Villanyszerelõ felnõttképzés

Indította Twidgee, 2012. január 25., 07:48:09 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

replica7

Érdeklődnék, hogy a VLS Oktatási és Vizsgaközpontot ismeri-e?

Nézegettem több oktatási központot, de a VLS-nél "Képzés óraszáma: 960 óra, melyből 288 óra elmélet és 672 óra gyakorlat" a gyakorlati órák száma fogott meg.

Valamint a 318.000 Ft-os tandíj is jelentősen drágább, mint más iskolák 220.000 Ft körüli ára. (Feltételezem, hogy a drágább tandíj minőségibb oktatást jelent)

Van esetleg valakinek tapasztalata/információja a VLS-ről?

Villanyász_2018

Sziasztok.
Új vagyok a fórumon. Kb 2 hónapja járok felnőttképzés keretein belül villanyszerelő tanfolyamra. 30 éves vagyok, 10 éve a szakmámban dolgozom, elektronikai műszerészként. Tehát messze nem áll a dolog  tőlem, viszont sok dologban eltér. Szerencsére a munkahelyemen sok időm van olvasgatni, ezért segítséget kérnék, tud e valaki szakmai anyagot küldeni? A tanfolyamon kapott könyvön túl vagyok, illetve 1 hete rágom ezt a fórumot. Különböző topicokat nyaltam vég, és próbáltam a hozzáértő kollégák okfejtését  tanulmányozni. Sokat lehet tanulni így is. 
Akinek esetleg lenne szakmai könyve, stb egyéb jegyzete, ne kíméljen, nagyon érdekel a téma,szeretnék fejlődni!
Köszönöm

tothgyula

Üdvözletem!
Mivel nagyon széles területet foglal át a villanyszerelés, nehéz szakkönyvet ajánlani. Nekem is van kb 2méter szakkönyvem és 1méternyi szabványom. Ebben a szakmában a szabványismeret nélkülözhetetlen. Az a kérdés, hogy milyen területre kívánsz felkészülni? A villamos gépek vezérlése nagyon szép terület. De az épületvillamosság is elég összetett, régi és új épületek esetében más-más módon kell megközelíteni a kivitelezést. Egyszóval ezt a szakmát folyamatosan tanulni kell.

Villanyász_2018

Üdv. Mindenképp épületvillamosság téma érdekel. Mozgat az új kivitelezés, illetve a régi lakások modernizálása is. Jelenleg nem célom ebből élni, de nagyon érdekel, és szeretnék hozzá érteni :)

tothgyula

Üdvözletem!
El tudom küldeni az alábbi könyveket,írd meg melyikre van szükséged.
Hámory:Villanyszerelés(1974), Szarka:Háztartási vill. készülékek(1978), Dr.Temesvári:Építőipari gépek karbantartása, Ónodi:Szerszámgépek vill. berendezései(1977), Peter Panzer:Elektronikus készülékek túlfesz és zavarvédelme(1990), Kádár Aba:Érintésvédelem (1980), Ferenczi: Feszültségstabilizátorok,akkutöltők), Dr,Kompolthy:Tűz és robbanásvédelem(1990)Géczi:Felvonók szerelése(1986), Bálint István:Automatikus olaj és gázégők(1976), Korényi:Kazánfűtés(1978).
Tel:06-20-5250029 vagy e-mail: ha szükséges megírom.
TothGyula.

Fázisceruza

Általános villanyszerelő okj tanfolyam anyagai:
- Könyvek pdf,docx,doc,ppt,txt
- Hanganyagnak elkészített könyvek mp3
- Kidolgozott tételek hanganyaggal pdf,txt,mp3
- Korábbi vizsgafeladatok pdf,docx,doc

Akit érdekel írjon mailt!

S

ace_one

Sziasztok! Tavaly érettségiztem, idén már szeretnék egy szakmát tanulni és a villanyszerelőre esett a választásom.

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy melyik képzést kellene választanom. Kecskeméten lehetőségem volna két éves esti iskolarendszerű képzésben részt venni a Kandó Kálmán Szakközépiskolában, ez heti 3 nap lenne, ebből egy hétvégi nap. Ugye ez ingyenes képzés, járna diákigazolvány stb.
A másik lehetőségem a helyi Mátrix Oktatási Központban tanfolyamon való részvétel 10 hónapos esti képzésben (a képzés rövidsége miatt tartok ettől, na meg persze fizetős, de ez nem nagy gond).

Ezen kívül még arra gondoltam, hogy tanulás mellett később elmennék egy villanyszerelő mellé segédmunkásnak, hogy gyarapítsam a tudásom mire a képzés végére érek.
Ti melyik képzést ajánlanátok?

Előre is köszönöm válaszotokat!  :)

tothgyula

ace_one Tiszteletem!
Kellő tapasztalattal, nyugdíjasként a "Kandót" választanám.Közben elmennék dolgozni egy "JÓNEVŰ" villanyszerelő vagy vállalkozó mellé. Ha kedvére dolgozol, megbecsül, netán anyagi áldozatot is vállal, amit ő a vállalkozásában költségként elszámolhat.
Jó munkát, és kitartást.
TóthGyula.

sargahangszoro

Üdvözlök mindenkit! Érdeklődni szeretnék, hogy lenne -e esetleg lehetőség szakmai tapasztalatot szerezni villanyszerelő szakmában Szeged környékén? Jelenleg egy okj-s villanyszerelő képzésre járok, ami a papíron kívül sok mindenre nem lesz jó. Én 41 éves vagyok, igazából fizika tanár az eredeti végzettségem, de fizikusként dolgozok régóta az egészségügyben, de szeretném kitanulni a villanyszerelő szakmát. Olyan területre gondoltam, amivel később esetleg munkát is tudnék végezni. Állásom jelenleg van, de délután illetve hétvégente rendelkezem szabadidővel, és természetesen ingyenesen mennék, amikor csak tudok. Lelkesedéssel és tanulni akarással tudok szolgálni. Igazából nincs sok ötletem, hogyan lehetne igazi gyakorlatot szerezni ebben a szakmában, állásként csak gyakorlattal rendelkezőket keresnek, hiába végzem el az iskolát, ez már látszik.
Tisztelettel, Zoltán

rozoga

Üdvözletem mindenkinek!
Új vagyok itt a fórumon. Szeretnék segítséget kérni.
Nagyon régen, 1980-ban megszereztem a villanyszerelő végzettséget. De nem sokat dolgoztam ebben a szakmában. Most újra szeretnék ebben a hivatásban dolgozni. Sajnos én is a munkanélküliek táborában találtam magam. Sok minden meg változott, sok mindent el is felejtettem. Arra szeretném a fórum tagjait kérni hogy egy kicsit segítsenek nekem.
Egy kis eszmei oktatási támogatást szeretnék kérni. Valamint egy kis gyakorlati oktatást is.
Nagyon szívesen elmennék valakihez dolgozni aki segítene egy kis szakmai oktatással.
Debreceni vagyok.