24v -os keverőszelephez kell a biztonsági tarafó

Indította Laszló 75, 2016. augusztus 05., 16:54:31 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Laszló 75

Szép jó napot mindenkinek!
Belefutottam egy fűtésvezérlésbe nem túl bonyolut a bekötése az simán ment, viszont kiderült, hogy elcseszték és vezérlő egység a keverőszelepek müködtetését 230v kimenettel kapcsolja viszont a keverőszelepek 24v ac feszültséggel müködnének. Mivel kicserélni visszaküldeni elég macerás meg már be is van épitve ,az a megoldás jött, hogy építek hozzá egy relés vezérlést ami 24v Ac fog kacsolni. A kérdés biztonsági tarfót kell beépítenem? Vagy elég egy sima kettősszigetelésű trafó is. A helység egy alaksor enyhén párás környezet. A tokozatot ip65 dobozzal oldanám meg és gumis tömszelencével.
Köszönöm az ötleteket!

Tret

Üdv!
A felvetett kérdésben tudni kellene hogy a keverőszelep melyik ÉV osztályba tartozik.Mert ha külön van a motor része és mondjuk az kettős,vagy megerősített szigetelésű akkor az érintésvédelmi megoldás adott.

Laszló 75

Azért tettem fel a kérdést hátha látott már valaki ilyet :)

hát ez a baj mert én sem láttam :( de ugy gondolom meg oldom kettősszigetelésű biztonsági tarfóval motoronként 1 tarfó. most nincs jobb 5 letem

Tret

Én láttam már ilyet,csak sok féle van.Ha a váltószelep motoros része különálló és kettős szigetelésű,ebben az esetben a törpefeszültség alkalmazása nem érintésvédelmi célú, vagyis ez egy FELV rendszer,amihez nem kötelező a biztonsági transzformátor,viszont a vezetékeket külön kell jelölni.A transzformátor  primer oldalát kapcsold.

Laszló 75

megnézetm a neten ez a kütyü hogy néz ki :) konkrétan semmi biztos a 24v os kivitel ugyan ugy néz ki mint a 230v os csak a motor más benn kb  sorkapocs kiosztás 1 N ,2 L előre ,3 L hátra és van egy kapocs a védővezetőnek

most ugy raktam össze hogy volt itthon két moduláris csengő tarfóm ami kettősszigetelésű és biztonsági tarfó is ez állandó tápot kap és a mikor a vezérlés ad jelet a motornak előre vagy hátra akkor az a relé húz meg és adja a kakaót a keverőszelepnek.

Tret

Hát az I.es ÉV osztályú szerkezet táplálásánál FELV rendszerben a készülék testét össze kell kötni a rendszert tápláló kisfeszültségű áramkör védővezetőjével is.De ha amúgy is biztonsági trafód van,az csak növeli a biztonságot.  :)

Laszló 75

Ha már van földelő kapocs akkor az biz be kell kötni akkor az be is lesz a dobozba van egy marék sinrepattintaható sorkapocs még védőföldelésest is találtam itthon egy dobozban :) már csak a sorkapocs kiosztást kell összeirnom kinyomtatni.
Köszi!