Létezik elfelejtett trafóállomás?

Indította Atis57, 2020. január 19., 15:06:43 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Atis57

Sziasztok!

Felülvizsgálat folytán belefutottam ;
Miskolc Tüzér  Laktanya --helyett irodapark?
Olyan dugaljakkal is találkoztam  amiben 110V található.? földelés is van valami --de bizonytalan.Magas értékű 12-15  Ohm.
(Miskolcon az átállás 1968-70 között megtörtént.) A dugaljak új tipusúak --piros védő vezetővel?
Ha az iroda betápját lekapcsoltam ezen dugaljak tovább működtek.!
A dolgozók mondták nagyon jó az telefontöltésre  stb (amelyik kapcsoló üzemű táp tudja ezt is  )
Ezen a területen sok évvel ezelőtt találkoztam már ilyennel , fogyasztás mérőnél.Akkor az Émászos szerelő tanácsára műanyagcső+szigszalag+gipszel  eltüntettük "ezt a betápot".
Lekapcsolni akkor sem sikerült ,pedig a területet ellátó trafót kikapcsolták egy mérés erejéig.
Elképzelhető , hogy a 10KV-s kábelhálózaton megbújik olyan trafó ami még 3X110/190V-s, v akár 1 fázisú.?
Ezt az épület csoportott 1905 körül épitették , s már villamositva volt.
Azóta meg ? ki tudja , hány felújitásnak álcázott  szerelés fordult elő !

980POWER

Ki lehetne mérni a be táp nyomvonalát, de az nem biztos hogy egyszerű. Érdekes jelenség, de mint tudjuk bármi is előfordulhat, főleg egy volt katonai területen. Ezek szerint még az is lehet, hogy méretlen jön be?

Atis57

Szia!

Ez egészen biztos --méretlen  de 110V  ! Nem is lehet kikapcsolni, de igy  a biztositók léte , mérete is  bizonytalan?
Esetleg nem is kérdéses -mert nincs is !

nyaki

Mivel jelen állás szerint még mindig "dróton dzsal a petró", egy teljes áramtalanítással ki lehet deríteni, hogy azt a 110VAC-t a megszakított szakasz táplálja vagy sem. Ha igen és megszűnik a 110VAC, akkor meg kell keresni a hozzá tartozó ák.-t, ha nem, akkor vagy szünetmentes táplálja egy valamely épületrészben elhelyezett akkutelepről vagy az is elképzelhető, hogy egy másik hálózat üzemelteti egy saját trafón keresztül. Akárhogyan is, ezt ki kell deríteni, mert így sem tűz-, sem életbiztonsági szempontból nem biztonságos az épület. A russzki katonai villamos megoldások igen sokszínűek voltak.

Atis57

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. február 12., 10:18:32 DÉLELŐTT
Mivel jelen állás szerint még mindig "dróton dzsal a petró", egy teljes áramtalanítással ki lehet deríteni, hogy azt a 110VAC-t a megszakított szakasz táplálja vagy sem. Ha igen és megszűnik a 110VAC, akkor meg kell keresni a hozzá tartozó ák.-t, ha nem, akkor vagy szünetmentes táplálja egy valamely épületrészben elhelyezett akkutelepről vagy az is elképzelhető, hogy egy másik hálózat üzemelteti egy saját trafón keresztül. Akárhogyan is, ezt ki kell deríteni, mert így sem tűz-, sem életbiztonsági szempontból nem biztonságos az épület. A russzki katonai villamos megoldások igen sokszínűek voltak.

Szia!
Igen az épületcsoportot/területett  tápláló 2db trafó--primer lekapcsolásával , nem tűnt el a feszültség.
A hullámalakot nem néztem, de AC 110V .
A pincéig lekövettem a nyomvonalát ,ott egy elfalazott közműalagut irányában tovább megy a cső.
Ám ennek nincs másik vége ....?

A szünetmentes kitáplálásást nem értem.-kifejtenéd konkrétabban ?

A villamos szerelés itt is sokszinű  1905 ,1930, 1950,1980, és a mostani  kb 2008.
Tisztán látszik  a megoldásokból.  Vajon 1-2 régi dolgot miért hagytak meg?


nyaki

Szia!
Ha ott lóg a 110VAC, akkor vagy ledobozolod a vezetékvéget és megfelelő információkkal feliratozod a dobozt vagy a táppontját megkeresed és ott szünteted meg a táplálást. Ha a végpont megvan, akkor kiderül az is, hogy trafós vagy szünetmentes tápforrás állítja elő ezt az idegen feszültséget.
Ennyi és nem több. ;)