Régi ház földelése

Indította pintyu, 2013. február 04., 21:42:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gaspen

Köszönöm !

Ez bonyolítja és egyszerűsíti is az életemet  ;D

Bonyollítja, mert bár csak pár méterre van az új földelő szonda a régi órától, ez az óra a lakásban van, a szonda meg kívűl.

Egyszerűti, mert nem kell másik szondát telepítenem.

Technikailag hogyan lehet kialakítani ? Ugyan azzal a bilinccsel fogathatom a szonda kiálló végéhez mindkét vezetőt ?

tothgyula

Ha egy fényképet feltennél,talán könnyebb a válasz. A lényeg az, hogy az összekötő elemek is korrózióállóak legyenek.Rozsdásodási lehetőség kizárva, hiszen egy esetleges PEN vezető szakadáskor ezen keresztül komoly áramok folyhatnak.Én már láttam füstölgő 8mm-es köracél-vezetőt a földben!

Gaspen

Feltettem egy albumba a fotókat. Az első pár fotót feliratoztam, a többi inkább dokumentum jelleggel készült, vagy ha vissza kell nézni mi hogy volt.

https://photos.app.goo.gl/sKVWhTiW786sYDdF7

tothgyula

T! Gaspen!
Van-e mérőműszered? Az AVAB bilincs nem szabványos összekötőelem, és a cső is erősen korrodált ill. a fűtéscsöveken nincs kontakt. A festéket le kell kaparni, fémtiszta legyen a felület.Mindenképpen mérni kell,a bilincses kötések átmeneti ellenállása max: 0,1 OHM lehet! Egyszer kell szabványosan elkészíteni, dokumentálni és nyugodtan alhatsz. Ha nem vagy villanyszerelő, hívjál jónevű szakembert! Üdvözletem.

Gaspen

Igen, van műszerem, ha multiméterre gondolsz.

Az a bilincs ideiglenes, mert ami rajta volt az már elrohadt.


tothgyula

Nem multiméterre gondoltam,hanem ÉRINTÉSVÉDELMI (ÁRAMÜTÉS-ELLENI VÉDELMI) mérésekre alkalmas komolyabb műszerre!

Gaspen

Gondolhattam volna :)

Hívok valakit, aki képes megmérni

Gaspen

EPH-ból (víz és gázcsőről) PE sínre érkező vezető lehet-e egy csőben a PE sínről a földelő szondára menő vezetővel ?