Zárópecsét bontás

Indította fulton, 2016. január 04., 22:05:22 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

fulton

Sziasztok

Meg tudná valaki nekem mondani, ha EON hálózatán pl teljesítmény növelés miatt meg akarjuk bontani az órát és az egész villanyóra szekrényt, akkor ez esetben a regisztrált szerelő munkája megkezdése előtt el kell távolítani a blombákat. Namost van olyan szerelő aki azt mondta nekem hogy az neki pénzbe kerül és azt fizessem ki. 15e kb. De EOn-nál én úgy értesültem hogy a blomba bontásra igényt én is belejelnthetem és a visszarakás idelyét is, Ők pedig ingyen elvégzik a blomba eltávolítását majd visszarakását természetesen a regisztrált szerelő közösen kitöltött igény bejelentő lap alapján.

Jól tudom? akkork ez lényegében a szerelő részéről csak "lehuzás". nem?

nyaki

Üdv!
A plombabombást regisztrált szerelő kezdeményezhet megfelelő indokkal, a tulajdonos írásos meghatalmazása alapján.
Ha teljesítménybővítést vagy korszerűsítést csinálnak a mérőn, azt csakis a regszer aláírásával és felelősségével végezhetik el, tehát az ezért járó ellenszolgáltatást a regszerelőnek illene kifizetni. ...ha kéri. A mértéke megbeszélés tárgyát képezheti, de véleményem szerint a jelen összeg nagy átlagban helytálló.

fulton

Na megkérdeztem egy szakit reges aki nálunk dolgozott, jól mondtam én, ha kérvényezzük a blomba leszedését majd felrakását, annak nincs költsége. Szóval ez amolyan, ha leveszi a reg szerelő és utána jár azért fizess 15e. De nem kell utána járni, én is el tudom intézni, csak közösen ki kell töltenünk a dokut. Ennyi.

Novill

Kíváncsi leszek a végére  :D!
Regisztrált szerelő felülvizsgál  és ha megfelelő valóban kitölti a dokumentációt. Ennek ára van.  Ha nem megfelelő a mérőhely nem tölti ki a dokumentációt. Ha tudja biztosan, hogy mi van a plombált részen valamilyen ok miatt, akkor nem is bont plombát.

JUVILL


Azért a költségekhez még tenni kellene valamit.
Szerintem sem fog a regisztrált villanyszerelő ingyen kimenni a helyszínre, hogy ez mennyi költség az valóban megegyezésen alapul. Plombát sem fog bontani, csak akkor, ha meggyőződik arról, hogy a hiba javításához ez szükséges.
A plombabontás bejelentése áramszolgáltató területeken sajnos más és más.

Úgy tudom - lehet, hogy rosszul - ha plombabontásra került sor, a plombák visszahelyezése a szolgáltató feladata, és ezért költséget számol fel, amit a tulajdonosnak ki kell fizetni. Ez tartalmazza a kiszállást és a munkadíjat.

sanyika

Igen ha már a reg.szer. zárópecsétet bont azt okkal teszi és teheti meg, ezt  be kell jelölni az igénybejelentőn a megfelelő helyen, vagy beírni a a pontos okot. /e.on területen így működik./ Pl: mérőhely felújítás, mérő áthelyezés, csatlakozócsere stb./
És ezt a munkát el is kell végezni. Ennek anyagköltsége és munkadíja is van, természetesen számlásan, amit illik kifizetni.
Csak úgy kíváncsiságból vagy a lezárt terület szellőztetése végett plombát leszedni nem lehet, és nem is érdemes mert utána a mérőhely műszaki állapotáért a reg.szer.  a felelős.
E.on területen a zárópecsét pótlásért a szolgáltató semmilyen díjat nem számol fel.

helcs

Fulton! A felhasználó nem kezdeményezhet zárópecsét bontást. Az más kérdés, hogy az erre vonatkozó írásokat te viszed be vagy a reg szerelő. A kérdés megfogalmazása is kicsit furcsa mert a bontásnak valóba nincs költsége de azért ingyen elvárni azért még sem illendő. Mondjuk egy adás-vételi szerződés hitelesítésének sincs költsége, még sem hiszem, hogy bármelyik közjegyző csak úgy pecsételget. A reg. szerelők fizetnek azért, hogy jogosultságot szerezzenek a mérőhelyi munkák elvégzésére. Nem a konkrét munkavégzéskor hanem egyébként. Ezt tudomásul kell venni! Van még egy etikai aggályom ami a saját tapasztalatomból fakad. Néhányan a reg. szerelőt csak az adminisztráció elvégzése miatt keresik fel, a munkát azt más végezné el, csak a felelősséget hagynák nálam. Erre én nemet szoktam mondani. Remélem nem ilyesmiről van szó mert erre mind a ketten nagyon rá fogtok cseszni.