Villanytűzhely sütő bekötése konyhába

Indította bandras, 2017. július 12., 15:26:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

bandras

Üdv!

Ház vásárlás után vagyok és tervezem a konyhába villamos sütő és indukciós tűzhely bekötését. A házban szerencsére van 3x16 amperes hálózat. A konyhába az órától van egy dupla szigetelésű 5 eres 6 mm2-es vezeték behúzva a padlástéren keresztül ami még nincs bekötve (egyik vége az óránál, másik vége a falban egy kötődobozba egy konyhai szekrény mögött).

Továbbiakban ezt szeretném megvalósítani:


  • A kötődobozba tervezek egy sorkapcsot és innen vitetném tovább az 5 vezetéket (4 mm2) egy újabb dobozba amibe lehetne kötni a sütőt (1 fázis) , tűzhelyet (2 fázis) és a vízmelegítőt (wago rugós kötőelemmel). A sütő és a vízmelegítő 1 közös fázison lenne.
  • Az első kötődobozba ahol a sorkapocs van ott megcsapolnák egy fázist, nullát és védőföldet amit 4 db konnektorba vezetnék be.

Ez így kivitelezhető lenne?

kergabor


bandras

 - Sütő 2.8 kW
- Főzőlap 6.6 kW
- Vízmelegítő (10l-es) 1.5 - 2 kW

kergabor



kergabor

Nem nagyon óhajtják véleményezni az elképzelésedet a szakértők. én csak érdeklődő vagyok, a véleményem nem mérvadó, szerintem nem rossz a terved. A konnektorokhoz milyen átmérőjű vezetéket gondoltál? 

bandras


kergabor

Szerintem nincs alulméretezve semmi a tervezett rendszeredben. Itt többször olvastam, hogy konnektorokba nem könnyű a 2,5-ös vezetéket bekötni, de arról nem volt szó, hogy lehetetlen. Az összekötő elemeket kinézted már konkrétan? Olyan sorkapocs kell, ami befogadja a 6-os vezetéket, sőt, ahogy tervezed, a 4-est, meg a 2,5-öst is egyszerre.

bandras

Még az nem tudom. Nem találtam még megfelelő elosztó tömbös sorkapcsot.
Itthon van max 6 mm2 -es vezetéket fogadó sorkapcsom. Ebbe bele tudnám tenni a bejövő részt érvéghüvellyel. Innen tovább vinném a 3 fázist tovább 4 mm2-es vezetéken. Esetleg itt 1 fázist nullát és földet  (a konnektoroknak) lecsapolnák egy dupla vezetéket fogadó érvéghüvellyel.

kergabor

A sorkapocsnál is figyelni kell, mekkora áramerősséget bír el. Bár, ha hatos vezetéket be tud fogadni, akkor valószínű bírni fogja.
Az a meglátásom, hogy a szakik sem kifogásolják a tervedet, mert nagyon sokan megtekintették a beszélgetésünket, és biztos, ha valami gubanc lenne, már jelezték volna. Jó munkát kívánok hozzá!