Gyûjtõsínek rögzítése egymáshoz

Indította nova, 2012. március 25., 19:53:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Juvill kolléga témaindítása során gondoltam ez is jó téma lehet.

Elõször is a gyûjtõsínt fúrjuk vagy lyukasztjuk? :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Hát hát én mondjuk a jukasztásra szavazok!

JUVILL


Hát aki tudja lyukasztani, akkor jó a célszerszám.:)
Ezeket hogyan rögzítjük egymáshoz?
Mire is gondolsz?
Maradjunk a 0,4 kV-os rendszernél. Itt sínméretre specifikáltak a rögzítõelemek.
Van síntartó, mely párhuzamosan befogja a 3 fázis sínt, de van 4 pólusú is.
Vannak egypólusúak. Ezeket általában PEN sínekhez, nulla sínekhez vagy védõvezetõ sínekhez használják.
De lehet a síneket egymáshoz rögzíteni akkor is, ha hosszban toldani kell. Az ilyen kötésekhez is vannak kifejlesztve hevederek, melyek biztosítják a terhelés folytonosságát.

nova

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. március 25., 21:00:18 DÉLUTÁN

De lehet a síneket egymáshoz rögzíteni akkor is, ha hosszban toldani kell. Az ilyen kötésekhez is vannak kifejlesztve hevederek, melyek biztosítják a terhelés folytonosságát.

A hosszanti hosszabbításra gondoltam. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

czapi

Például a Rittal-nál így oldják meg(SV 9320.030):


Gyurmaúr(fi-relé)

Hát igen, a Rittal; maga a megtestesült (Nyugat) Német precízitás... Érdemes azonban beszélnünk arról is, hogyan oldható meg a gyûjtõsínek összekötése tokozottak esetén, hiszen sokszor kell olyan elosztókat készíteni, ahol mondjuk hensel és/vagy csatári tokozottakat ,azaz az azokban helyet foglaló gyûjtõsíneket  kell egymáshoz illeszteni. Ebben az esetben mi a jobb, egy hosszabb egybefüggõ darabot végigtolni több tokozotton, vagy összecsavarozni az egyes sínes dobozokat? Ki hogyan csinálja?? Van-e különbség,ha a gyûjtõ 250, illetve ha 630A-es üzemi áramú?  ::)

czapi