Online szabvány könyvtár

Indította Novill, 2014. szeptember 17., 12:27:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

szmihaly

IdézTehát ha önzetlenül segítene is valaki ilyen módon, akkor később bajba kerülhetne. Akkor azon venné észre magát, hogy Fecó zárkatársa lenne, és közösen újítanák meg a villamos szék áramellátását.

Nembaj Fecó,nem olyan rossz ott lenni, ha összekerülnénk, szívesen segítenék neked a börtön villamos felújításában, mivel én már lehúztam ott 4 évet, mint karbantartó. Mint tudjuk a fogvatartottakat fokozatosan kell védeni az elektromos balesetek elkerülése végett :), így a villamos szék mint "fokozatosan áramütésveszélyes ezköz", ide mindenféleképp 10 mA FI beépítése javasolt. :) :) :)

Fecó

Én a sorkatonai szolgálatot olyan helyen teljesítettem, ahol a körletben télen nem volt fűtés. Miután letusoltunk a betört ablakú fürdőben, ahol behordta a szél a faleveleket ősszel, visszaöltöztünk jó meleg ruhába, és úgy tudtunk aludni. Elszedtük azok pokrócát akik eltávon, kimaradáson voltak. Nagy hidegben még kabát is kellett az alváshoz. Az étkezést nem részletezem, az ebédnél az ételek választása igen-nem volt. Hallottam hogy jelenleg a fegyintézetekben már tekintettel vannak a rabok étkezési szokásaira (vega, ilyesmi) az elítéltek több menüből választhatnak. Komfortos meleg van, és van mindig meleg víz, hiszen ott jogaik vannak. Tanulhatnak, edzhetnek, stb. Ezek szerint Én anno valami komolyabbat követhettem el ezzel az 1 év büntetéssel...
Na de van jelentkező szabványkönyvtári többes bérletre? 

Könyves Kálmán

A többes hozzáférés működik, annyi van csak, hogy egyszerre csak egy használhatja. Simán be is lépnék, de nekem már van céges hozzáférésem.
(printscreennél egyből ki..sznak, és ez az osztott megjelenítés óta nem is jó annyira)

Kicsit visszább lépve - tragikus, ha tényleg csak ennyien használják, ha tudjuk, hogy hány tervezőnek, felülvizsgálónak, villanyszerelőnek kellene képben lenni a szabványokat illetően.

Fecó

Most olvasgatom a szabványkönyvtár használatának feltételeit, és éppen azt nézem hogy egy cég több jelszót, illetve belépési lehetőséget is vásárolhat, kedvezményesen. De egyértelmű tiltást, mármint hogy csak egy gépről léphet be, vagy nem adhatja ki a jelszavát másnak, illetve hasonló, Én nem találtam. Annyi van, amit a kollégák említettek, hogy 1 jelszóval egyszerre 1 ember léphet be. Továbbra is javaslom, álljunk össze, osztozzunk a költségeken. Az első időkben lehet mindenki rajta lógna, nem mindig tudnánk belépni, de szerintem 10 tagnál azért bőven van olyan időszak, hogy nem lesz bent senki. Ha beválna, minden évben hosszabbítanánk. Az 50 000 Ft. nekem most sok, illetve szépen fogalmazva nem forgatnám olyan rendszerességgel, hogy megérje, de jó pár dolgot sokan megtudnának, akik szintén csak alkalmi felhasználók lennének, és 5000 vagy még kevesebb pénzért már szerintem korrekt. Később mások kedve is megjöhet, bővíthetjük a kört. Az idők folyamán magam is innen-onnan megszereztem a lényegesebb dolgokat, de párszor azért előfordul hogy nem találok valamit, vagy éppen új jött ki belőle. Így már látok benne fantáziát...

nova

Ha gondoljátok, ki lehet a témához írni egy szavazást, hogy ki szállna be egy Fecó által említett szabványkönyvtár hozzáférésbe.
Jobban le lehetne szűrni kit érdekelne a lehetőség. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Fecó

Ha nem sértünk egy ilyen csoportos hozzáféréssel semmilyen jogot, akkor Én továbbra is fenntartom a lehetőséget, akár úgy, hogy Én intézem a megrendelést. Kérésre, valamilyen formában vagy jogcímen akár, részarányosan  továbbszámlázok belőle hogy másnak is elszámolható legyen valamiféle költség. Ez már részletkérdés. De ha valaki más intézi, úgy is jó, a lényeg, hogy egy elfogadható összegért információhoz juthasson az ember, és akkor is megérje ha csak 1-2 havonta pillantok rá pár szabványra. Amint lesz még 2-3 érdeklődő, talán megpróbálhatjuk "megfertőzni" a többieket :)

Fecó

Sajnos nem túl népszerű a kezdeményezés. Most voltam fent, már évi 70 000 Ft +áfa az éves hozzáférés! Még ez sem hozza meg senki kedvét betársulni?

Cabel

Üdv  :)

Szeretném megkérdezni, hogy lehetséges e a mostani szabványokat valahol megtalálni ? Én minden kép szeretném idővel megvenni de nincs 11000 vagy 38000 forintom rá jelenleg :( Ahogy sejtem ezt csak pénzért lehet megvenni és nincsen ingyenes változat. Van bármilyen más lehetőség vagy addig amíg nincs rá pénz marad a kérdez felelek a tapasztaltabb kollégákkal?

Novill

Sokszor elgondolkozom azon ha egy országnak arra van szüksége, hogy minél magasabb szakmai szintű szakemberek álljanak a rendelkezésre akkor miért nem segítjük ezt a fejlődést? Tudjuk az oktatási szintek is nagy eltéréseket mutatnak oktatási intézményenként is. Az oktatásban nagyon kevésnek tartom a szabvány ismertetésre szánt időt. Több olyan oktatási intézménnyel találkoztam ahol nem állnak rendelkezésre a megfelelő szabványok, szakmai folyóiratok vagy éppen a megfelelő szakkönyvek. Viszont a gyakorlati életben nagyon elmarasztalásra kerülnek azok a szakemberek akik nem rendelkeznek ezen szabvány ismeretekkel és így nem alkalmazzák őket. Pedig ezen szabványok elérését díjmentesen kellene megoldani, hogy mindenki hozzáférjen. Ez segíteni a szakmai fejlődést minden olyan szakembernek akinek erre van igénye. Végső soron az egész  társadalom javát is szolgálná. Ez helyett kemény összegeket kérnek a szabványokért üzleti alapon. A szerzői jogok védelme ugyancsak nem előnyös számunkra. Az csak hab a tortán, hogy vannak szabványok amelyek csak angol nyelven van elérhető magyar forintért. Így nem marad más, hogy aki a munkahelyén hozzáfér onnan szerzi be az ismereteket, vagy megvásárolja, vagy az online könyvtáron keresztül gyarapítja az ismereteit. A közös munka pedig nem megy, mindenki csak olvasni szeretné.....

nyaki

Novill!
Megértem az aggodalmaidat.
Ajánlom figyelmedbe a 7. és a 8. pont értelmezését:
http://konteo.blogrepublik.eu/2012/11/06/a-chomsky-tizparancsolat/