Régebbi panelházak érintésvédelme

Indította Lacokam, 2020. július 23., 16:32:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

És volt-e valaha mérve az érintésvédelem (áramütés elleni védelem) a panelházban?A közös képviselő mit tud mondani???

Lacokam

NEm valòszinü hogy mostanàba mérték 6 éve biztos nem!Màr az se szabàlyos de sajnos sok hàz van .hogy a védelem ami szabàlyossan van a földszinti elosztòszekrénybe kialakitva a szinteken egy nagy bakelit sorkapocspa megy ésabbol àgazik a lakòk fele de csak alà dugtàk a sorkapocsnak egy szinten 9 vezetéket ami simàn fel tud lazulni!Mondanom sem kell hogy minden alu vezeték ráadásul!

Lacokam

Idézetet írta: Lacokam Dátum 2020. július 23., 16:32:59 DÉLUTÁN
Sziasztok!Az lenne a szakmai kérdésem hogy a panelházakban ,az elosztószekrényben már közösitve van a földelés a nullával ,de utánna külön jön a nulla és a védővezető már a lakásban!És a lakásban már nemszabad összekötni ezeket mégegyszer, de akkor valaki Áramvéddő relét szerelt a relé elött még egyszer áthidalta!Kérdédem hogy szabályos e én ugy tudom ha közösitve van az elosztószekrénybe akkor már tilos összekötni a lakásban is ! Köszönöm válaszotok!

Lacokam

Sziasztok!Az lenne a sokadik kérdésem hogy a panelházba 3 fázis +nulla jön és a szekrényben ki van alakitva ill kivezetve a  föld ami a sinre megy,ott össze van kötve a bejövő nullával!Ami utánna már szétválasztva megy a szintekre tehát három fázis és pen és pe megy !Tehát nullázásos rendszer van !Szeretnék valakitöl aki villamos méréseket végez vagy vágja az uj szabványokat hogy akkor sok helyen látom a lakásban még egyszer össze van kötve a PEN ÉS PE  az áramvéddő relék elött!Ugy tudom eddig tilos volt  még egyszer összekötni  !Konkrétan akkor az most miért lett jó ill nem jó?Köszönöm mindenkinek válaszát előre is!

Lacokam

Idézetet írta: Lacokam Dátum 2020. augusztus 10., 16:36:21 DÉLUTÁN
Sziasztok!Az lenne a sokadik kérdésem hogy a panelházba 3 fázis +nulla jön és a szekrényben ki van alakitva ill kivezetve a  föld ami a sinre megy,ott össze van kötve a bejövő nullával!Ami utánna már szétválasztva megy a szintekre tehát három fázis és pen és pe megy !Tehát nullázásos rendszer van !Szeretnék valakitöl aki villamos méréseket végez vagy vágja az uj szabványokat hogy akkor sok helyen látom a lakásban még egyszer össze van kötve a PEN ÉS PE  az áramvéddő relék elött!Ugy tudom eddig tilos volt  még egyszer összekötni  !Konkrétan akkor az most miért lett jó ill nem jó?Köszönöm mindenkinek válaszát előre is!

Fecó

Nem lehet újra összekötni, ez nem változott az "új szabványokban" sem.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Lacokam