Háromfázisú vezérelt fogyasztásmérő

Indította rajki, 2013. szeptember 30., 20:41:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rajki

Sziasztok!

Regisztrált szerelőként olyan kérdésem volna hozzátok, hogy egy kombinált nappali-vezérelt Hensel szekrény telepítésekor (MI-72863) , amelyben mind a nappali mind a vezérelt fogyasztásmérő háromfázisú, szükséges-e a háromfázisú vezérelt mérőhöz mágneskapcsoló beszerelése a szekrénybe, vagy azt a szolgáltató hozza a HF vevővel együtt? (ELMŰ terület)
Szerény gondolatmenetem szerint a háromfázisú mérő HF vevője egy háromfázisú mágneskapcsoló behúzó tekercsét vezérli.
A kérdés azért merült fel bennem, mert ha a szolgáltató hozza a mágneskapcsolót, akkor kellő mennyiségű fel-érvéghüvelyezett MKH-t kell hagyjak a szekrényben, hogy ne kapjak hibalistát.

Válaszaitokat nagyon köszönöm!

Novill

Ha  már nem válaszol senki a kérdésedre, akkor megkísérlem a választ.
A mérőszekrénybe az ELMŰ hozza a mágnes kapcsolót, hf  vevőt és az órákat. A teljes vezeték készletet viszont te adod, vigyázz nem szeretik  a 10-es MKh vezetéket. A 6-os vezeték a főáramköri részhez,a 2,5-es a vezérlő szálak.

Gyurmaúr(fi-relé)

Hát ez óóóriási; méghogy nem szeretik a 10-es MKh-t?! Jézusmária, hát hol élünk? És mivel kötünk a tokozottban, ha mondjuk 3x40A-es a betáp és esetleg ugyanez van vezéreltben is? Akkor is csak a 6mm2-es MKh-ra izgulnak rá? Nem szeretnek ezek semmit se, külön cirkusz van a "B"-s túlfeszvédelmi unit miatt, pedig az ha az órák elé kerül, akkor megvédi az ő szaros tulajdonukban lévő mérőket, vezérlőt, kismegszakítóikat, stb és nem mellesleg megkíméli a t. fogyasztót egy nagy adag szívástól, ha esetleg egy combos villámlás szétvágja az egész mérőhelyet. Azt meg magasról lesz@rják, hogy a földkábeles csatlakoztatás miatt 5-6 hónapot kell várni, mire bekötésre kerülhet a mérőhely!  Nagy bajok vannak itt, kérem szépen!  :'(

Novill

Én egy időben MKH 10-l huzaloztam le a lakások mérő szekrényeit, hogy minél nagyobb árammal lehessen terhelni. A hf vevőnél volt érthető, mert oda valóban nem fér be a 10-es MHK érhüvellyel. A védekezés részükről az volt, hogy a 6-os MKh ilyen rövid szakaszon át visz 63 A-t is  :)

rajki

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a választ!
Elnézést, hogy rossz helyre postoltam, utána rájöttem hová kellett volna, igyekszem erre a jövőben ügyelni!
Igen a 10-es MKH-val valóban nem békülnek ki, én személy szerint csak akkor szoktam 10-essel fűzni ha a feszültségesés indokol(hat)ja, viszont 32 Ampernél mindenképpen, ugyanis a 6-os MKH 35 Ampert bír ugyan, de csak 25 Amperig biztosítható, így egy kekec beleköthet. Tehát 25 Amperig 6-os, 25 fölött 10-es, de azt úgyis én kötöm a mérőbe, nekik nem kell vele szenvedni. A HF vevő méretlen tápja 2,5-es, általában a szekrényhez adott gyárit használom, be szokott érni. Viszont ezek a vezeték-egységcsomagok érdekesek. A hozzáadott 6-os MKH-k legritkább esetben alkalmasak a kismegszakító és a HF vevő, illetve a HF vevő és a mérő összekötésére. Mondanom sem kell, hogy még a biztibe kötendő felét is le szoktam csípni nekik rövidre + leszigetelem, hogy értsék mit hová kell kötni (szoknak örülni neki!)
Ha időm engedi még oda is kötegelem a megfelelő helyre! :D
Hiszitek vagy sem, a múltkor felhívtak, hogy megdícsérjék egy mérőhelyemet, mert állítólag az volt abban a hónapban a legszebb! Viszont olyan hívást is kaptam már a jól ismert Észak-Budai Zrt. munkatársaitól, miszerint: "ezt Pesten lehet hogy átveszik, de itt Budán nem!" - hoppá, na itt leesett az állam!

Szép estét Nektek!

Üdv,
rajki

NagyPS

Ezen nem kell csodálkozni.


Amin kiakadok az az mostanában, hogy az ügyfélnek kiadott gazdasági műszaki tájékoztató egy kalap szar. Semmi konkrétum hogy az ASZF melyik pontjai alapján kéne azt a mérőhelyet átépíteni vagy sem. Főleg ez akkor érdekes ha egy létező mérőhely mellé kerül egy másik mérő.

helcs

Olvastam nem régiben egy DÉMÁSZ-os GMT-t, kb 5 oldal volt. Egyébként a regisztrációs oktatás is ugyan az a kalap. Szétcsúszott oktató, (amúgy istennek imádják) lényegtelen témák, kitérő semmitmondó válaszok. 28.000 Ft, meg egy tank üzemanyag.

NagyPS

En mostanában kezdek marhára ragaszkodni a MSZ 447:2009 hez viszem is magammal mindig, a VET (kinyomtatva) ASZF (kinyomtatva), üzletszabályzat ehhez kapcsolódó része (kinyomtatva). Amit kérek a kuncsaftól:
- statikus véleményt a főfalról hogy véshető (folyosó lépcsőház közös terület)
- ha saját ingatlan akkor annak besorolása a földhivatalból (külterület vagy sem)

Ha valami kétséges akkor írásban kérek egyértelmű műszaki adatot mit kérnek.

A tájékoztatás lásd új nyomtatványok, új szabályok nincs. A MEE-VET ebből a szempontból nem ér semmit. Az ott dolgozókat nem bántom nem ők tehetnek róla, de a vezetőség elnökség igen.

helcs

Végül is az eredeti kérdésre nem érkezett teljes mértékű válasz, vagyis hogy kell-e mágneskapcsolót beépíteni. Most nekem is aktuális lenne ezt tisztázni. 3x16A vezérelt esetén egy három relés HFK ezt elbírja. Kinek mi a tapasztalata, gyakorlata. ÉMÁSZ terület.

nyaki

"...azt a szolgáltató hozza a HF vevővel együtt."