Android / Opera Mini

Indította Sten, 2012. április 30., 15:02:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sten

Próbáltam mobilról megnézni a fórumot Opera Mini programmal de olyan problémába ütköztem hogy a facebook elõugró ablaka az oldal közepén van alapból így eltakarva az oldal nagy részét ezért szinte használhatatlan a fórum.
Tudtok ezzel csinálni valamit vagy próbáljam esetleg másik szoftverrel?

nova

Be kell valljam, hogy a mobil nézetes dologgal nem igazán foglalkoztunk még. :(
Utánanézek a dolgoknak és tájékoztatlak majd titeket, csak egy kis türelmet kérek a dologgal kapcsolatban.

Viszont a témával kapcsolatos, hogy milyen mobil eszközök támogatására lenne igény? (milyen platform és software?)

Üzenet összefûzve: 2012. április 30., 18:57:10 DÉLUTÁN

A fórum legaljára kiraktam egy két linket, melynek a végén ott van a WAP2 kis link. Ez egy nagyon alap mobil nézet, nincs dizájn, viszont gyors. Ami a mobil elérésnél nem mindegy. Természetesen idõvel egy mobil app vagy mobil téma készítése lenne a cél. :) Majd kiderül, hogy mennyien szeretnék az oldalt elérni mobil eszközökrõl.

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Sten

Szerintem jó lesz csak hiányoznak a kényelmi funkciók. De hát nem is azért kel ez hogy mobiltelefonról írogassunk, hanem inkább olasásra. Igaz ezt is mobilrol írom próbaként.

nova

Most nézem, hogy a hozzászólás amit a mobilodról küldtél kirakott egy kis mobil ikont a hozzászólás mellé. Ezzel jelzi a rendszer, hogy mobilról írták az üzenetet. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Na kicsit frissítettem a Facebook rendszeren. :) Elvileg kikapcsoltam a mobil nézetben a csúszós megoldást. Tehát ha szimpatikusabb az oldal az említett extra funkciókkal akkor most már nem fogja a mobilon az oldal közepére betölteni a Facebook oldalt.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Sten

Megnéztem most már tökéletes, használom mind kettõ mert ha Wi-Fi-n keresztül nettezek a mobilról akkor nem számít az adat mennyiség, viszont ha mobil hálózaton keresztül nettezek akkor már nem mindegy. ;D
Ja és lemaradt a köszönöm!!!

nova

Na örülök neki, hogy jó lett a megoldás. Annak meg végképpen, hogy tetszik annyira a fórum, hogy még mobilról is nézed.  ;D (Természetesen ez a fórumtagoknak köszönhetõ.)

Idézetet írta: Sten Dátum 2012. május 03., 19:21:02 DÉLUTÁN
Ja és lemaradt a köszönöm!!!
Csak halkan megjegyzem, hogy a fórumba van köszönöm gomb is beépítve mint extra funkció. :) Persze nem azért írom, hogy adjál nekem, hanem ha nem ismert esetleg a funkció elõtted akkor felhívjam rá a figyelmed.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Aki mobilról nézi esetleg néha a fórumot, az letesztelhetné az alábbi hivatkozáson keresztül a fórum oldalát. Ez sem tökéletes megoldás, viszont kicsit közelebb áll a fórum megjelenéséhez mint a egyszerûsített webes nézet. Igaz ez lassabb viszont a képeket is meg lehet nézni és egyéb fórum funkciók is elérhetõek.

Villanyszerelõ fórum mobil nézet grafikus

Emlékeztetõül a hagyományos mobil nézet elérése.

Hagyományos egyszerûsített nézet
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Most épp egy androidos tabletrõl olvasgatom a fórumot, jónak tûnik az elsõ linken elérhetõ nézet, bár én inkább a tapatalk fórum appot ajánlanám inkább erre a célra! (Az opera mini ezen kívül a legjobb választás.)

nova

Igen néztem a  tapatalk appot is csak ott is vannak még egyelõre kisebb problémák, de majd lassan kialakul minden. Egyenlõre ez egy ingyenes kiegészítõvel készült azért voltam kíváncsi,  hogy másnak hogyan jelenik meg.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!