Bergmann cső probléma

Indította ricsko80, 2020. december 13., 17:31:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ricsko80

Idézetet írta: bankoz Dátum 2020. december 14., 09:05:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ricsko80 Dátum 2020. december 13., 22:04:50 DÉLUTÁN
A porszívós dolgot holnap megpróbálom. Ha nem megy, akkor "bekeményítek". Felküldök egy csőgörényt, az erőszaknak talán enged. Ami érthetetlen a számomra, hogy 5 szál vezeték akadás nélkül kicsiny ellenállással simán kijött felfelé, alulról fűzve viszont az 5 eres kábel, ami kb. ugyanolyan vastag, elakad.

Kábelt/vezetéket áttolni még egy sima 90fokon sem sem nagyon tudsz, ezért kell a behúzó.

Csőgörényt pedig azért ne, elég lesz egy normális behúzó a jó technikával vagy a porszívó, ha nincs a falban falban valami nagy gányolás. :)

A spirál felmegy 147 cm-t akadás nélkül. A doboz tetejétől a menyezet 135 cm. A padlásdeszka és a menyezet között van még valamennyi távolság. Fentről kb. 10 cm-t lehet letolni, lentről pedig 12 cm-rel feljebb megy a menyezet szintnél, aztán megakad. Elvakolt doboz nemhiszem hogy lehet, mert menyezet fölé megy. Porszívóval próbáltam lentről is, fentről is.

bankoz

Elnézést a kérdésért, de tudnál csinálni egy képet a behúzó végéről? Simán lehet, hogy én nem láttam még ilyet, de szára alapján ez inkább csőgörény, mint behúzó. Ugye nem azzal próbálod?

A korábbi beírások alapján egyébként ha jól értem akkor kb. másfél métert felmegy a cső és mielőtt a padláson kibukkan van benne még legalább két kanyar egy méteren?

Sztrogoff

Csak a keresztbe ellenőrzés kedvéért, a kihúzott vezeték hossza is megfelel ezeknek a a hosszaknak?

ricsko80

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. december 14., 15:17:19 DÉLUTÁN
Csak a keresztbe ellenőrzés kedvéért, a kihúzott vezeték hossza is megfelel ezeknek a a hosszaknak?

Valóban nem behúzó. Erre volt szükség, hogy a vezetékkihúzáskor felgyűrődött papírt ki tudjam szedni. Az akadály elhárult. Most már csak be kell fűznöm az új vezetékeket. Bízom benne, hogy további akadályba nem ütközöm. Köszönöm mindenkinek a segítséget!

tothgyula

T ricsko 80!
Nagyon jó ötleteket kaptál, de azt hiszem ki kell vésned és megfelelő vastagságú védőcsövet beszerelni.Mü cső is lehet vagy gégecső, de amíg kínlódsz ,annyi idő alatt meg is csinálod.Legalább szabványos lesz!Bejavítani a festést nem nagy ügy!

ricsko80

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. december 14., 16:37:58 DÉLUTÁN
T ricsko 80!
Nagyon jó ötleteket kaptál, de azt hiszem ki kell vésned és megfelelő vastagságú védőcsövet beszerelni.Mü cső is lehet vagy gégecső, de amíg kínlódsz ,annyi idő alatt meg is csinálod.Legalább szabványos lesz!Bejavítani a festést nem nagy ügy!

Tisztelt tothgyula!

Valóban nagyon jó ötleteket kaptam, mindenkinek köszönöm a segítséget. Nem szerettem volna kivésni, ez volt a dolog lényege. Az eredeti tervem az volt, hogy egy műanyag csövet eltolok a régi kátránypapíros szigetelésű csőben, és abban fűzöm az új kábelt. Sima egypólusú kapcsolónál két szál vezeték, vagy egy konnektornál 3 szál vezeték befűzése nem okozott volna gondot. Itt viszont 5 db kellett legalább, de jobb lett volna a hat, tekintve, hogy egy konnektor és egy csillárkapcsoló helyezkedik el egymás mellett közvetlenül, de csak 1 cső van. Az 5x kábel elfűzése esélytelen volt a kábelvastagság miatt, így 5db különálló szálat húztam be. Tudom, nem szabványos, de talán így sem lesz vele probléma. Még mindig 100-szor jobb, mint az a szövetborítású 50 éves, ami benne volt. De a lényeg, hogy a szenvedést a felgyúrődött papírbélés okozta, amit a csőgörénnyel távolítottam el.

Behúztam egy szál vezetéket, aminek az egyik végén kis kampót képeztem ki, majd ezt a kampót akasztottam be az összecsavart öt szálba, és lehúztam.

A padláson egyébként gégecsőben futnak a vezetékek.

Sztrogoff

Ma már - szerintem sajnos, de hát ez az én véleményem, nem több - a szabvány megengedi, hogy egy csőben nemcsak egy áramkör vezetékei fussanak.