Amerikai villanytűzhely

Indította zolko09, 2017. február 05., 20:15:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zolko09

Üdv!
Hozzám került egy Samsung ne58f9710ws villanytűzhely.
Az érdekelne hogy itthon be lehet-e szerelni mert elvileg 120V is kellene hozzá bár igazából nem tudok kiigazodni rajta.
van egy user manual hozzá: http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201604/20160412140436214/NE58F9710WS_AA_AC_DG68-00506A-10_EN-MES-CFR.pdf
a 25. oldalon írnak a bekötésről.
Megköszönném ha valaki felvilágosítana ezzel kapcsolatban.

Simon Endre

A tűzhely három vagy négy vezetékes hasított fázisú rendszerre való, ilyen itt magyarországon nincs sehol. Esetleg üzelmelhetnek a 240 voltos (nagyobb teljesítményű részek) 230 voltról, kérdés, hogy a 120 voltos (kisebb teljesítményű) egységekkel mi legyen? Ha az inteligencia 240 voltról működik még részleges használat lehetséges, talán még akkor is ha ennek elő kellene állítani a120 voltot, és talán az is belefér hogy a ventillátorok is erről a barkács 120 voltról űzemeljenek, de hogy kW-ok legyenek transzformátorról használva azt nem látom ésszerűnek. Aki ezt az átszerelést  beválalja, (megkisérli) nagyon elszánt műszaki legyen. Egyébkén nem reménytelen.

Zsolt718

Nem lehetetlen vállalkozás, de sok munkával jár. Sok évvel ezelőtt egy 5kW-os szárítógépet alakítottam át.
A tapasztalatok: a fűtőbetétek mind 240V-osak voltak, mert két fázis közé vannak kötve (2x120V).
A nulla vezető egy méretes csavarral rögtön a fémházra kötve!
Takarék trafót építettem be a vezérlésnek, ide 40VA-es bőven elég volt.
Nekem volt kapcsolási rajzom is, de így is egy egész napomba került...

Simon Endre

Lám  van  oyan kolléga akinek kemény a fa..... nyelű csavarhúzója. A kétfázis fogalmat én kerülném, mert az végül is egy fázis, csak az alacsonyabb és a magasabb feszültség szekunder középleosztással van létrehozva. Zsolt718 fórumtársunk belfutott egy "háromvezetékesbe"  ami analóg a mi nullázásunkal és szépen  átszerelte, (hogy hány fázisra az titok.) A motorok jellemzőiről nem írt, feltehetőleg AC 240 voltosak. Nekem 2x120 voltos jutott sajna 60 Hz-esek sorbakapcsolva nem "igazságosan" működtek és áramuk is kb 20%-al magasbb volt az adattábla szerintinél. A szinronmotoros időzítőn volt 50 Hz es váltás így azt megúsztam meg egy buhera autótrafóval. A maszk megvilágítást meg komplett lámpacserével oldottam meg (boldogult mikosütőből.)