Felülvizsgálat 1930s berendezésen

Indította Atis57, 2019. december 30., 22:22:08 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Atis57

Sziasztok!

Egy igen érdekes kéréssel kerestek meg.
Vidéki templomok EBF és ÉV felülvizsgálatát kérnék  .De a templom kb1930 ban lett villamositva !
Siemens S 12  kismegszakitó, 2- 4 A ----lakkozott cérna/pamut szig huzal ,Valami AP cső félében.
Védővezető sehol !
Valaki utólag beépitett FI relét -0,03 A  3 fázis.
Csak világitás van ,2db dugalj porszivózáshoz, porszivó 600W
Meg a harang húzó mágnes.
Mi a véleményetek, .tanácsotok?
Köszi; Attila

Fecó

A Biztonsági Szabályzat 1929-es kiadása, és az MNOSZ 172-50 az irányadó. Ne lepődj meg, régebben szerényebb volt az érintésvédelemmel kötelezően ellátandó szerkezetek mennyisége...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


S/K

Létesítés idején érvényes előírásoknak megfelelő, jelenlegi előírásoknak nem megfelelő.
Javítási határidő a legközelebbi felújításkor.
(persze ha a létesítéskor valóban megfelelt)
...csak itt van egy két előírás amit nem tartottak be. Szerintem a röpke 89 év alatt csak történt valami karbantartás, javítás a villamos berendezéseken és akkor már ha nem is a 2019-es előírásoknak de nem is a 1929-esnek kéne mindennek megfelelni.

Sztrogoff

Bocs, én nem hinném, hogy javítás és karbantartás az felújítást jelentene.

Írjuk már ki, hogy szerencsétlen templomi berendezést tehát felül kell vizsgálni a létesítéskor érvényes és a felülvizsgálat ideje alatt érvényes szabvány szerint is.
Miután a VBSZ szerint: Az érintésvédelmi minősítő iratban a vizsgált berendezést minden esetben az irat kiállítása idején érvényes előírások szerint kell minősíteni.
Ugyanakkor megjegyzendő (mármint, ha igaz), hogy: Mivel a létesítés idején érvényes előírásoknak megfelel, ezért a biztonsági követelmények szempontjából megfelelő állapotú – a 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet 1. mellékletének 1.1.2. pontja szerint.
És egy javítási határidő adható, ennek hiányában a soron következő felújításkor kell elvégezni.

S/K

Igazad van az utolsó mondatomat nagyon nem úgy akartam írni. (A javítás és karbantartás  nem minősül felújításnak. :D)
Helyesen: Szerintem a röpke 89 év alatt csak karbantartás, javítás történt a villamos berendezéseken és akkor már  nem  a 2019-es előírásoknak  hanem ia 1929-esnek kéne mindennek megfelelni.

VBSZ:
11. javítás: minden olyan beavatkozás, amely a villamos berendezés üzembehelyezéskori eredeti állapotának visszaállítását célozza, és amelynek eredményeként a villamos berendezés biztonsági jellemzői az üzembehelyezési állapothoz képest nem változnak;
13. karbantartás: a villamos berendezések tervszerű, megelőző állagmegóvása, javítása, tisztítása, a szükséges cserék és pótlások elvégzése, esetenként az üzemi meghibásodás előzetes elhárítása, amely nem jelenti a villamos berendezés élettartamának növelését vagy kapacitásának számottevő bővítését, elmaradása pedig az élettartam csökkenését eredményezi;

A jogszabály engedi üzemben tartani amíg el nem érkezik a "legközelebbi felújítás".
Felülvizsgálónak kéne leírni:
" A felülvizsgált villamos berendezés a létesítéskor érvényes előírásoknak megfelelt, jelenlegi előírásoknak nem megfelelő.
Javítási határidő a legközelebbi felújításkor, legkésőbb xy évig."

Szerintem.

Fecó

A felülvizsgáló nehezen veszi magára a terhet, hogy egy amúgy létesítéskori követelményeknek megfelelő berendezést mikor újítsanak fel. Persze ha nagyon leromlott az állapot, akkor igen...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


pgz


Hali, Boldog Új Évet mindenkinek!

Visszatérve a templomokhoz pl. a villánvédelmet  /ami azért minden templomnál előfordul / mi alapján szeretnéd -gondolod felülvizsgálni, annak kiépítése mikor történt mikor volt felújítva, ha volt.  Milyen a legrégebbi vv szabány ?

Üdv pgz


Atis57

Idézetet írta: Fecó Dátum 2020. január 01., 19:23:51 DÉLUTÁN
A felülvizsgáló nehezen veszi magára a terhet, hogy egy amúgy létesítéskori követelményeknek megfelelő berendezést mikor újítsanak fel. Persze ha nagyon leromlott az állapot, akkor igen...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről

Sziasztok!
A legrégebbi VV szabvány? Talán 1953 ? előtte lévővel még nem találkoztam.

Ez a legközelebbi felújitás? A legszebb kérdés -mert Gömörszőllős  77 lakosú ! De a környező 5 településsel sem éri el az 1000-t!

De Egerben is van 1 ilyen templom 1972 től múzeum! Bezárva évente 1X használva .--Rác Templom a Vitkovics utcában.
Ezekre egyik egyház sem fog pénzt költeni.....

pgz


Hali, ki kérte miért kéne megcsinálni  a felülvizsgálatokat, a  tűzoltó-katasztrófavédők az utóbbi 500 évben nem hiszem hogy kértek ilyet, legalábbis egy nagyon benfentes régi szakember véleménye szerint, aki ott dolgozott.

Esetleg biztosítós szóba jöhet még ,  de annyi pénz úgysincs , amennyi az értékük.

Sztrogoff

Idézetet írta: Atis57 Dátum 2020. január 01., 21:10:03 DÉLUTÁN

A legrégebbi VV szabvány? Talán 1953 ?
52 az, de ez már annyira nem lényeg. Nekem olyanom nincs, így nem látom, mi volt ráírva elődként.