Motorindítás...

Indította savair, 2012. július 25., 21:05:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

A kép méretarányai okán kb. 400-750W között lehet a motor teljesítménye.
Kezd el 12μF/450V-tal és műszerrel mérj feszültséget a kondin. Ha túl nagy a fesz, akkor növeld a kondi értékét. Pontos érték meghatározásához áramokat kellene mérni, mert bár alacsonyabb lesz a kondi fesze, de ha túl nagy áram folyik a segédtekercsen, akkor le is égetheted, miközben a klixon nem feltétlen fog kioldani.

faxelektro

Egy háromfázisú motor bekötéséhez szűkséges az öt eres vezeték,ha igen hova kössem a kéket és hová a zöld-sárgát vagy elég a négy eres kábel?

Simon Endre

Csak akor szükséges, ha a motoron fékfeloldó vagy aktív fékezés is van és nem a háromfázisú rendszerre van kötve. Frevenciaváltós(!) motoroknál az egybeépített (jellemzően egyfázisú) ventillátor is igényli a nullát. Egyébkén elég  a négy ér, ha viszont az öt ér adott, akkor be kell vonni  az érintésvédelembe, mert használaton kívüli kábelér, vezeték  bizonytalan potenciálon nem lehet.

faxelektro

És a kéket is meg a zöld-sárgát is a motor testén megjelölt csavarra kell kötni?

faxelektro


S/K

Igen, le fog oldani ha a kék (N) és a zöld/sárga (PE) össze van kötve.

faxelektro

Tehát ebből következik,hogy elég a négyeres kábel.

S/K

Csak akkor, ha nem szükséges a nulla. Simon Endre leírta mikor szükséges.
Na meg ha nem Y/Δ motor. Ezt nem írtad le, pedig az is háromfázisú.

Simon Endre

No igen a bizonytalan potenciált úgy értem, hogy a kábel mindkét vége szabadon van, mert ha a nullára van kötve akkor az kötött potenciálon van. A lecsípést nem javaslom mert a "kócos"vége az ÁVK-ra hatással lehetne, de ha a kábel még nincs akkor ez szalmacséplés, ha van (öterü) és azt akarod felhasználni akkor a kéket is kösd le mindkét végén a PE-re.

peeer

Sziasztok !

Vettem egy SSTM-01 Relés biztonsági kapcsolót .Egyfázisú 230V Asztali asztalos marógép indításához .Sajnos nem tudok eligazodni a rajzon ami a kapcsoló oldalán van .
Részletes és egyszerű kapcsolási leírásra lenne szükségem Amit a magamfajta amatőr is megért .Azt tudom ,hogy a fázist szakítja meg a kapcsoló de a IN 3- OUT 4 és a IN 7- OUT 8 hoz mit kell csatlakoztatnom ?

Kérem segítsenek !Nagyon köszönöm!