Mennyit fogyaszt egy fogyasztásmérő?

Indította tothgyula, 2020. szeptember 05., 08:48:54 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Van egy 3fázisú fogyasztásmérőm (nem elektronikus) 3x10-60A, és 3x25A-es plombázott kismegszakítóm.
Felszereltem egy 3fázisú (Actaris nem elektronikus) mérőt, sorbakötve a főmérővel,hogy össze tudjam hasonlítani a mért fogyasztást. Lakatfogóval mérve a fázisáramok: 4,5A-6,5A-17A.Nem tudom jobban elosztani a terhelést.
Az a kérdésem, hogy mennyi lehet magának a mérőnek a fogyasztása?

Atis57

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. szeptember 05., 08:48:54 DÉLELŐTT
Van egy 3fázisú fogyasztásmérőm (nem elektronikus) 3x10-60A, és 3x25A-es plombázott kismegszakítóm.
Felszereltem egy 3fázisú (Actaris nem elektronikus) mérőt, sorbakötve a főmérővel,hogy össze tudjam hasonlítani a mért fogyasztást. Lakatfogóval mérve a fázisáramok: 4,5A-6,5A-17A.Nem tudom jobban elosztani a terhelést.
Az a kérdésem, hogy mennyi lehet magának a mérőnek a fogyasztása?
SZia!
Ha megirnád a tipusát --jobban lehetne saccolni.

Igy a varázsgömb szerint; 2-max 5 W  közé eshet.

Nem is biztos, hogy jobban kellene elosztani.Esetleg ha villanytűzhelyed van.
A Nulla vezetőd mindenhová egyesével megy ki? ( L -N-és PE  )


nyaki

A mérőóra pontos belső fogyasztási adatát, csak ismert terhelőáram mellett, a mérő előtti és a mérő utáni feszültségviszonyokból lehetne kiszámolni. Mivel a hálózatengedélyesnek max. 2% feszesés megengedett, így pl. egy (60)A-es mérő teljes terhelésekor és a hálózati veszteségeket 0-ra redukálva, valamint ideális fesztekercset feltételezve, max. ~76,7 mΩ lehet az áramtekercs impedanciája, ami max. 368W önfogyasztásnak felelne meg. Nyilván a jelentős hálózati veszteségek önköltségeinek minimalizálása céljából, az áramtekercs belső impedanciáját célszerűen ennek a töredékére (pl. min. századára), míg a fesztekercsét pedig minél nagyobbra (akár több 100kΩ) lenne szükséges megtervezni.

Sztrogoff

Feszültségtekercsre max érték:
1 fázisú mérő 3 W - 15 VA
3 fázisú mérő 2 W - 10 VA fázisonként

tothgyula

T Atis 57!
Természetesen a nagyobb fogyasztókhoz (Tűzhely, mosógép, klíma,szárítógép) külön nulla megy. A többi vegyesen.
Igazából az is érdekelne, hogy az asszimetrikus terhelés miatt, a csillagpont eltolódik és vajon ez mennyire van hatással a fogyasztásmérés pontosságára?Mivel a forgótárcsa folyamatos forgása,csak az áramtekercsekben folyó áram erősségétől függ.Talán? Ezért talán előnyösebb a digitális mérő, impulzusszámlálással?