Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2019. február 16., 19:09:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

A képen látható háromfázisos motor négy eres kábellel volt bekötve és ki kell cseréljem egy hosszabb kábelre a dugaljba öt eres rendszer van .Milyen kábellel kössem be négy vagy öt eressel ha ötössel akkor az ötödiket földelést vagy nullt hová kössem?

980POWER

Ez azét elég alapdolog. A motorba a 4 eres kábel, a dug villánk a "N" pólusa üresen marad.

JGabor

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,  hogy hol lehet találni Felelős műszaki vezetőt? Egyszerűen nem találunk senkit, vagy nehezen reagálnak. Mi történt?

Fecó

Ők is elemzik az új 40/2017-et[emoji2]

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


balzsi

Kedves Szakik!

Egy gérfűrészben található a képen látható kis trafó, mely a lézert és a kijelzőt látná el 6 V-os feszültséggel. Sajnos ez megadta magát és lehet, hogy én vagyok a béna, nem találtam a neten ehhez hasonlót sem. Ha valaki tudna segíteni ezzel kapcsoltba egy linkkel az megköszönném.
lenne még egy kérdésem, mivel labor táppal teszteltem, hogy egyébként csak ez e a baja és az volt az észrevétel, hogy a táp kijelzője szerint 125 mA-t vett fel, ha minden be volt kapcsolva (lézer és kijelző háttérvilágítás). A trafóra meg csak 100mA van írva. Nem problémás ez az érték?
Köszönöm a válaszokat.

faxelektro

Jó estét
            Javított valaki a képeken látható orosz gyártmányú varrógépet? A gond hogy a konnektorban bedugva azonnal indul és a pedál nyomásra nem reagál egyáltalán gondolom a pedállal kellene induljon és a fordulat is változzon.

tothgyula

Az a javaslatom,hogy írd be a keresőbe: "Varrógép motorok" és talán segít. Nekem segített!

faxelektro

Jó estét
            Egy FAIRLAND IPHC 55 inverterrel kapcsolatos kérdés lehetséges, hogy a medence szűrő pumpáját az inverter kapocstábláján levő P1-P2 pontról vezérelné az inverter?

nyaki


S/K

Üdv!
Két dologra gondolni kell.
1. Ha a hőszivattyú vezérli a medence szivattyút akkor áramszünet esetén a hőszivattyú a beállított értéket (vízhőfok, idő, stb) megjegyzi és "nullázás" nélkül újraindul, míg a medence szivattyút újra kell indítani. A hőszivattyú a medence szivattyú betápját szakítja meg, tehát  áramszünetnek veszi.
Ezt úgy oldottam meg egyszerűen hogy a medence szivattyú elektronikáját kikötöttem. Nem lehet beállítani hőfokot meg időt, de ez úgy is okafogyott.
2. Ha csak a medence szivattyút akarják üzemeltetni akkor nem tudják. (pl tisztítás)
Erre árulnak 80-120eFt-ért "elektronikát", ami egy 6 modulos kiselosztó és egy relé, biztosító, főkapcsoló és egy átkapcsoló.
Ezt megoldottam egy laikus felhasználónak 2 db csapfed.dugaljal. Egyik a vezérelt (amit a hőszivattyú vezérel) a másik fix. (állandó)
Ha csak a medence szivattyút akarják használni akkor át kell dugni a fix betáplálásúba.