1 fázisról 3-ra

Indította suto.tibor, 2020. január 19., 22:47:08 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

suto.tibor

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van egy szabványos villanyszekrény 1 fázis 32A-rel. És át szeretnénk állni 3 fázis 16A-re (kezdésnek).
Ez milyen költségekkel jár, azon kívül? E-on terület.

Köszi az infót előre is.



S/K

128.000 Ft az amperok (növelés) díja.
Írtad hogy szabványos mérőhely akkor + óracsere.
Szabványos-e a mérőhely azt egy regisztrált szerelő nézi meg és írja alá a papírt.

Atis57

Idézetet írta: suto.tibor Dátum 2020. január 19., 22:47:08 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van egy szabványos villanyszekrény 1 fázis 32A-rel. És át szeretnénk állni 3 fázis 16A-re (kezdésnek).
Ez milyen költségekkel jár, azon kívül? E-on terület.

Köszi az infót előre is.
Szia!

Ez miért lessz jobb ? Mert forditva szoktam látni.A vill. fogyasztókat át kellene nézni  -,el lehet úgy osztani,hogy a 16A elég legyen?

Az óraszekrényt valószinűleg cserélni kell. Egy regisztrált szerelő,majd utánajár.+ a HFH .+ 8000 Ft munkadij az áramszolgáltatónak

suto.tibor

Idézetet írta: Atis57 Dátum 2020. január 20., 14:39:02 DÉLUTÁN
Szia!

Ez miért lessz jobb ? Mert forditva szoktam látni.A vill. fogyasztókat át kellene nézni  -,el lehet úgy osztani,hogy a 16A elég legyen?

Az óraszekrényt valószinűleg cserélni kell. Egy regisztrált szerelő,majd utánajár.+ a HFH .+ 8000 Ft munkadij az áramszolgáltatónak

Szia,
A tulaj 3 fázisú motort akar hajtani.
A szekrény 2015 körül lett cserélve 32A miatt.

Atis57

Idézetet írta: suto.tibor Dátum 2020. január 20., 22:53:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Atis57 Dátum 2020. január 20., 14:39:02 DÉLUTÁN
Szia!

Ez miért lessz jobb ? Mert forditva szoktam látni.A vill. fogyasztókat át kellene nézni  -,el lehet úgy osztani,hogy a 16A elég legyen?

Az óraszekrényt valószinűleg cserélni kell. Egy regisztrált szerelő,majd utánajár.+ a HFH .+ 8000 Ft munkadij az áramszolgáltatónak

Szia,
A tulaj 3 fázisú motort akar hajtani.
A szekrény 2015 körül lett cserélve 32A miatt.
Szia!
Hát ha azt akar --legyen! Persze ha nem frekiváltóval inditja, akkor a 3kW megfogja.S közben nincs fogyasztás a lakásban!
Sok helyen a villanysűtő,tűzhely,mosgatógép,mosogép , klima ,villanyboyler  egyszerre nem fér bele a 16A kismegszakitó értékébe.

tothgyula

T Suto Tibor!
Egy frekiváltó többe kerül, mint az egész teljesítmény bővítés.A regisztrált szerelő jogosult a munkák elvégzésére, ezt nem lehet megspórolni. De azt írod, hogy kezdetnek kell a3x16A. Azután majd újabb bővítés következik???
Én egyből 3x20A-t kérnék és egyfüst alatt végleges megoldást találnál.

suto.tibor

Én is 20-25A támogatom.
Itt csak arra voltam kíváncsi, hogy a többlet amper megfizetésén felül mekkora illetve mivel kell számolni egy ilyen munkával.
Tudom mindenki más-más áron dolgozik, de egy átlagot lehet nézni.
Képet is akartam feltölteni az óra és környezetéről, de nem kaptam még meg.
Köszönöm az eddigi válaszokat ,illetve ha valakinek van valami jó tanácsa a témához, várom szeretettel.

Atis57

Sziasztok!

Ugyan ilyen  őrültségbe keveredtem.
A tulajt rábeszélték a 3F ázisra , Mérőcsere ,doboz csere ,HFH  fizetett-lehúzták?

Most van 3X16A  re , meg egy csomó készüléke ,ami  levágja ezt a kis biztit.
A fürdő/háztartási helység ; átfolyós vizmelegitő 7kW , 2db mosógép, száritógép,2db vasalóállvány ,
konyha ; 600L hűtő,vill. tűzhely 4 lappal, 2db  sütő, 2db Mikró + a sok vacak.....
Pincében ;szauna ? jacuzzi.

Ehhez 2 bejárónő, meg a felesége .....

Szerintem 3x40A  is kellene ide.
A 3gyerekről nem is beszélve (mit lehetne még bekapcsolni?)

Van valami ötletetek, hogy lehet-e valamit kezdeni ezzel? Mert igye helyzet van mind a két értelemben.

980POWER

Ez már nem tűnik háztartási méretű fogyasztónak. 3X20 A-ról elmegy vállalkozásunk és a házunk is, csak azért kellet ennyi mert vannak nagy motorok is. Haveromnál 3X16A-ól ugyan ez elmegy, de nála kisebbek a motorok. A 3X25A külön elbírálás alapján adható, nem véletlen. Minek egy 600 literes hűtő egy háztartásba ez nekem mondjuk magas, nem  fogyasztása miatt, mert hűtőkamrák se nagy fogyasztók, párat raktunk össze, mit lehet belerakodni?

tothgyula

Aggregát,PV rendszer + hőszivattyú!!!