Kredit rendszer, kredit pontok

Indította nova, 2011. szeptember 19., 21:24:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rabszolga

Újabb, fizetõs, kreditpontok:
TERC V.I.P. Összevont Építõipari Költségvetés-készítõ Programrendszer oktatása
8-40e Ft+Áfa  :o összegig, 1,5-6 kreditpontig. A fenti linken részletezve is.

Novill

Ma voltam a Schrack rendezvényen, amelyről csak pozitívan tudok nyilatkozni. A kredit pont gyűjtőknek ajánlani tudom ezt a rendezvényt.  Jó szervezés, időben elviselhető volt, vagyis nem volt hosszú idejű, ingyenes volt, 2 kredit pontos, jó ebéddel kedveskedtek a látogatóknak. A téma fotóvillamos, elosztó szekrények és tartalék világításról szolt. A teszt 12 kérdésből állt amit meg kellett oldani a kredit ponthoz. Az előadást figyelve könnyű volt kitölteni. Sokan voltunk a rendezvényen, egy mozi termet kitöltöttünk.

Novill

A szakma gyakorlásához a továbbképzések kötelezően elő vannak írva.  Vajon ezek a képzések mennyire emelik meg a gyakorlatban a szakmai szintet?  Ha villanyszerelő vállalkozóként ténykedünk akkor milyen képzéseken kell részt vennünk? Az anyagi és idő ráfordítás mennyire arányos a kapottakkal szakmai tekintettben? Nézzük néhány jogosultságot: mérőóra hely kialakítás, felelős műszaki vezetés, felülvizsgálói nyilatkozatok,  stb. Ha kevés a munka vajon érdemes-e ezeket a továbbképzésekre fordított összegeket befektetni, abban a reményben hátha beindul az építőipar?  Ami biztos, hogy az oktatás egy jó üzlet ma napság  :).

Novill

Ki mit hallott a kreditpont rendszer átszervezéséről, megszűnéséről 2014 évtől?

Novill

Nagyon sok szakmai rendezvényeken kredit pontokat adtak. Ezért a résztvevők száma  jelentősen  a kredit pont gyűjtök közül került ki. Vajon a jövőben a megszűnő kredit pontos rendezvények  miatt, milyen változás várható a szakmai rendezvények létszámában.  Feltehetően jelentősen csökkenni fog, ami azért szomorú lenne. Mivel így is kisebbek voltak  a részt vevők száma,mint ahogy szakmailag elvárható lenne.  A cégeknek jók voltak ezek a kredit pontos rendezvények, mert ezeken a rendezvényeken jól tudták magukat menedzselni. A jövőben vajon hogyan oldják ezt meg, mert gondolom az interneten kívül szükség lehet a személyes találkozásokra is.

Könyves Kálmán

Eddig nem volt szükségem a kreditpontokra, mégis elmentem ahová csak lehetett. Gondolom azért sokan vannak így vele rajtam kívül is.
A kiállítók és előadó cégek meg majd kicsit jobban törik a fejüket az "ösztönzésen"  ;)

Novill