Kábeles betáplálás erdőben

Indította gyural, 2022. február 25., 10:01:19 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

gyural

Sziasztok!

Egy magánerdőben elhelyezésre kerülő 3x6A áramfelvételű hűtőkonténer betáplálásának megvalósításával kapcsolatban lenne kérdésem ha tudna valaki segíteni.
Az erdő mellett található lakóépületből induló kábellel kellene megtáplálni a készüléket kb. 300m.
Úgy tudom erdőben állandó létesítés engedélyezése (földkábel fektetésével) az erdészeti törvény értelmében csak a felhasznált terület művelés alól való kivonásával lehetséges, akkor is ha magán területen van.
Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen jellegű kivitelezéssel kapcsolatban?
A konténer csak nyáron fog működni így ideiglenes megtáplálás is szóba jöhet de nem találtam erre vonatkozó lapot az MSZEN60364-7 sorozatban, ha szabványt tudna javasolni valaki azt is megköszönném.

pkajos

Az ideiglenes létesítéssel MSZ HD 60364-7-740:2007  az MSZ HD 60364-7-704:2018  Építési és bontási területek berendezéseivel foglalkozó szabványokat olvasgasd.
Ezen kívül a korábbi, már visszavont MSZ1600-7:1981 Szabadterekkel foglalkozó létesítési szabványt is nézd meg.   
HA ez tényleg "ideiglenes" -és a magánház és a magánerdő tulajdonosa is kb. ugyan az, akkor talán nem probléma (saját maga saját magának ad energiát.  Az ideiglenes kisfeszültségű kábel
Energiát innen oda átvinni nem igazán lehet, "lakossági" energiával "szolgáltatást" nyújtó, árbevételt termelni talán nem is igazán korrekt. Az RCD ilyenkor fontos kiegészítő védelem.
A legalább H07RN-F legyen a kábel úgy elhelyezve (pl a fákra magasban), hogy ne nagyon tapogassák az arra tévedő iskolások. 5x6mm2-es ekkora terhelésre-távolságra kb jó is.



tothgyula

Alaposan át kell ezt gondolni! Aggregát üzem nem jöhet számításba???

gyural

Köszönöm a válaszokat, ezeket a lapokat ismerem de nem fedik le igazán a problémát szerintem.
Közben megnéztem a 7-740 vásárterek létesítésére vonatkozó fejezetet is, ez talán megfelelhet?
Van egy HMKE a területen, ennek a feleslegét szeretnék felhasználni.

pkajos

Úgy gondolom, hogy ezek betartásával, az ideiglenes "létesítéssel" kapcsolatban nem követsz el túl nagy hibát, ha muszáj megcsinálni.

Az MSZ HD 60364-5-51:2010  A villamos szerkezetek kiválasztása és szerelése. Általános előírásokban lehetnek még megfontolandó információk, bár a korábban említett -7-es szabványok előírásaiba is belekerülhettek ezek.   

Az ideiglenes létesítésekkel kapcsolatos elvárások alapvetően a "ténylegesen" időszakosan létesülő villamos berendezésekről szól.