felülvizsgálok kötelező továbbképzése

Indította Novill, 2018. január 16., 19:21:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Az összeállított anyaghoz nem igen lehet hozzáférni, a 2 hetes előzetes hozzáférést keveslem. Mivel dolgozunk, ezért ha van egy kis szabadidőnk, akkor tudnánk tanulmányozni. Így volt ez a tűzvédelmi szakvizsgánál is, hogy kb. 2 héttel előtte lehetett hozzájutni. Úgy kezelik őket, mint valami szerzői joggal rendelkező dokumentum. A MEE  felülvizsgálói jegyzetekből mindig meg szoktam vásárolni a legfrissebb kiadásokat is. Ebből is lehet gondolom készülni a továbbképzésekre, de azért jó volna hozzáférni az ilyen jellegű összeállított anyagokhoz.

rabszolga

Igen, sokunknak lejár 2019.12.31-én az érvényesen megszerzett, majd most ismét érvénytelenné váló képzettségünk. Hajrá... 3*17500,- EMOSZ tagoknak -10%, ha az OKVI-nál jelentkeztek. Volt alkalmam összehasonlítani két tanfolyamot indító tananyagát. Az EMOSZ (OKVI) szerintem nyengébb, mert keveseb anyagot bocsájtanak a rendelkezésedre. Ők kínosan ügyelnek arra, nehogy túl sok infó jusson hozzzád, mert azért később fizethetsz, akár nekik. LVS-nél bőkezűbben mérték az anyagot. Vizsgakérdéseket csak szóbelit adnak ki, írásbelit nem, ezt faszságnak tartom, mert régen a felülvizsgálói jegyzet végén legalább volt tesztsor, mégha rossz is, de lehetett tanulni belőle. Rohadtul látszik, hogy pénzre megy a dolog... Ja, a szóbeliek sincsenek megválaszolva. Neked kell bugáznod. Emosz-nál ugyan a utalnak a tananyagra (oldalszám a preziben), de olyan tág határok között, ami eléggé lelassítja az időszűkében lévők lehetőségeit.

Szóval ÖT ÉVENTE színtiszta Hawaii. Nekik. Nekünk marad: Regisztrált szerelői faszság 3évente + ezek + ha van felelős műszaki vezetői. A Mérnökkamara meg csendben majd a duplájára (25e) emelte a nyilvántartottak díját. Szuper.
Ingyen szabvány vagy normális árú meg nincs. Szuper. Érdekvédelmi szervezet meg kussol.
Tényleg, tudja valaki miért kell a s..aros regszerelőit 3 évenként ismételni, amikor egy komolyabb felülvizsgálói tanfolyamot "CSAK" ötévente kell újítani? Ez nem rablás? Persze ha akarsz röhejes mérőhelyi FAMOT is csinálni, akkor azt KÉTÉVENTE.
B..asszátok meg, akik kitaláltátok. Ott röhögnek az arcunkba, ahol nem is várod. Tisztelt MEE meg örül és csücsül, mert már azt is elérték, hogy náluk keresd a szerelőt és kiírták, hogy csak a plombabontásra jogosultakat keressék a tisztelt ügyfelek. A többiek akár haza is mehetnek.
Fair egy hely ez a kis ország. Komolyan. Hányinger...

kisgaborzsolt

Sziasztok! Új vagyok az oldalon, de szoktalak olvasni titeket. Én is voltam az elöző kolégához hasonlóan mindkét képzőnél. Tény, hogy pénzlehúzás, de EMOSZ (OKVI)-s Horogh Gyula tanárúr előadása azért nagyon megéri, én rengeteget tanultam. Nekem mindkét helyen elmondtak minden infót is, nem volt ilyen bajom, a tananyagot meg az az igazság, hogy nem olvastam el. Tanár urat végighalgatva simán tudtam beszélni a tételemről. Szóval számomra EMOSZ volt a nyerő, két srác intézte a paírokat, full normálisak, segítökészek voltak, de LVS is oké volt. A jogalkotokról meg nem írnék :D Gabi

Sztrogoff

Ha olyan jó előadás volt, hogy a könyvet nem is kellett használni, akkor miben merül ki a pénzlehúzás? Ráadásul, ha sokat lehetett tanulni belőle?

kisgaborzsolt

Jogos felvetés! A kötelezösége pénzlehuzás szerintem. Ha saját magam akarok tanulni az más tészta lenne. Így értve. Üdv: Gabi

Sztrogoff

Anno a VFBF volt 10 évenként megújítandó. Az egyik ilyen vizsgán valaki élesen kikelt az ismétlési kötelezettség ellen. Ahogy a rövid tanfolyamon megtudtam ítélni, a 8-10 emberből neki volt egyedül problémája az anyaggal. Nem mondtam neki, hogy lám, hát te vagy a bizonyítéka, hogy kell az ismeretfelújítás, de szerte a világban azt látom, hogy csak kéne.Az összes szakmai fórumon a legsűrűbb kérdés az, hogy: ezt mi is írja elő? Voltam többször az egy éves ismétlő tanfolyamon FAM-on, ott a résztvevők, kik egy éve sikeresen vizsgáztak, teljesen szűz tudományként élték meg az elhangzottakat (pedig az csak 50 oldal nagy betűkkel, szellősen gépelve, és még logikus is). Szóval, bár én sem szeretem megkockáztatni, hogy megszerzett jogot elvesztek, én azért egyedül, sötétben, suttogva elismerem, hogy a tovaképzésekre szükség van.
Persze, ha maga a konkrét képzés a nullánál több. Ha meg nem, akkor lehet azzal vigasztalódni, hogy ez csak pénzbe került, mi lett volna, ha mindenki kétszer meg is bukik. :D

Fecó

Én is így látom, magam is eljárok évente 1-2 ismeretfelújítóra, és most is szabványkönyvtár tagságot fizetek egy évre, mert lépést szeretnék tartani. Jelen esetben, az előbb felsoroltakkal már 100 e forint feletti összegről beszélünk. Műszer-beszerzésről, kalibrálásról nem is ejtek szót. És most még valami, amit erőszakkal tuszkolnak a torkomra...


nyaki

Igen jó hír, de csak részben. :-\ ...vajon melyek lesznek a támogatott szabványok?

pgz


Remélem az összes angol nyelvűt az támogatjuk, még ha lehetne hozzá kérni a kamarától egy ingyenes angol nyelvtanfolyamot mindenkinek.

Üdv pgz