Szigeteletlen csillagpontú berendezés szigetelés vizsgálata

Indította S/K, 2020. december 19., 09:05:15 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

S/K

Aggregátor próbájához/terheléséhez készített egyedi berendezés ellenállásai csillagpontra/testre vannak kötve. 12 db 8,5 kW ellenállás, hármasával. Három kivezetés = három fázis, közös pontjuk összekötve, fém testre és a PEN vezetőhöz kötve.
Ezzel a 100 kW-os aggregátorokat próbálják/tesztelik. Ebben az esetben hogy teljesítem a villamos berendezés szigetelési ellenállás mérését? További kérdés hogy ezek az aggregátorok (amikkel a terhelőellenállás berendezéssel tesztelik) a repülőgépek földi állása alatt szolgáltatják az energiát a repülőnek. Ide melyik szabványt szükséges figyelembe venni?
Köszönöm.

Atis57

Idézetet írta: S/K Dátum 2020. december 19., 09:05:15 DÉLELŐTT
Aggregátor próbájához/terheléséhez készített egyedi berendezés ellenállásai csillagpontra/testre vannak kötve. 12 db 8,5 kW ellenállás, hármasával. Három kivezetés = három fázis, közös pontjuk összekötve, fém testre és a PEN vezetőhöz kötve.
Ezzel a 100 kW-os aggregátorokat próbálják/tesztelik. Ebben az esetben hogy teljesítem a villamos berendezés szigetelési ellenállás mérését? További kérdés hogy ezek az aggregátorok (amikkel a terhelőellenállás berendezéssel tesztelik) a repülőgépek földi állása alatt szolgáltatják az energiát a repülőnek. Ide melyik szabványt szükséges figyelembe venni?
Köszönöm.
Szia!
Ehhez nem sok hozzászóló lesz.
Mivel a légijárművek is ki vannak véve a 60 364 hatálya alól.
ráadásul;A szabványos földi táplálás 115 V, háromfázisú 400 Hz-s váltakozó áramot biztosít, ez nem illeszkedik az 50 HZ s megoldások közé.
Az aggregátok   kezelésijében , milyen előirások vannak felsorolva ? Ahhoz alkalmazkodnék.
A terhelések szigetelési ellenállását ,forditva is meglehet mérni.(3f  betáp csatlakozó  rövidre zárva, a fémtesthez -ha van  )

S/K

Szia!
Köszönöm a hozzászólást. A mérést a betáplálási kapcsokon mértem már az első alkalommal, ahogy írtad, de amint a kapcsolók (terhelések) bekapcsolódnak a mérés 0.0000 érték, hiszen szemmel is látható hogy a testre vannak kötve az ellenállások. A kikapcsolt kapcsolóknál az elektronika meg a kapcsolókig menő vezetékezés/kábelezés 1000 Mohm feletti.