Villanyszerelési munka Kft-vel - Állíthat-e ki számlát nem csak villanyszerelő?

Indította libertitas, 2020. november 05., 14:31:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

libertitas

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen jogi előírások, megkötések vannak otthoni, óra utáni villanyszerelői munkálatok elvégzésére, ha az Kft-én keresztül lett végezve.

Azt tudom, hogy óra utáni villanyszerelői munkát alapesetben OKJ-s végzettséggel rendelkező villanyszerelő végezhet. De mi a helyzet nem természetes személy esetében?

Egy cég, melyben például nincs villanyszerelő alkalmazott, csak villanyszerelő alvállalkozója van, teljesíthet-e villanyszerelési munkát háztartásban, óra után?

Például, ha számlát állít ki a cég, akkor nem feltétlen szerepelne a számlán, hogy ki végezte a munkát személy szerint.
Hogy kerül elő ebben a folyamatban a tényleges munkavégző?

Köszönöm segítségeteket előre is!

Üdv:
Bence

S/K

Persze hogy állíthat ki. Lásd generál kivitelező. Minden szakmával szerződést köt, illetve a cégekkel akik a megfelelő folyamatokat elvégzik. (kőműves, burkoló, festő, ács, víz-gáz, villanyszerelők)
Legyen mögötte szerződés.
Nagyon sarkítva így van, de tudjuk hogy az építőiparban mindenki ért mindenhez.

Fecó

Igen, sajnos sok esetben nem tudni, hogy valóban szakember végzi-e a munkát. A cégnél elég ha fel van véve a tevékenységi jegyzékbe az adott szakma. De szerintem még ezt sem ellenőrzi senki.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


tothgyula

Ha az illetékes "KFT" felvette tevékenységi körébe a villanyszerelést, akkor ismernie kell a "40/2017.(XII.4.)NGM rendelet új kiegészítését is.
Idézet:"A villamos berendezést úgy kell megtervezni(ez gyakran elmarad!),létesíteni,stb. hogy az megfeleljen a VMBSZ vonatkozó előírásainak."Stb.

libertitas

Köszi a hasznos infókat!

Utánakerestem, és 4321 TEÁOR szám alatt meg is van a villanyszerelés.
Szóval, ha jól értem, felveszi a cég ezt a TEÁOR számot, majd köt pl. egy megbízási szerződést egy (praktikusan regisztrált) villanyszerelővel (akár ev is lehet) a szerelési időszakra, és vagy a villanyszerelő vagy a cég valamely más alkalmazottja szerel helyben, de elvileg jogilag így már védett a cég tevékenysége.
Jól értettem?


Fecó

Igen, vagy akár szerződés nélkül, napi bejelentéssel felvesz egy villanyszerelőt 1-2 napra. Vagy akár az alkalmazottként bejelentett segédmunkás szereli a villanyt, sosem derül ki, talán csak ha haláleset lenne...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről