Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

A helyzet a következő:
                                  Van egy konyha a biztositék tábla betápja 5x10 kábel falon kivűl bilincsezve max 10méter. A biztositék táblából elmegy 5 áramkör 5darab dupla konnektorhoz C20A-30mA tip AC fi relével biztositva minden eggyes áramkör 3x4 páncél kábelel falon kivűl minden eggyes áramkör hossza max 10m. Az egész épűlet fából van belűl a fal ki van csempézve az alaptól a menyezetig.A lényeg az hogy ne tudják túlterheni a hálózatot  egy bizonyos max megengedett terhelésnél nagyobb terhelés esetén egy automata védelmi készűlék kapcsolja le a konyha táplálását.

tothgyula

A dupla dugalj (ha16A-es) lesz az első gyenge láncszem.Rövidesen meg fog olvadni vagy tüzet is okozhat a C20A-es túlbiztosítás miatt. Az egészet át kell gondolni, tervezni szerintem! A kábelek a jelek szerint bírják.

faxelektro

Bocs nem jól irtam nem dupla dugalj kettő darab dugalj van egy dupla keretben mély konektordobozban nyitható wagoba elosztva. A FI-reléket kicserélem B16-30mA-typ A.











faxelektro

Egy 1000m hosszu villannypásztot szerenék rákötni egy napelemre ami jelenleg két darab led 10W égöt működtet. Egy napelem van a tetön egy töltésvezérlö a képen látható és egy akumulátor méretre nagy viszon semmi adat nem lászik rajta. Milyen impulzus generátor szűgséges?

faxelektro

Mi a kűlömbség a képen látható gL-és -gG olvadó biztositék között? Vagy is mit jelent a gL és mit a gG typus?

Fecó

"Nem nehéz az alkalmazási kategória hátul álló, nagybetűs részének megfejtése. A ,,G" az általános célú (,,G", mint generális) felhasználásra utal. Ez a legnagyobb számban használatos, legelterjedtebb típus. Korábban ehelyett ,,L"-et írtak, arra utalva, hogy főleg kábelek, vezetékek (,,L", mint Line) védelmére szolgálnak. A ma érvényben levő szabvány az ,,L" jelölést már nem ismeri, csak a ,,G"-t, de a felhasználók tájékoztatására sok gyártmányon még mindig megjelenik a régi jelölés is a ma használatos mellett, például így: gG/gL."

faxelektro

A képeken látható bekötési rajzokon melyik az inditó kondenzátor a C1 vagy C2 ?

nyaki

Valójában ez egy módosított Steinmetz-kapcsolás, ahol az indításhoz és az üzemeléshez mindkét kondi szükséges. Ha szigorúan vesszük, akkor a C1 lenne az üzemi és a C2 az indító.

faxelektro

Bekötöttem mindkét rajz szerint és verte le a kismegszakitot,majd a C2-kondenzátort át raktam a U1-Z2W2-kapcsokra és az áthidalót a V2-Z1W1 kapcsokra és igy működik .

tothgyula

Milyen kapcsolót ill.nyomógombot használtál? A betápot az U1-re ill. a Z1W1-re kötötted? Elég jó a motor nyomatéka arra lennék kíváncsi. Köszönöm.