Új betáp létesítése

Indította tanulok99, 2022. december 23., 10:52:32 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

tanulok99

Tisztelt Mindenki!

Teljes felújítás volt a házon új vezeték, elosztószekrény stb... A betáp vezeték 10-es MKH. A kérdésem a villanyszerelőnek kell bekötnie a villanyóránál mikor megtörténik a plomba bontás? Mert volt ahol kérték, hogy legyen ott és ő csinálja, de volt, hogy azt mondták nem kell senki h ott legyen, nem tudok már eligazodni rajta.
Köszönöm a válaszokat előre is!

Fecó

Mivel a mért fővezeték nem áramszolgáltatói berendezés, plombabontásra jogosult szerelő lejelenti és leszedi a zárópecsétet, kiköti a régit, beköti az újat, a szolgáltató meg csak visszaplombálni jön.

tanulok99

Igen ezt tudom, de villanyszerelő végzi a felújítást és (nem regisztrált.) (adni kell egy nyilatkozatot, hogy fasza az új betáp(nincs jogosultsága a plomba leszedésre)). Amit csináltam: Felújítottam egy  panelt (kettőt), az egyiknél kérték legyek ott (nem tudtam miért odamentem, azt hittem aláírni vagy vmi de nem h kössek a villanyórára. Nem kötöttem mert nem is tudtam h azért hívtak oda. ( duzzogva elmentek, a tulaj vissza hívta őket és rákötöttek.) A lényeg kössek az órába aztán ők pecsételnek?  Érdekes sehol máshol nem hívtak h én kössek be (kertes) csak panelnál. Szerintem ott az új betáp és nekik kell bekötni..

Fecó

A kiérkező szakember jóindulatán is múlik nyilván. De hogy forgatod be a mérőhelybe az új fővezetéket plombabontás nélkül? Mondjuk elosztó nélküli Henselbe. Vagy ki bontja el a régit. A szolgáltató új bekapcsolásnál, vagy mérőcserénél csavargatja már csak a villanyóra csavarjait. Mert a mérő az övé. De a mért fővezeték már nem az övé, miért is kellene neki dolgozni azzal, aminek a cseréjét te csináltad? Ha te elvállalsz egy fővezeték-cserét, az a mérőtől az elosztóig tart. Pont ezért hozták létre a regisztrált szerelői rendszert. Akinek nincs jogusultsága, ne válaljon ilyen munkát, vagy vonjon be olyan kollégát, aki ezt megoldja.

Tapatalkkal küldve az én HTC Desire 22 pro eszközömről


Fecó