Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Szerintem sovány lesz a 6 mm2. A 3%-os feszültségesést figyelem bevéve legalább 10 mm2 kell.

balzsi

Tisztelt Szakemberek!

Felszerelésre kerül 3 db vibromotor (3 fázisos), melyek áramfelvétele 1A darabonként (500W) és 1 mágneskapcsoló működteti őket..
Kérdésem az lenne, hogy a motorvédelmet hogyan célszerű kialakítani?
Anyagi megfontolásból 1 motorvédőt lenne célszerű beépíteni, mely 3A-re lenne állítva.
Ez a megoldás ugyanolyan hatékony lenne-e mintha külön, az az 3x1A-os motorvédőt szerelnék be, csak akkor 3db motorvédőt kell vásárolni.
Segítséget előre is köszönöm.

Fecó

Egyszerre működik mindhárom?

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


balzsi

Idézetet írta: Fecó Dátum 2022. március 03., 06:51:44 DÉLELŐTT
Egyszerre működik mindhárom?
Igen, mindig egyszerre működnrk majd.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről

tothgyula

Egy db.hővédelem olyan mintha nem is lenne.A 3db. motorhoz külön-külön kellene.Vagy a rosszabbik eset az, hogy nem teszel be egyet sem!

balzsi

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2022. március 03., 11:41:39 DÉLELŐTT
Egy db.hővédelem olyan mintha nem is lenne.A 3db. motorhoz külön-külön kellene.Vagy a rosszabbik eset az, hogy nem teszel be egyet sem!
Köszönöm szépen a választ, én is arra gondoltam, hogy ebben az esetben nem jöhet szóba a közös védelem.

balzsi

Idézetet írta: Fecó Dátum 2022. március 03., 06:51:44 DÉLELŐTT
Egyszerre működik mindhárom?


Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről

Igen, egyszerre.

kergabor

Tisztelt Szakértő Urak!
Szeretném a raktárunkban lévő 80 literes villanybojlernél megcsinálni azt, hogy ne működjön folyamatosan, csak az általam meghatározott időben, mert például hétvégén nincs melegvízre szükség. A bojlertől jövő vezetéket bekötném egy ÁVK-ba, egy kismegszakítóval, onnan az elosztóig tartó vezetéket megszakítanám egy dugaljjal, ahol alkalmaznék egy időkapcsolós dugvillát, ezzel szabályoznám, mikor legyen a rendszer feszültség alatt. Elfogadható lenne ez? Hogy csináljam szabályosan?

S/K

Ahogy leírtad jó elgondolás, de a kapcsolóóra terhelhetőségét figyelembe kell venni.
A "profi" megoldás ha egy elosztóban lennének a védelmek, időkapcsoló, mágneskapcsoló/relé/kontaktor és innen lenne kivezetve a vezérelt dugalj/kötődoboz.

tothgyula

Hőfejlesztő készüléknél ne alkalmazz dugós csatlakozást. Ahogy S/K is írta a "Profi" alkalmazást válaszd.ÁVK (2pól), B10A, mágneskapcsoló (nem relé) és időprogram kapcsoló, egy tokban! Nem lesz vele gondod!