Drop Segítség

Indította K3NV3L0, 2012. június 17., 23:06:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

K3NV3L0

Jó napot!
Villanyszerelõs kérdés
Dropról lenne szó
a két feszültséget
a képen látható helyen kell feszültség mérõvel lemérni
?
Vagy melyik két pont kell lemérni a két feszültséget hogy a dropot ki tudjam számolni?

nyaki


K3NV3L0

Idézetet írta: nyaki Dátum 2012. június 17., 23:36:53 DÉLUTÁN
Üdv!
Mindegy. ;)

ugye kell egyszer üresjárási feszültséget mérni azt mérhetem 2U1 és a 2V1 között vagy esetleg a 2V1 és a 2W1 között is viszont amikor össze van kötve azaz rövidrezárva akkor annak a feszültségét a 2U1 és a 2W1 között kell? hogy maga a százalákos Dropot ki tudjam számolni kedden vizsgázom belõle mérésbõl :D

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

K3NV3L0

Köszönöm mostmár csak sikerül a vizsga!

nova

Kérdéseidet elnézve, szerintem a példa számítást kellene gyakorolnod. Gondolom valami hasonló feladatot adhatnak, ahol megadnak alap adatokat és akkor ki kell számolnod egy két adatot amely jellemzõ az adott villamos gépre.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

K3NV3L0

Idézetet írta: nova Dátum 2012. június 18., 16:11:05 DÉLUTÁN
Kérdéseidet elnézve, szerintem a példa számítást kellene gyakorolnod. Gondolom valami hasonló feladatot adhatnak, ahol megadnak alap adatokat és akkor ki kell számolnod egy két adatot amely jellemzõ az adott villamos gépre.

Konkrétan amit számolni kell az valami a Drop egy transzformátoron Továbbá csillagpontba kell majd kötnöm 3 fogyasztót és 2 analog wattmérõvel teljesítményt kell mérni továbbá még PLC-n egy Szálloda világítást illetve mágneskapcsolós forgásirányváltás! Maga a mérés ez a kettõ lesz a Drop meg a teljesítmény mérés! Talán így már sikerülni fog! Fel kellett elevenítenem mert rég volt!