Motorindítás...

Indította savair, 2012. július 25., 21:05:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

In 3-7 bemenet  (hálózat.) Out 4-8 kimenet (a motorhoz)
Ennyi.
A motor nyomógombos (visszatérő kapcsolós) indítású vagy üzemi kondenzátoros, esetleg szénkefés ?

peeer

-Asztalba beépítettem egy egyszerű kézi marógépet( Bosch )fix folyamatos működésre is lehet kapcsolni. Ezt a gépet bedugnám egy  földelt dugaljba amit  elé kötném a kapcsolót .A másik vége a dugvil megy az az  hálózatba 1 fázis 230V.
Az a kérdésem hogy van 3 erem  .A 1 db barna fázisból hogyan csináljak kettőt az In 3-7 bemenethez (hálózat.) és a Out 4-8 kimenet hez (a motorhoz)? 1db fázisból hogy lesz 4db fázis. ??? Gondolom csak a fázist kell bekötni a kapcsolóba ? >:(

Bocs  ,de egészen más szakmám van ... :)

Marton

A bejövő fázis vezetéket (barnát) a 3-asra kell kötni, a nullát (kéket) pedig a 7-esre.
Az elmenő fázist a 4-esre, a nullát (kéket) pedig a 8-asra.
A zöld/sárga védőföldelést megszakítás nélkül tovább vinni, illetve sorkapoccsal megkötve folytonossá tenni.
A kapcsolónak szüksége van a 230V mindkét pólusára mert kell neki az öntartó, benntartó mágnes tekercs táplálásához. Ez biztonsági funkció, ha bekapcsolt állapotban elmegy a hálózati feszültség, a kapcsoló kioldja magát és automatikusan nem indul újra a gép a feszültség visszatérésekor. Újbóli elindítás csak újbóli benyomáskor történik.
A bekötéséhez úgy látom csúszó saruval kell használni.

peeer

Nem is tudod ,hogy mennyire örültem a részletes és kimerítő válaszodért. :D
- Végre megoldódott számomra  a gordiuszi csomó.

Hálás vagyok Neked!!! :)Köszönöm!!!

Simon Endre

A estet továbbgondolva az a bizonyos kézigép (gondolom egy felsőmaró) rögzíthatő kézikapcsolója ugyancsak visszavísz az alphelyzetre, mert ez  mint  a vidéki kislány "úgy maradhat" és a védőkapcsoló visszakapcsolásakor beindul. Ezt a tipushelyzet csak a Bossch egyes gépeiben van kivédve, ezekben a bekapcsoltság nem engedi meg az újraindulást és kigyúlad egy sárga LED a nyélben ha újra visszatér a feszültség. Egy kommersz autópolírozó kézigép ha bekapcsolva (dugaszolva) maradt a hálózatból is ki kell iktatni, hogy újra indítható legyen
Üdv Marton (*****) így kell ügyesen megkenni a palacsintát. Próbálok felzárkózni!

faxelektro


Segítséget kérnék egy GANZ-KKO-20-6006-os háromfázisos irányváltó kapcsoló bekötéséhez,kell a kapcsolón áthidalni valamelyik kontaktokat vagy hová jön a be táp és melyik kontaktrol megy a motorhoz?
                                                                                    Köszönöm

Simon Endre

Csakhogy újra felbukkantál azt hittem, hogy a kenyérpirító áldozata lettél (bocs,) szóval ide sajna   ..... 6008 kellett volna de ez is jó lehet
Betáp 1+3  5+7  9+11
Motor 2+4  6+10  8+12

Marton


faxelektro

Jó estét
             Azt tudtam én is hogy a 6008-as az irányváltó de 6006-ost hozott a motor tulajdonos úgy adták neki az üzletben és hogy ne menjen vissza a városba azért kérdeztem,hogy be lehet-e kötni a 6006-ost és mire használják a 6006-ost aminek a neve átváltókapcsoló. Egyébként még meg vagyok nem csapott agyon az áram csak annyi a meló hogy nincs idő még írni sem. A plusz az azt jelenti,hogy azokat át kell hidalni?

Simon Endre

Szevasz  Marton!
Most csak a "tudásbázis bővítője" lettél, mert Faxielektro szaktársunknál a dolgok "adottak" mint a kőleves alapanyaga, mi csak a receptet adjuk hozzá.

Szia faxi nagyon hiányoztál, kellene a főoldalra az a "még élek " gomb. Az ünnepi hétvégék nagyon csendesek voltak (itt a fórumon.)  Továbbá igen a+ jel összekötést jelent a 3,7,11 nincs is jelőlve a kapcsoló kifejtésében az én csak odairtam, de bíztosan úgy van gyárilag is.