ÁVK Működösi Próba Intervalluma?

Indította Nemi, 2020. november 17., 11:55:48 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Nemi

Tisztelt Pkajos!
Ahogy én nézem ezt pont nem módosították, nállam okosabbak leírták: csatolmányba rakom
Minden fönt van a neten, az MEE oldalán is feszegetik ezt a kérdést.

Nemi

Tisztelt P
Idézetet írta: Nemi Dátum 2020. november 19., 08:53:06 DÉLELŐTT
Tisztelt Pkajos!
Ahogy én nézem ezt pont nem módosították, nállam okosabbak leírták: csatolmányba rakom
Minden fönt van a neten, az MEE oldalán is feszegetik ezt a kérdést.

pkajos


Csak azt tudom mondani, hogy az általam megadott linken van mindig a legfrissebb, érvényes jogszabály.

Törődj bele, hogy MÁR nincs 1.4.10. pont, de a többi pont sem az, ami korábban, a módosítás előtt volt.

A beidézett "második" szöveg nem az érvényes, tehát nem a módosított 40/2017 NGM, hanem a még a korábbi.  Tehát kuka.

Az IPM rendelet a 2020 júliusi,  maga a módosító jogszabály amivel módosították, DE attól még maradt a 40/2017 NGM rendelet a "neve".

Kicsit úgy érzem, hogy csak viccelsz, hogy nem érted,  és mi többen meg csak küzdünk, hogy megértessük azt, ami evidens, de minek :)


Sztrogoff

A netes jogtárban
"A jogszabály mai napon ( 2020.11.19. ) hatályos állapota."
látható.
Azt kell megnézni, gyakorlatilag minden idézet, alkalmazás előtt.

pkajos

...így van, pontosan. Ezt a linket küldtem el "éjfélkor"

Nemi

Oké, értem, tehát net.jogzár.hu az origó.
De amit becsatoltál linket, az vámhatósági vizsgával foglalkozik.???

De e-szerint tényleg rendesen megnyírbálták a rendeletemet.

De most tényleg, akkor tudja valaki, hogy hol és mit olvassak el?
Azt gondoltam az MEE azért van, hogy segítsen, hát semmilyen elhivatottság sincs bennük?
Én itt töröm magam, hogy tényleg jól és szabvány szerint csináljak mindent. De hogy ha több éjszakám megy rá, hogy utánna olvassak. Aztán kiderűl, hogy nem jót olvastam el, mert az már a múlt. Begolyozok. Vagy feladom.


pkajos

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1700040.NGM

Szóval.. Egy biztos, nincs 1.4.10. pont -már.

A érvényes rendelet VMBSZ 4.9 pontjában megtalálod az ÁVK-ra előírt min. gyakoriságokat.

Az MEE ÉV mubi Operatív csoportja - tekintettel a valóban eléggé "zavaros" rendeletre- szeptember 29-én kiadott egy "tájékoztatást" az eljárásokkal, tennivalókkal kapcsolatban az  "átmeneti időszakban".

Szerintem ez a tájékoztatás sem az igazi!

Azért nem mondhatjuk, hogy az egész rendelet "beteg",  de egyes részei nagyon azok.

   


s4nyib4

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ki végezheti el az AVK ellenőzést?
Adott egy 2-3ezer főt alkalmazó alkatrészeket gyártó cég, csarnokban többszáz AVK-val.
Elő van írva 3 havi ellenőrzés, amit a karbantartók végeznek el, és ez dokumentálva is van a karbantartó nevével.
A kérdés az, hogy ezt egy esztergályos szakmával rendelkező karbantartó is elvégezheti?
Illetve ha az ellenőrzés után 1 hónappal mondjuk baleset van, akkor ilyenkor előveheti az adott AVK ellenőrzését végző karbantartót?

Köszönöm!

pkajos

Az áram-védőkapcsoló működőképességének (időszakos) ellenőrzéseit, a mechanikájának működési próbáit (amelyet a 10/2016 NGM ill. a 40/2017 NGM "VMBSZ" rendelet írja elő.
Szerencsés, ha a cégnél van Munkavédelmi szabályzat (ami amúgy nem kötelező és ebben is szabályozott) az egyéb kockázatok miatt rendelkeztek erről. 

Röviden: Az "üzemeltető" által kijelölt személyzet -elvileg- bárki elvégezheti, tehát akit azzal megbíztak. Az MSZ1585:2016 szerint az I. csoportba tartozó (akár képzetlen) személyzet.

Kicsit hosszabban:
DE tudni kell, hogy amennyiben ezek a szerkezetek, készülékek beépítése (feszültség közelében kell matatni) vagy egyéb szempontok miatt történő "bármikori" kikapcsolás akár üzemviteli gondot is okozhat... tehát nem lehet ész nélkül "neki esni".

A belső szabályozásban szerencsés úgy rendelkezni, hogy a fentiek miatt legalább "kioktatott" személy végezze ezt az időszakos tesztelést.

Az "ellenőrzést" a felhasználói belső szabályzat szerint (amely szabályzat az ún üzemeltetési útmutatón alapul) előírtak szerint szükséges elvégezni és dokumentálni. (ezeket a fogalmakat, és tartalmakat pl. a 40/2017 NGM rendeletben lehet megtalálni)

A próbagombos "ellenőrzések" tényét, eredményét -az említett létesítményben- dokumentálni is szükséges.