Villanyszerelés Angliában (Hungarian electricians in the UK)

Indította spark04, 2013. február 02., 21:29:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Handyman

Itt màr az alapvető kàbelezès ès bekötès is èletveszèlyes tehàt nem tudjàk kiszűrni mi rossz mert alapbòl àkom-bàkom a villanyszerelèsük. Pl  1 földszinti dugalj 1 vilàgitàs àramkőr ugyanez az emeletre. Azon kìvül kevès dugaljat hasznàlnak,a fűrdőszobai vilàgìtàs mennyezeti hùzòkapcsolòval van megoldva a füriben nincs dugalj mert vesèlyes de az hogy a fa padlòban a fa gerendàk között mennek a kàbelek ès a bakelit kötő dobozok  csavaros kötèssel az nem vesèlyes vagy a 32 amperes biztire a 2.5 es vezetèk sem vesèlyes. A kàbel amit hasznàlnak egy vicc a föld èr vèkonyabb mint a nulla ès a szigetelèst is lefelejtettèk ròla,ùgy Kell külön ràhùzni. Ez csak pàr finomsàg a Nagy Anglia villanyszerelèsèről,ùgyhogy szerintem hagyjuk azt hogy mennyire mennek rà a biztonsàgra.

nova

Gondolom az általad említett angliai villanyszerelés inkább a vidéki falvakra jellemző?
Legalábbis a fagerenda és fapadló nem annyira a városi környezetre jellemző.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

ocso79

A fa padlo szintek kozott az uj epitesu hazakban is megjelenik. Behuznak al mindent  viz,gaz,villany.
Igazabol itt azon van a hangsuly hogy akarmennyire is furcsa nekunk ez europai szemmel el kell fogadni.
Mivel a belso falak nagyresze gipszkarton ezert ez igy alakult ki.
Dolgoztam tobb epitkezesen is egy ido utan megszokod :)
Megcsinalsz 5 hazat utanna mar nem fogsz foglalkozni vele :)
Mondjuk En inkabb valtottam az ipari automatizalas fele az egy kicsit erdekesebb,mondjuk ez is elter
a nallunk megszokott Siemens,Omron kombotol. Itt Alan Bardley minden mennyisegben.
Halkan jegyzem meg En jobban is szeretem mint a Siemens-t.

Balazsvarga

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék tőletek,Angliàban élek ès van egy 2szintes csalàdi házunk,amibe a problémam ,hogy a konektorok áramkör  biztositekja hentente vagy kéthetente egyszeru leold /vissza nyomom és minden megy tovább 1-2hetig/!😔Hivtam villanyszerelőt aki megnezézett és kimiért mindent  és azt mondta minden jó és igazából fogalma sincsen mi a probléma!🤔🤔🤔🤔
Esetleg valakinek valami ötlet?
Előre is köszönöm

Novill

Tudnál feltölteni képet arról amit leold kéthetente, talán könnyebb lenne a válasz.

nova

Sokféle oka lehet annak, hogy leoldanak ezen áramkörök. Milyen fogyasztók üzemelnek róla? Próblád meg őket más áramkörre csatlakoztatni, vagy kihúzni őket, hogy történik-e valami változás?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

versatile1976

Idézetet írta: Vincze Balazs Dátum 2013. február 05., 17:03:00 DÉLUTÁN
Sziasztok.
En mar lassan 5 eve elek kint Angliaban.nemreg kihoztam a Villanyszerelo szakmunkas bizonyitvanyomat hogy villanyszerelokent dolgozzak.Bent voltam a Job Centre-nel es azt mondtak hogy semmit nem er a magyar bizonyitvany ha lefordittattom akkor se.menjek el 6 honapos villanyszerelo tanfolyamra es az jo lesz.Ezek normalisak????? miert mennek el ? hisz mar megvan nekem a villanyszerelo bizonyitvanyom.es en 3 evig tanultam es nem 6 honapig.miert nem jo a magyar bizonyitvany hisz mi magyarok fenyevekkel elorebb tartunk a villanyszerelesben mint az angolok.es nem csak a villanyszerelesben hanem maga az epitoiparban is.ha megnezed itt minden kabael log ossze vissza.legtob helyen csak 1 kismegszakito van a hazakba es minden hurkolva van dugaljak a vilagitassal.ez aztan a villanyszereles!!!!!!es erre nem jo a magyar bizonyitvan???kinezel az ablakon es mit latsz? a falakrol lognak a kabelek.ez aztan az angol villanyszereles.en nem fogok beulni a suliba azert hogy kapjak egy sokkal retardaltabb villanyszerelo bizonyitvany mint a magyar.sokkal tobbet tud egy magyar villanyszerelo mint egy angol.barki barmit mond.

Birom hogy ennyire tájekozottak a jobcentre alkalmazottai. Menj vissza és világosítsd fel őket hogy az európaiak dolgozhatnak a saját szakmunkásbizonyitványukkal electricians mate-ként. Bár tudod mit? Ne is menj vissza hozzájuk ne mondj nekik semmit,fölösleges úgyse adnak munkát. Én akárhány álláslehetőséget kinyomtattam meg felhivtam a jobcentre plusba egyre sem vettek fel mindehol csak leráztak,meg elutasitottak.  Legyen elég ennyi az igazsághoz    ... http://electricalqualifications.com/overseas-electricians/
(Idézet a szövegből)   

""Other countries
In addition to the above assessments, you will need to undergo a JIB Mature Candidate Assessment.
If you want to find work as an electrician doing domestic installations, you can work with your existing documents as an electricians mate with a contracting company. You cannot sign off your own work and you will not be accepted for work in construction, commercial or industrial companies.""   

Tehát ha te épületvillanyszerelőként akarsz dolgozni és csak a magyar villanyszerelőszakmunkásbizonyitványod van (vagyis nincs semmiféle angol villanyszerelő szakképesítésed city and guild,ecs stb) ilyen esetben  dolgozhatsz villanyszerelő segédként egy adott épitőipari v egyéb cégnél.

pintamas83

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. május 05., 18:19:27 DÉLUTÁN
Ez mintha Vincze Balázs gondolatival ellentétesen hangozna. Nekem legalábbis ez tűnik ki. ;)
Akkor most hol az igazság?... ;D

Sziasztok régi téma de hadd szóljak hozzá..
Az a helyzet a nagy UK-ban, hogy bár mindenütt rengeteg kamera és mindent tudnak rólad, a villanyszerelésük, fura, ahogy vesszük, részben káosz részben pedig jó, például a ring alapú kötéseknek is van előnye nam meg annak, hogy nem egyszer 10-es vezeték kell egy 2000-4000 Wattos sütőhöz.

De a job center is fura, mert ott is van egy csomó retardált. Igen.
Van akinek elfogadják a magyar vagy más kelet-európai dokumentumait, a sok fura graduationt, van akinek meg nem.
Minden szabályozva van de sok esetben az aki az adott hivatalban egy meghatározott munkakörbe van nem is érti mit csinál, sok a buta angol meg a fekete, indiai de brit születésű nemhozzáértő ember.
Ez néha jó néha rossz.

A fentiekben mindkettőjüknek igaza lehet, mert attól függ ki mivel találkozott.
Furcsa ország, furcsa sziget az...