EPH rendszerek, kialakítások

Indította zsozsó, 2010. december 26., 10:35:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Laandro

Lakásokban, a kazán alatt összefutó fémcsövek, müa. vízcső fémcsatlakozók EPH -összekötésére vonatkozott a kérdés. Elnézést kérek, pontatlan volt a megfogalmazás.

Kíváncsi lennék rá, hogy mennyire tartjátok elfogathatónak a láncolásos EPH kialakítást, és milyen hibáival találkoztatok?

Gyurmaúr(fi-relé)

Abszolút elfogadhatónak tartom, olyannyira, hogy én rendszeresen -csak 1-1 helyiségen belűl, tehát nem úgy, hogy a lakás főelosztójából kijön a méretlen gázcsőig egy 10-es Mkh, oszt onnét megy szerte-szét a szélrózsa minden irányába, mert az nem szabványos!- felfűzöm az 1-1 helyiségben található fémhálózatok mindegyik elemét az abba a helyiségbe érkező min 6mm2-es EPH vezetővel, természetesen úgy, hogy a beérkező EPH vezetőt egy -mondjuk OBO, vagy egyéb más membrános- elág dobozban elhelyezett sínbe vezetem, ahonnét kihozok 2-3, egyenként min 2.5, de inkább 4mm2-es Mkh vezetéket és azokat kötöm az elág doboztól távolabbi csőszakaszokhoz a nekik megfelelő EPH bilinccsel, majd onnét indítom a hozzájuk közeli csövek, egyéb fémes tereptárgyak felé menő 2.5-ös Mkh-kat. Azért célszerű helyiségen belűl legalább 2-3 párhuzamos EPH vezetéket kiágaztatni, mert ha csak 1-et fűzöl fel, akkor kiteszed magad annak a veszélynek, hogy az elszakad, megsérül és akkor a helyiségben található összes cucc EPH nélkül marad, mely ugye nem szerencsés eset... :'(

deve94

Kedves Kollégák!

Milyen kötéssel/fűzéssel kellene megoldani egy raktár (irattár) fémpolcainak a bekötését, ha többféle különálló polcszerkezet található (normál Salgó polc, sínrendszeres irattári, egyéb fémpolcok) kb 25 méter hosszan. Fölfűzhetem az egészet, vagy külön kellene indulnom egy EPH csomópontból?
Ha végigfutna a folyosón egy EPH gerincvezető, és 5 helyen kellene leágaznom az irattárba, akkor mindenhol EPH sínt kellene beépítenem, vagy valami más kötéssel is leágazhatok?
Deve94

nyaki

Üdv!
Ha a polcok soronként vannak elhelyezve és össze vannak kötve csavarosan, akkor a 4mm2-es gerincről elég minden sort bekötni egy EPH vezetékkel. Ha a vezetéket védetten el lehet rejteni, akkor egy csattintós WAGO csatlakozóval leágaztathatsz róla, mert sodrott 4mm2-es vezetékig megbízható kötést ad, mely kötést egy A11-es dobozba beteheted.
A legjobb egyébként a 6mm2-es gerinc lenne. Az A11-es dobozban is megkötheted sima rézsín darabbal. A végleges kialakítást a helyszín adja meg.

deve94

köszönöm a választ;

Tehát akkor Obo doboz, benne csavaros rézsín, és megy tovább. Ha lehet ez így akkor jó lesz. 6-os lesz a MKh, a gurolós polcokhoz meg 10-est használunk, a mechanikai tartósság miatt.

JUVILL

Idézetet írta: deve94 Dátum 2013. május 23., 00:58:05 DÉLELŐTT
Kedves Kollégák!

Milyen kötéssel/fűzéssel kellene megoldani egy raktár (irattár) fémpolcainak a bekötését, ha többféle különálló polcszerkezet található (normál Salgó polc, sínrendszeres irattári, egyéb fémpolcok) kb 25 méter hosszan. Fölfűzhetem az egészet, vagy külön kellene indulnom egy EPH csomópontból?
Ha végigfutna a folyosón egy EPH gerincvezető, és 5 helyen kellene leágaznom az irattárba, akkor mindenhol EPH sínt kellene beépítenem, vagy valami más kötéssel is leágazhatok?
Deve94

Kialakíthatod egy EPH csomóponttal, amit megtáplálsz egy EPH gerincvezetővel.
Az EPH csomópontból ágaztatod le az EPH vezetőket. Az elrejtés esztétikai kérdés.
Arra viszont ügyelni kell, hogy a polcok fémes összekötése megbízható legyen, ezt körmös alátétek alkalmazásával meg lehet oldani.

nyaki

A guruló polcokhoz feleslegesnek tartom a 10mm2-es lekötést. Én inkább a flexibilisségre fektetném a hangsúlyt.

deve94

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. május 23., 22:03:03 DÉLUTÁN
A guruló polcokhoz feleslegesnek tartom a 10mm2-es lekötést. Én inkább a flexibilisségre fektetném a hangsúlyt.

Hogyan érted a flexibisségre fektetett hangsúlyt? Vékonyabb MKh, vagy valamilyen speciálisan hajlékony?

nyaki

6mm2-es szilikon vezeték, speciális spirálcsőben.

bizserge

Köszönöm, hogy megelőztetek a kérdés kiboncolásával.
Hasonló feladatot adott a munkahelyem nekem is egy salgó rendszerhez.
Gondolom a futó, "guruló" sínek is természetesen bekötendők az EPH-ba.
Bár az nehezebb eset lesz kicsit.... pl.: rálépés, botlás veszély  >:(
No de majd süllyesztek!  ;)