Elektromos villanytûzhely!

Indította krisz1986, 2012. április 01., 09:26:48 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Na nézzük ez mibõl és hogyan áll? Bekötés mûködés
üzemzavarok stb

JUVILL


Villanytûzhelyre gondoltál. (mert van némi elírás a témaindításban)
Teljesítmény meghatározza a betáp keresztmetszetét, áramköri biztosítóját.
A tûzhelyhez fõkapcsoló szükséges.
Ha nagy a teljesítmény és nem bírja el a betápvezeték, vagy nem óhajtanak hálózatfejlesztési díjat fizetni, akkor lehetõség van reteszelten bekötni. Ehhez a tulajdonos véleménye szükséges. Gondoskodni kell az érintésvédelemrõl az átadás elõtt. Szerelõi ellenõrzés mindenképpen szükséges, de nem árt egy érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálat sem.
Az üzemzavart itt nem teljesen értem.

Novill

A mai modern konyhákban lakásoknál nem jellemzõ már a fõkapcsoló beépítése, mint régebben. Igaz viszont külön áramkört és külön zárlati áramvédelemmel építik ki a hálózatát. A fõkapcsolóval egyet értek, de mikor szoba kerül a megrendelõk többsége kimondottan nem kéri esztétikai szempontok végett.

JUVILL


Nem egy esztétikus látvány a tûzhely fõkapcsolója. Mint ahogy írtad célszerû. Amennyiben sikerül süllyesztve szerelni, akkor elviselhetõ, igaz ez elõször rombolással, véséssel jár.

nova

Ami fontos még, ha valaki tûzhely csere elõtt áll, akkor elõtte tájékozódjon a villamos hálózata állapotáról. Ha valaki egy régebbi tûzhelyet cserél le, nem biztos, hogy megfelelõ a villamos hálózat az új tûzhely kiszolgálásának is. Fõleg ha a régi csak elektromos szikra elõreállítására használta a villamos energiát. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Juvill barátom megadtad a választ a kérdésemre. Köszönöm mindenkinek a hozászolásokat. Egyébként ha egy családi háznál ami már egy ideje áll mondjuk lent elõszoba, nappali, hálószoba, iroda, fürdõszoba, pince, felsõ szint, padlás vajon mennyi lehet a bekötés. Átlagos bejövõ vezeték. Fizetnék még az atyaúristent is csak készüljön el mennyi lenne? Cakum puder?

nova

Mi a kérdés? Mert a családi ház helységeinek felsorolásából nem derül ki mit is szeretnél?

Idézetet írta: Glatz KrisztiánEgyébként ha egy családi háznál ami már egy ideje áll mondjuk lent elõszoba, nappali, hálószoba, iroda, fürdõszoba, pince, felsõ szint, padlás vajon mennyi lehet a bekötés. Átlagos bejövõ vezeték.

Átlagos bejövõ vezeték, ez mit takar? Villany vezetékre gondolsz? Hol jönnek be ezek a vezetékek?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Igaz na tehát kérdéseidre a válasz:
Bejövõ vezeték mely a fogyasztásmérõ után lévõ vezetékre gondoltam. A helységeket azért írtam neked és a többieknek, hogy el tudjátok képzelni, hogy mekkora lenne a teljesítmény. Ez egy középkategóriás egyszerû ház. Ilyen adatokkal hátha segítettem. Mert így körülbelül lehet tudni mennyi a teljesítmény. Ezt próbáltam evvel a példával felvezetni. Ilyen feltételek mellett mennyi lehet a bekötés és satöbbi.

nova

Ha jól értem akkor ennek a témának már semmi köze a villanytûzhelyhez.

A teljesítmény meghatározása szempontjából a helységeknek nincsen szerepük.

IdézBejövõ vezeték mely a fogyasztásmérõ után lévõ vezetékre gondoltam

Tehát a mért hálózatra és nem a méretlenre.

IdézIlyen feltételek mellett mennyi lehet a bekötés és satöbbi.

Minek a bekötése a villanytûzhelyé?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

A vilanytüzhely bekötés árára gondoltam ilyen feltételek melett!