Villamos terv készítése

Indította petike199600, 2013. január 04., 19:38:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Marcika

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 16., 11:45:41 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Na hogy fel lendítsem a témát valaki tudna feltenni egy képet egy  villamos tervnek a fedlapjáról hogy hogyan is néz ki?
És még lenne annyi kérdésem hogy a műszaki leírásba miket kell beleírni?
Köszönöm szépen!

Szia Petike

Csatoltam egy fedlap mintát amit szoktam használni. Amúgy maga a terv tartalma határozza meg mi legyen rajta.

czapi

Mellékeltem egy EPLAN mintatervet.
Elég sok tervfejezet megvan benne. :)

Műszaki leírás tartalomjegyzéke:

1.   TERVEZÉS TÁRGYA ÉS ELŐZMÉNYEI
2.   VILLAMOS ENERGIAELLÁTÁS
3.   A KAPCSOLÁS ISMERTETÉSE
4.   SZERELÉS
5.   KÁBELEK, VEZETÉKEK
6.   ÉRINTÉSVÉDELEM
7.   FELÜLVIZSGÁLATOK
8.   KEZELÉS, KARBANTARTÁS
9.   KORRÓZIÓVÉDELEM
10.   ALKALMAZOTT SZABVÁNYOK
11.   TŰZVÉDELMI TERV
12.   TŰZVÉDELMI TERVEZŐI NYILATKOZAT
13.   MUNKAVÉDELMI TERV
14.   MUNKAVÉDELMI TERVEZŐI NYILATKOZAT
15.   KÖRNYEZETVÉDELMI TERV
16.   KÖRNYEZETVÉDELMI TERVEZŐI NYILATKOZAT
17.   TERVEZŐI NYILATKOZAT

balzsi

Szia Czapi!

Mennyire jellemző ez a részletesség a tervekben? Amikkel én idáig találkoztam, azok nem hasonlítottak ehhez. A német tervek még valamelyest részletesek, de a magyar, csak a villanymotorokra, az ahhoz tartozó védelemre vonatkozó leírásokat tartalmazta.

czapi

Idézetet írta: balzsi Dátum 2013. február 16., 16:34:34 DÉLUTÁN
Szia Czapi!

Mennyire jellemző ez a részletesség a tervekben? Amikkel én idáig találkoztam, azok nem hasonlítottak ehhez. A német tervek még valamelyest részletesek, de a magyar, csak a villanymotorokra, az ahhoz tartozó védelemre vonatkozó leírásokat tartalmazta.

A mintaterv az EPLAN lehetőségeinek egy részét mutatja be, ezeket nem minden terv tartalmazza.
Az hogy milyen részletességgel van kidolgozva a terv, attól függ mit tartalmaz a tervezési szerződés, mennyit szán rá a megrendelő,
de a lehetőség meg van az EPLAN rendszerben a teljes kidolgozáshoz.

A műszaki leírás az általunk használt formátum tartalomjegyzéke.

balzsi

Véletlen nincs arra ötlet, hogy az EPLAN mért rajzolja rá az adatokra a négyzeteket?

czapi

Idézetet írta: balzsi Dátum 2013. február 16., 17:42:04 DÉLUTÁN
Véletlen nincs arra ötlet, hogy az EPLAN mért rajzolja rá az adatokra a négyzeteket?
Szerintem revíziójelölések.
A nézet menüben be van kapcsolva a revíziójelölés?

petike199600

Köszönöm a mintákat!
Czapi:
Olyan terved esetleg nincsen ami inkább a családi házakkal foglalkozik? Ezek inkább vezérlések nem?

Köszönöm szépen!

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 16., 18:43:39 DÉLUTÁN
Olyan terved esetleg nincsen ami inkább a családi házakkal foglalkozik? Ezek inkább vezérlések nem?
Üdv Petike!

Az ipari létesítmények, berendezések, gépek villamos és irányítástechnikai tervezésével foglalkozunk, családi házakkal nem.

Kerestem neked családi ház villamos tervet

petike199600

Köszönöm!
Esetleg még egy fedlapot kérhetnék?
Köszönöm szépen!Ha lehet ez is valamennyire kapcsolódjon már az általam érdekelt témához.
Tudom ez nehezebb de hátha akad.
Köszönöm!

Gyurmaúr(fi-relé)

hmm, milyen kis kellemes ez az Anett és még nagyon ügyes, kreatív is, bár én konkrétan hányok a halogén spotoktól -többre becsülök egy sűllyesztett FD-D kompaktos lámaptestet, vagy egyéb LED-es lámpákat, mint a 12V-os (hőt termelő, gyakran lángbaboruló trafós) spotokat, de a GU 10-es spotoktól is kiver a veríték, kivéve ha powerLED-es ( 3 db nagy LED, csavarral összeerősített fém házban) a kicsike... De Anettnek ezt is elnézem, főként ha ő készítette a vill terveket is a minden bizonnyal finom kicsi kacsóival... ;)