Villanyszerelõ felnõttképzés

Indította Twidgee, 2012. január 25., 07:48:09 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Bazsi004

Üdv mindenkinek!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy esetleg nincs e meg valakinek a tavalyi villanyszerelői szakmai vizsga írásbeli tételsora kidolgozva. Előre is köszönöm!

Simon Endre

Jövő év júniusáíg a kidolgozatlanból is megtudhatod hogy mit kell megtanulnod, ebben segítünk. A villanyszerelő szakmai fórum inkább fűrésztelep, asztalosműhely nem bútoráruház.

Tyupessz

Tisztelt fórumtársak,

Az idei évben kezdtem el egy villanyszerelői tanfolyamot (a tanfolyam minősége már ki lett vesézve szerintem) és szeretnék szakirodalmat olvasni mellé. Tudnátok könyveket javasolni, hogy melyek azok amik megfelelő elméleti tudást adnak? Illetve szívesen fogadnék Szabvány neveket, hogy melyek azok amik most érvényben vannak a villanyszerelés terén (pl. MSZ HD 60364).
És végül, ha van jó tanácsotok azt is szívesen fogadom :-)

tothgyula

Tiszteletem!
Ami a szakkönyveket illeti, sok van forgalomban.De ez a szakma is egyre inkább szakosodik egy-egy területre.Nem beszélve, hogy a gyengeáramú ismeretek fontossága egyre inkább előtérbe kerül.
Néhány fontosabb szabvány: MSZ 447:2019, MSZ 1585:2017, MSZHD 60364-4-41:2007 (Áramütés elleni védelem), MSZHD60364-5-54:2012 Földelőberendezések, MSZHD 60364-6:2017Ellenőrzések, MSZEN62305 sorozat Villámvédelem. De nagyon fontos, a legfontosabb néhány jogszabály-és ezzel kellett volna kezdenem: 54/2014.(XII.5.)BM rendelet, 40/2017.(XII.4.)NGM rendelet, TVMI (Tűzvédelmi Műszaki Irányelvek)
stb. Én 40éve szerelek és felülvizsgálok, és máig tanulok.
Jó munkát!

Sztrogoff

Bocs, csak azért, nehogy zavarba essen a kedves művelődni szándékozó:
- 1585-2016
-  60364-4-41:2018 (még egyszerre érvényes a 2007-es kiadással, de jövő nyáron már csak ez lesz)

Ami a szakirodalmat illeti, kérdés, mire gondolsz. Van ugye egy általános elektrotechnika része az elméletnek. Aztán van az, ami a technológiával, gyakorlati megoldásokkal foglalkozik. Ebben a kategóriában csak olyan jó könyvek vannak, amikben az a jó, amit tárgyalnak, de az nem jó, ami hiányzik belőle. :) Olyan nincs, amiben minden le van írva. A gyakorló szerelő szempontjából a régebbi könyv is értékes, ha azt a készüléket tárgyalja, amivel épp szembetalálkozik egy bérház dohos pinceszintjén. Így aztán mindent érdemes áttanulmányozni, ami a villanyszerelés címet viseli. Természetesen a régiek bűnösek abban, hogy nem a most érvényes szabványok szerint íródtak, hát ezt hozzá kell tudni értelmezni.

Tyupessz


1988.adam

Kedves Fórumtársak!

Családi ház felújításban vagyok és épületvillamossággal kapcsolatos szakidoralmat / tananyagot keresek.
Szeretnék valamilyen szinten tájékozódni a témában.

Dési Albert Épületvillamosság c. könyve esetleg megvan valakinek PDF formátumban?
Milyen egyéb szíkirodalmat tudtok ajánlatni a témában?

Köszönöm előre is a segítséget!

Sztrogoff

Pár bejegyzéssel feljebb olvasható a véleményem:
csak olyan jó könyvek vannak, amikben az a jó, amit tárgyalnak, de az nem jó, ami hiányzik belőle. :) Olyan nincs, amiben minden le van írva.

Dési sem alkalmas magában sem kivitelézésre, sem műszaki ellenőrzésre (még az kérdés, melyik szerepet tanulnád...)

Novill

Megjelent az ,,Érintésvédelmi Felülvizsgálók Kézikönyve" című szakmai jegyzet 7. átdolgozott kiadása

Sztrogoff

Köszönet!
Meg az EBF is, ahogy látom.
Egyszer szívesen látnék kérdőívet, hogy Ön szerint mi a rossz, mi kéne bele... :)