Szakmai érdekképviseletek, szakmai egyesületek

Indította Novill, 2014. június 26., 21:21:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Szakmai érdekképviseletek, szakmai egyesületek.
Sokszor halljuk,hogy vannak szakmai érdekképviseletek amelyek képviselik érdekeinket szakmai szempontból is. 

Melyek is ezek: Kezdjük az ipartestületekkel, amelyek helyi és országos szinten képviselik az érdekeinket állítólag. Jó magam is tagja voltam egy jó ideig, fizettem a tagdíjat. Tisztséget nem töltöttem be.  Eleinte valóban kisipari és kis létszámú iparosok voltak a tagjai. Majd későbbiekben nagyobb szervezetek is tagjai lettek, ami szerintem az eredetihez képest negatív irányt vett a kisiparosok szemszögéből nézve. Itt általában szakosztályok alakultak, de a kis létszám miatt az elektromos szakosztályról nem tudok csak összevont szakosztályról. Talán ezen okok miatt alakulhatott meg annak idején az Elektromosipari Magánvállalkozók Országos Szövetsége. Itt is folyamatos alakulások voltak, amelyek a nagyobb cégeket is befogadta a kereskedőkkel együtt. Majd jöttek a kamarák tömkelegei. Kezdetben a Kézműves kamarába  tömörültek a kisvállalkozások. Majd ezt lenyelte ( összevonta ) a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. Ezen kívül kötelező jelleggel még a tevékenységtől függően kell kamarának tagja lenni. Ilyen az Magyar Igazságügyi Szakértői Kamara, Magyar Mérnöki Kamara , stb. Tehát nagyon sok érdekképviselet létezik. Ezeknek többen tagjai is vagyunk tagdíjat fizetünk.

Vajon nekünk a villamos ipar területén dolgozóknak ezek az érdekképviseletek, valóban képviselik-e az érdekeinket illetve a szakmánk érdekeit, amennyiben csak tagok vagyunk?  Gondolom azért pozitívumokat is lehet felsorolni. Ki hogyan látja ezen érdekképviseletek hasznos szerepét, illetve hiányosságait?


Ki milyen érdekképviseletekről tud még?





nova

Mit is jelent a szakmai képviselet a mai világban? Milyen jellegű szakmai képviselet gondolnának a villamos szakemberek?
Avagy milyenre lenne szükség, ha a jelenlegi szervezetek nem látják el megfelelően ezt a feladatukat?
Mi változott az elmúlt években ezen érdekképviseleti szervezeteknél? 

Mit gondolnak erről a fórum látogatói?





Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Sztrogoff

Biztosan alaptalan tőlem a sommás fogalmazás, én az égvilágon semmi hasznukat nem látom. :D
Nem tudom, rendeznek-e bált, de én nem járok bálba. Néha olvasni, hogy véleményt tettek közzé. Ez burkoltan azt jelenti, hogy teljesen súlytalanok a mai társadalomban, egyetlen hatóság sem veszi ezeket komolyan.
De én nembánom, ha rosszul látom, sőt, örülnék neki.

A Mérnöki Kamara első éveiben a lapban mérnökökkel kapcsolatos humor rovat volt, azt értékeltem. :)

sámli

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2018. február 10., 18:59:07 DÉLUTÁN
Biztosan alaptalan tőlem a sommás fogalmazás, én az égvilágon semmi hasznukat nem látom. :D
Ez a Magyar valóság.

nova

Ha bálokat nem is rendeznek, de szakmai konferenciákat szoktak a legtöbben.
Igaz ezek is mint minden más profit orientáltan szerveződnek. Legtöbb esetben egyfajta termék ismertető összejövetel.

Bár gondolom a legtöbben úgy vannak vele, hogy nem tudják mit is csinálnak?
Hagyják őket dolgozni. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Sztrogoff

Idézetet írta: nova Dátum 2018. február 12., 08:59:48 DÉLELŐTT
Ha bálokat nem is rendeznek, de szakmai konferenciákat szoktak a legtöbben.
...
Amelyekről utána szakemberek fórumain keserű megjegyzések hangzanak el, általában a következő két téma variálásával:
1. nem arról szólt, ami mindenkit érdekelt volna
2. az előadó kevesebbet tudott a témáról, mint én

nova

Ha megfordítom a kérdést, mi az ami titeket érdekelne egy ilyen jellegű szakmai rendezvényen?
Ha olvassák az említett szakmai egyesületek a fórumot, legalább ötletre lelhetnek. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!