Kertben földben lévő kábelszerelések hibáiról

Indította Novill, 2013. november 03., 11:22:17 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Megrazoelmeny

Ez is igaz nagyon is. Inkább "vitára" bocsátottam a témát, mindkét oldal érdekel. Én oda ahova raktam sok szempontból a lehető legjobb megoldásnak találtam (későbbi bővítés nagy átmérő merevebb mint a kpe) egyedül a toldas a gyenge pont "vízügyileg"

S/K

Erre találták ki a simafalú gégecsövet. Persze ha nem 100 métereket szükséges később áthúzni. Arra meg ott van a kábelakna. Vagy a KG cső vízmentes zárásokkal. Vagy KPE 80-as. Igaz ez is "csak" 200 méteres hosszban, de ez is toldható.

tothgyula

A KG cső milyen? Nekem ugyanis  (patkányrágás ellen is megfelelő)csőre volna szükségem kb. 30m. hosszban. Korábban már feltettem ezt a kérdést ,de még nem döntöttünk,hogy a KPE 1"-os jó lenne-e?

S/K

Kemény PVC csatornacső. Narancssárga színű.
Ez csak 110mm átmérőtől van.
Nem is "villanyos anyag", de több helyen alkalmazzák útátvezetéseknél, kereszteződéseknél.
https://www.pipelife.hu/content/dam/pipelife/hungary/let%C3%B6lt%C3%A9sek/k%C3%B6zm%C5%B1/PVC-U-katalogus.pdf

Fecó

Nem a csővel van a probléma, hanem hogy mit húzol bele. Ha szigorúan vesszük, akkor a "hagyományos" MT kábel nem alkalmas tartós kültéri használatra, és hivatalosan csak "vízcseppek" érhetik, a vízben "tocsogás" helyett. Ha NYY kábelt rángatsz bele, akkor minden rendben...