40/2017.(XII.4.) NGM rendelet

Indította Novill, 2017. december 05., 17:35:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

"Másik dolog amit mondott hogy a szabványok megszerzését - hivatkozás a szabványokra amit a jegyzőkönyvben feltüntetünk -  tudni kell  igazolni a szabvány hivatalos megszerzésének módját."
Na, ez aztán csudi finom jövőt jósol a felülvizsgálók számára! Ha eddig nem volt elég drága mulatság, ezután már tuti az lesz. :-\

Sztrogoff

Számomra ez a magyar fegyveres erők anekdotáira hasonlít, miszerint laktanyán belül a kötelet toljuk... Miért is ne vehetne több ember egy szabványt?

Sacc-placc

"...  tudni kell  igazolni a szabvány hivatalos megszerzésének módját." Hol, és kinek kell igazolni??? A Minősítő Irat melléklete lesz a számlaszámok jegyzéke? Vagy magadnál kell hordani vizsgálatkor, és a megrendelőt kell írásban nyilatkoztatni, hogy megnézte? Vagy emilbe be kell küldeni a számlamásolatot a hatóság "szabványvásárlásilikvidosztályára" aki kiteszi a regisztrációd mellé a zöld pipát?
Akkor uraim (és hölgyeim, mer' ugye a csak uraim egyértelmű diszkrimináció) számoljuk most össze ki hány szabványra hivatkozunk, ebből mennyi a hatályos, és mindenki készítse elő a megvásárlásról a számlamásolatokat, mert jön a "JEGYEKET BÉRLETEKET KÉREM ELŐKÉSZÍTENI!" meg a bünti... :P

S/K

...ha valaki megy vizsgázni vagy a VBSZ "magyarázatos" előadásra akkor kérdezzen rá ezekre a dolgokra mert azért ez már tényleg sok/k.
Én 26.-án megyek egy VBSZ-es előadásra,  megkérdezem ezeket.

xyz

Idézetet írta: S/K Dátum 2018. január 19., 08:55:53 DÉLELŐTT
...ha valaki megy vizsgázni vagy a VBSZ "magyarázatos" előadásra akkor kérdezzen rá ezekre a dolgokra mert azért ez már tényleg sok/k.
Én 26.-án megyek egy VBSZ-es előadásra,  megkérdezem ezeket.

Lurdy házban voltál? Mert ott volt 26.-án nagyon hasznos volt.
xyz

S/K

Igen, ott voltam. Amik javarészt elhangzottak azt a többi előadásain is elmondta. Azért voltak új információk. A végén jobb lett volna ha mindenki úgy kérdezett volna hogy hallják a többiek. Így csak azok hallották akik a színpadra felmentek. Én akkor jöttem el.
Végül valaki megtalálta hogy hova van leírva a PEN szétválasztása?

xyz

Idézetet írta: S/K Dátum 2018. január 28., 20:48:21 DÉLUTÁN
Igen, ott voltam. Amik javarészt elhangzottak azt a többi előadásain is elmondta. Azért voltak új információk. A végén jobb lett volna ha mindenki úgy kérdezett volna hogy hallják a többiek. Így csak azok hallották akik a színpadra felmentek. Én akkor jöttem el.
Végül valaki megtalálta hogy hova van leírva a PEN szétválasztása?
Nincs leírva meg is lett beszélve.

Fecó

A PEN vezető szétválasztására vonatkozólag az MSZ 447:2009 szabvány ad elég jól körülhatárolható leírást. 2.4.2. pont leírja, hogy az első túláramvédelmi készülék nulbontója előtt, vagy a felhasználói mért főelosztóban kell megvalósítani! Megengedi viszont esetleges alelosztók alkalmazásánál, az abban történő szétválasztást is. Viszont a felszálló fővezetékben egyértelműen tiltja a PEN vezetőt, tehát társasházaknál már a lakásokba 5 vezető kellene érkezzen. Közbe akartam kiabálni a Lurdy-ba, de tovább haladtunk :) Azzal sem értettem egyet, hogy minden lakásvillanyszereléshez szükséges kiviteli terv, amit a helyszínen kell tartani kinyomtatva. A 191/2009 ALAPJÁN, HA CSAK EGYSZERŰ BEJELENTÉSES AZ ÉPÍTKEZÉS, ÉS NEM HALAD MEG BIZONYOS STATIKAI ÉS MÉRETKÖVETELMÉNYEKET AZ ÉPÜLET, AKKOR CSAK RENDSZERTERV SZÜKSÉGES.

Novill

Ha ez így halad, már egy konnektor bővítéshez is terv kell. Lehet, hogy az előírások alkotói azt hiszik, hogy ilyen alacsony szinten van a villanyszerelő társadalom? Szerintem nagy tévedésben vannak, ha ez így van. Felülvizsgálóként megyünk tűzvédelmi szakvizsgát tenni. Ugyanígy menni fogunk EBF-ből továbbképzésre, de ennek keretében ugyanúgy tanuljuk majd a tűzvédelmi témakört. Így biztos megtanulunk mindent, főként ha többször kell ismételni. Ezt különösen fogják értékelni az idősebb kollégák.

Fecó

Hát ha terv nem is, de ugye mindenki tisztában van vele, hogy minden villanyszerelési munka befejező részeként el kell végezni az üzembe helyezés előtti első felülvizsgálatot, és ennek a felülvizsgálatnak a felelőse maga a kivitelező! Tehát ha Zsuzsa néninél a konyhába felkerül plusz egy dugalj, akkor a szomszéd villanyszerelő Lacika elkér egy tepsi süteményt érte, viszont odahívja a barátját a felülvizsgálat miatt, aki alaposan leméri az új berendezést, és megcsinálja a jegyzőkönyvet. Tekintve hogy a tanfolyam is pénzbe kerül, a továbbképzésnek is ára van, a műszert meg kell venni, kalibráltatni, a nyomtatópatron és papír sincs ingyen, és annyira a süteményért sincs oda, elkér a munkáért 30 pénzt áfásan. Nos, életszerű? Pedig ezt valaki komolyan így képzeli el...