Családi ház elektromos újrahúzás/kiépítés

Indította Kenncsy, 2019. július 22., 20:35:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Kenncsy

Sziasztok!
Kezdő villanyszerelő vagyok és olyan kérdésem lenne
, hogy tudnátok ajánlani valami egyszerűsített módszert az anyagszükséglet kiszámítására egy családi ház újrahúzásánál/újratervezésénél.
Méterről-méterre szoktam számolni a vezetékeket +10÷ ráhagyással, de elég időigényesnek találom.

Illetve, Pest megyén belül milyen munkadijjal szamolhatok kezdokent?
Vésésre, csövezésre, behúzásra és szerelvényezésre van külön -külön áraitok?  Én még általában az általam számolt anyagköltség felét szoktam kérni.
Előre is köszönöm a segítséget!  :)

KábElemér

Szia, érdekes amit kérdeztél, csodálom, hogy senki nem válaszolt. Én azt tudom, hogy a saját körülbelül 90 m2 alapterületű egyszintes házam áthúzására kb. 300 m 1,5-es MCu fogyott, illetve a nagyobb fogyasztókhoz behúztam 5×2,5-es MBCu-t vagy 30m-t , illetve még 30m 4×4 Mkh ment a sütőhöz, jobb lett volna 5×4, de egy fázisról használom a főzőlapot, egy másikról a sütőt. Azért nehéz erre mit mondani, mert a készülékek, aljzatok, áramkörök számától is erősen függ. Én azt csinálnám, hogy egy tól-ig tartományt mondanék a vevőnek, megvennéd a vezetékeket, MBCu bontatlan csomagot úgyis visszaveszik a legtöbb helyen, vagy elhasználod máshol. De találsz a netem árakat, itt van pl. egy kolléga oldala egy kalkulátorral, ami támpontnak jó, biztos ő is fenn van itt a fórumon: https://www.villanyszerelés.com/villanyszereles-kalkulator/