Villamos szabványok letöltése, beszerzése

Indította miki, 2011. február 13., 14:46:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

miki

Az lenne a kérdésem, hogy nem tudtok valamilyen helyett ahol a szabványokat le lehetne tölteni?

Novill

Nekünk felülvizsgálóknak gyakorta szükségünk van a szabványokra.  Sûrûn változna a szabványok ezért a szabvány változások folyamatos figyelemmel kísérése nem egyszerû feladat, nem beszélve az áruk eléggé borsos. Jó volna, ha a felülvizsgáló kollégák egymást tudnák segíteni, régiókra bontva könyvtár létre hozásával. Ugyan a Szabványügyi testületnél erre van már lehetõség.  A Szabványügyi testületnél február óta létezik az online szabvány könyvtár térítés ellenében. Kérdés mekkora tömeget tud ez majd vonzani, és megfizethetõ lesz-e az ára. Továbbá mennyire fog ez mûködni  majd a jövõben.

András

Igen én is úgy tudom, hogy a szabványügyi testület oldalán lehet megvenni ezeket.

http://www.mszt.hu/

Ez a szabványkönyvtáruk, ahol digitális formában olvashatja õket az ember.

http://szabvanykonyvtar.mszt.hu/

zsozsó

A szabvány változásokat nyomon követni nem kis feladatot jelent.  ;) A sok kiegészítõ lap, némely szabvány nem is jelenik meg magyarul. De a legjobb, hogy soknak a szövegezése olyan mintha googli fordítóval fordították volna.

tdezo

En is szabvanyokat akarok venni de nem olyan konnyu.   Az Msz Hd 60364 et meg az Msz En 62305 ot keresem

Legalabbis ugy gondolom ezekre lenne legeloszor szuksegem  egy altalanos tajekozodashoz.

Az MSZT.HU  keresojebe hiaba irok be akarmit , mindig a "nincs talalt " jon fel.

A masik pedig az hogy nem tudom hogy ezek e a legujabb szabvanyok , vagy be vannak e teve a modositasok.

Az ar nagyon gyanus. Kb 40 eFt  a 60364 ert ami nagyon alacsony.  Megneztem a Belga arakat pl. , ott a 60364      osszes lapja kb 1 millio Ft ba kerul.

Lehet hogy felhivom az MSZ irodat es megkerdezem , vagy ha van jobb otletetek irjatok meg.


nova

Hát igen a webes oldalon lenne mit fejleszteni nekik, az valahogy nem az igazi. Elvileg ha szabványt veszel, amikor megveszed akkor aktuálisnak kell lennie. A plusz lapokat csak ha szabvány módosítás jön ki, akkor kell. Az ár az szerintem jó lehet, az 1 millió nagyon húzós lenne. :) Elvileg ha megveszed akkor pdf formátumban is megkaphatód, melyben az összes hátulja vízjelezve lesz a cég neveddel. A legegyszerûbb lehet az lesz ha felhívod õket. Elõbb utóbb csak megoldják, hogy mûködõ rendszer legyen a webes rendszer is, ahol kisebb összegért el lehet ezeket a szabványokat olvasni. Persze letölteni nem lehet :(
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

tdezo

Vegre sikerult  kitalani hogy hogyan mukodik az a kereso.

Az a trukk hogy a vegere oda kell tenni  a csillag jelet "  *  "  Ok joker nek hivjak ezt valami okbol fogva.

Tehat MSZ HD 60364*  , es igy mukodik.  Az  arak realisak , nem igazan dragak.  Lehet hogy megveszek egy jopar lapot , de nekem a szabvanykonyvtar jobban tetszik , megkerdezem toluk hogy mukodik e.

Van hitelkartya fizetes is , szoval kezdenek kiegyenesedni a golgok.

Talan meg az a kerdes maradt hogy van e egy europai szintu azonosito kod , fuggetlen a nyelvtol es orszagtol?

Lehtseges hogy ez az IEC  szam ? 

Ennek igazan lenne ertelme , igy barki barhol tudna hogy mirol beszel.

nova

Ami még sok szabványnál érdekesség amit megvehetsz, hogy sok még angol nyelvû közöttük. Bár ez téged nem igazán kell, hogy zavarjon  ;D
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

tdezo

Igen van sok angol is koztuk de ez nekem jobb is igy . Ez az eredeti nyelve a szabvanyoknak,  kulfoldon ezzel a legkonnyebb kommunikalni ha olyan a helyzet.

Kozbe a francia szabvanyokat levettem az internetrol , franciaul. Neztem az elejen a listat hogy mire van alapozva az egesz . Kiderult hogy szinte az osszes lapnak van Hd vagy IES megfeleloje. Szoval nem is nagyon kell leforditani csak megtalani a magyar vagy angol megfeleloket. Ez jo hir.
Nekiallok a heten atnezni.
Mar most eszrevettem hogy a betonalapfoldelo az egy trukkos dolog. Mas az USA ban , mas a szabvanyokban  Eu ban  es mas a Scneider  ceg altal keszitett szabvanymagyarazatban.

nova

Na akkor meglesz a EU USA összehasonlítás :)
A szabványok magyarításánál sokszor pont ez a baj, hogy szó szerint fordítják, így kicsit érdekes a nyelvezete (olyan mintha szavanként fordítanák).
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!