Fűtésszabályozás

Indította Novill, 2013. január 25., 20:33:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: Marcika Dátum 2013. február 02., 21:57:02 DÉLUTÁN
Kérdezném mint új tag, hogy tudok feladatot kiírni?

Egyszerűen indítsd egy új témát, melynek neve leírja a feladatot röviden. A fórum hozzászólás szövegmezőben pedig részletesen kifejtheted a feladat paramétereit.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Marcika

Köszönöm tájékoztatást. Indítok akkor egy újat.


balzsi

Egy újabb kérdéssel fordulnék hozzátok. Pontosabban egy ismerősöm kérdését tolmácsolnám felétek, mivel nekem ötletem sincs a megoldásra. Két Pt100-as érzékelő lenne beépítve és az lenne a feladat, ha "A" Pt100-as 20 fokkal magasabb hőmérsékletet érzékel mint a "B" Pt100-as akkor egy relé zárjon, mely működtet mágneskapcsolókat, az meg keringető szivattyút és szelepeket. Ennek minden hőmérsékletnél így kellene működni (pl. 38-59, 41-62, 55-76 foknál is) Remélem érthető voltam. Van valakinek ötlete?

Üzenet összefûzve: 2013. április 15., 22:28:09 DÉLUTÁN

Közben tanulmányoztam a LOGO leírását és lehet hogy ráleltem a megoldásra?

Padavan

Sziasztok,
Van a gázkazánhoz egy fütésszabályozom , ami által a gázkazán távolról is vezérelhető. A szabályozó a nappaliban, a gázkazán a háztartási helyiségben van, kb 10 méter távolságra egymástól. A kettő közötti kábel egy 2 vezetékes ems busz kábel kellene legyen. Tudnátok ilyen vezetéket, ill neten hol lehet jó áron vásárolni?
Köszi

kergabor

Tisztelt Szakértő Urak!
Segítséget kérnék termosztát bekötése témában. Van egy Eberle-2 digitális termosztátom, terhelhetősége 8(2)A. Vennék egy 1500 W-os elektromos panelt, amit a szobában az ablak alá helyeznék, az Eberlével szabályoznám, mikor kapjon áramot, de az Eberlét a szoba másik oldalára akarom elhelyezni. Külön áramkört vinnék a panelnak. Jól gondolom-e, hogy a fázist bekötöm a termosztátba, mint egy villanykapcsolót, és működni fog a dolog?

nyaki

Jól gondolod, de az ÁVK kötelező.

Simon Endre

A fűtőpanel nem radiátor és nem hőlégfúvó mert csak a fűtő oldalán s u g á r o z hőt. A termosztátnak kizárólag ott van visszacsatoló hatása ahová a sogárzás vetül, vagy amiben a hő elnyelődik. Ezek a panelek arra szolgálnak, hogy lokális temperálást teremtsenek a helyiség vagy térrész álltalános fűtése nélkül vagy egy aláfűtött rendszerben termikus szigetként működjenek. A tokozott panelek külső része ásványi és műanyag, néha üveg és csak elázás esetén válnak veszélyessé. Jellemzően kettős szigetelés jellel vannak forgaloba hozva az ÁVK nem kötelező de ajánlatos . Az üveghordozós panelek nem háztartási használatra készültek ezek érintesvédelme az alkalmazás körülményei szerint tervezői feladat.

kergabor

Köszönöm  a tájékoztatást. ÁVK megvan, a panel csak rásegítés lenne a radiátoros fűtés mellett, de azért akarnék külön, távolabbra telepített termosztátot, mert úgy vélem, hogy a beépített termosztátja a panelnak csalókán működne, mert közvetlenül a mellette lévő hőmérséklet vezérelné,  illetve az Eberle jobban szabályozható. Amit kinéztem megvenni az az Elektromos fűtőpanel Konvektor fűtőtest, 1500W FK 35/BK üveglapos néven kapható, de, mint említettem ÁVK van a rendszerben.
Köszönöm mégegyszer.

kergabor

Sikerült, megcsináltam, működik. Menet közben volt egy jelenség, amire nem tudok magyarázatot. A fűtőpanel felé vezető áramkört, a pár hónappal korábban kialakított légkondi felé menő áramkör megcsapolásával csináltam, arra gondolván, hogy egyszerre úgysem lesz a kettő együtt igénybe véve. Lekapcsoltam a kismegszakítót, hogy ne legyen feszültség alatt, majd egy oldalcsípő fogóval elvágtam a vezetéket ott, ahol a leágazást indítani akartam. Erre az ÁVK leoldott. Ennek mi az oka? 

faxelektro

Mikor elcsípted a NULL meg a FÖLDELÉS rövidre zártad.