A víz útjába Ellenásást tesznek és így mûködtetik a számlálót. Most jön a költõi kérdés? Amit több lépésben kívánok félteni:
1.   Hogy szabályzód a vízfogyasztást
2.   Hogy állítod le a vízfogyasztást.
3.   Ha ezt digitális berendezések oldod, meg hogy véded meg a mechanikai sérüléstõl-iszaptól és beázástól. Na meg egy csõtöréstõl.
4.   Ha nem a vízaknában tárolod, akkor mellé vagy köré kell telepíteni, ami változtatás a terveken és egy valag lóvéba kerül.
5.   Legegyszerûbb marad a szûkítés és dugózás

nyaki

Mi még nem tudjuk, de idegenben lévõ szakik biztos tudják a megoldás repertoire-ját.
...hogy a nyavaja törje ki az összes pénzoligarchiás, senkiházi, moderált szó népnyúzót. :(



Moderátori bejegyzés:
Ha kérhetném a trágár kifejezéseket mellõzzük a fórumról 

Laca83

A Vizmérõt  mágneskártyával lehet inditani.(mint egy beléptetõ rendszer)a korlátozást egy mágnesszelep végzi. Tehát az automatice lezárja a bejövõ oldali vízáramlást. Meg van oldva a ledugózás probléma. Ja,és nem fizetsz visszakapcsolási díjat. Elég kielégítõ a válasz?

nova

Szétválasztottam az elõzõ témától, mert a villanyóra és vízóra beszélgetéseket azért ne keverjük témán belül.  ;)

Egy ilyen jellegû vízóra kivitelezése nem egy bonyolult mûvelet a mai technikai eszközökkel, a víz mennyiség mérése és szabályzása már nagyon régóta használják sok helyen az iparban.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

De átlag fogyasztónál? A mágnes szelepet milyen elektronikával vezérled? És hogy helyezed el és hogy viszed a földbe hozzá az árameltátást? Errõl is beszélgessünk egy kicsit? Na megint a szemüvegem á még mindig gépet szerelek!

nova

Nem olyan nehéz kérdés, mivel csak elméletben beszélünk, hogy milyen megvalósítás lehetséges. Ha a fogyasztásmérõt leszerelik díjhátralék miatt, akkor az újbóli hálózatra kapcsoláshoz regisztrált villanyszerelõnek ellenõriznie kell, hogy a jelenlegi szabályoknak megfelel-e a mérõhely. Sok esetben ezek régebbi mérõhelyek melyek esetében nem csak a díjtartozást kell rendezni, hanem az új mérõhelyet is kifizetni. Ha ezt az esetet vesszük alapul és ha nem fizeted a víz számlát és leszerelik a mérõt, akkor az új mérõ felszereléséhez elõ is írhatnak különbözõ feltételeket. Akár az elektromos csatlakozást a mágnesszelephez.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

De még egy kérdés? Ugye a víz lételem tehát alapvetõ szükséglet. Ezt nem tudom a törvény, hogy szabályozza. Én csak azt tudom, hogy nálunk Pécelen, ha nem fizetsz, szûkítenek. Na már, most ha van egy fõmérõd és utána több lakó a fõmerõrõl kapja a vizet vagy villanyt a fõmérõrõl, akkor ezt mennyire veszik figyelembe a kártyás mérõ felszerelésénél?

nova

A víz szolgáltatás is egy szolgáltatás, amiért fizetsz. (semmi nincsen ingyen a mai világban)
Idézetet írta: Glatz KrisztiánUgye a víz lételem tehát alapvetõ szükséglet.
Nagyon sok embernek nincsen a világon városi víz ellátási rendszere.
Azt javaslom, ha ennyire érdekel a lakóterületeden a vízmûvek milyen szankciókat alkalmaznak azokkal szemben akik díjhátralékkal rendelkeznek, akkor kérdezd meg a helyi vízmûvek képviseletét.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Megkérdeztem és érdekes dolgokat hallottam.  A törvényi hátterét még tanulmányozom miért, és hogy van ez! Olyan dolgoknak is utánanézek, hogy mentesség, méltányosság stb. De ez már szociális fórum.