Vajon milyen óradíjakkal dolgoznak a villanyszerelők

Indította Novill, 2015. június 29., 16:47:42 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Vajon milyen óradíjakkal dolgoznak a villanyszerelők az ország különböző részein? Ez a kérdés merült fel bennem ma egy autó márka szervizben járva. Ennél a márka szerviznél ki volt írva a 13 340.- Ft/óradíj. Ekkor gondoltam, hogy milyen jó volna ha nekünk is fizetnének ennyit az ügyfelek.

Könyves Kálmán

Szép álom. Az több, mint 40 Euro.

Ma hívtak egy közvetítő cégtől, a kollégáimmal éppen a Németországi lehetőségekről és bérekről beszélgettünk, közben csörgött a telefon. Egy budaörsi céghez keresnek karbantartót, villanyszerelő szakmával. Hát, nekem az kicsit messze van, kérdezi a hölgy, mi lenne az az összeg amiért mondjuk elgondolkodnék rajta. A válaszom 200eFT nettó alapfizetés volt. Az nagyon sok, volt a válasz.
Természetesen kevés lenne ez az összeg ahhoz, hogy váltsak, de kíváncsi voltam az ajánlatra.

Alkalmazottként nem tudok neked saját óradíjat mondani, de 5000 körül simán ki tudtunk adni kifejezetten csak hétvégén végezhető munkákat.

Könyves Kálmán

Napok óta a vendéglátósok szakemberhiányán röhögök különben, mert annyira rendben van minden, a képzéstől a fizetésekig és az adókig, és úgy általában, hogy nem is értem, hogy történhet ilyen. Mert az ugye alap, hogy kedves vezetőink nem hazudnak.

Miért is írtam ezt le? Még hány ilyen rádöbbenésnek kell történni, hogy rájöjjenek, nem elég azt hazudni, hogy minden a legnagyobb rendben, ha közben meg nem kis sebességgel omlik össze minden?

Hülyén hangzik, meg sokak szerint túlzás: fogunk mi még annyiért dolgozni, amennyiért mi akarunk.

Tapatalk-kal küldve az én LG-V480-el


balzsi

Nemrég beszélgettem egy ismerős villanyásszal, már csak másodállásban (feketén) dolgozik ebben a szakmába és ő 20000 forintot mondott 8 órára. Akik főállásban végzik és járulékot is fizetnek maguk után, azok a napi 30000-ret elkérik.

nyaki

Szeretett kormányotok által elfogadott és ajánlott minimális rezsióradíj mértéke 2014-ben volt cca. 2.500.- + ÁFA.
Akkor nem kell csodálkozni a hasonló díjakon, sőt, jogosnak is tartom.
"Az élet nem habos torta." ;D