Forgó gépek áramkimaradás elleni reteszelése

Indította S.Tamás, 2015. január 31., 18:05:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Marton

Idézetet írta: coyote2 Dátum 2015. február 10., 22:36:47 DÉLUTÁN
A tulaj asztalos muhelye tele "védtelen" gépekkel amik várják a védelmüket,
Hát ez alapjaiban hiba. Minden gépnek önmagában meg kellene felelnie a rá vonatkozó biztonsági kockázati besorolás szerint. Azaz faipari gépekről lévén szó, emberi beavatkozás nélkül nem indulhatna újra feszültség kimaradást követően. Tehát mindegyik vezérlését úgy kell módosítani, hogy ennek megfeleljen. Vészgombnak is kellene rajtuk lenni.
IdézStrapabiro vészgombot tokozottban tudna ajánlani, én ismét a schneider féle xalk-osat ismerem
Nyomógombok esetén a Schneider márkát jónak tartom, tehát a XAL-K1741 típus megfelelő lenne.
A drágább árú "fokozott biztonságos kivitel". Nem tudom ez pontosan mit is jelent, annyi olvasható a katalógus lapon, hogy max. 4 érintkező blokkal használható.

coyote2

Köszönöm a válaszokat

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

JUVILL


Valamikor 2012-ben indítottam egy témát "Veszélyes gépek üzembe helyezése" címen.
Ha beleolvasol a hozzászólásokban, elképzelhető, hogy segít.

coyote2

Ok köszönöm ma néztem GE altal gyartott motorvédő kapcsolot tokozattal null fesz védelemmel tud rola vki vmit rola?

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

Simon Endre

Szép jó napot
Egyik régebbi hozzászólásomban tőletek kértem infót az egyfázisú gépek számára kifejlesztett bíztonsági kapcsolóról, (mert így nevezi a kereskedelem) A napokban felfedeztem a  gyártóját, ez nem a reklám helye de a Tracon gyártja és SSTM-03 és -01 a kiviteltől függően. Nem egy nagy alkotás de besorosítható klixonnal és egyéb főáramköri védelmekkel, mert van öntartása, de nem indítható másképp csak a saját kézi gomb benyomásával, mert a tartótekecse nagyon gyenge. Az ára nagyon méltányos(!)  és nagyon kis helyigényű. Ahol belefér a terhelőségbe merem ajánlani, én 2,2 kW-os faipari gépen is láttam beépítve az 16 A körüli (üzemi !) árammal megy. Ahol találkoztam vele még a porelszívóra és a forgácsszalagra is fel lett szerelve.