A hűtőgép és a TV

Indította Ju13s, 2020. november 03., 06:03:14 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Ju13s

Üdv!
Az egyik lakásban rinyál a tulaj, mert amikor bekapcsol a hűtő akkor a TV képe egy pillanatra elhalványul, ez állítólag nem olyan rég óta van, ezek viszonylag modern berendezések, a lakás 1,5 éve lett teljesen újrahúzva.
Majd csak napokkal később tudom megnézni/tesztelgetni, a lényeg hogy 2 konnektori áramkör van, most ugyanazon az áramkörön van mindkettő, 3x2,5 MBCU.
Elképzelhető hogy haldoklik a hűtő és ennyire megrántja az áramkört? Van értelme kipróbálnom a Hűtőt a másik konnektori áramkörbe dugni, vagy valószínűleg az egész bejövő fázison ekkorát ránt?

tothgyula

T. Ju13s!
Én mérésekkel kezdeném.Feszültség mérés, hurokmérés.

Ju13s

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. november 03., 08:32:20 DÉLELŐTT
T. Ju13s!
Én mérésekkel kezdeném.Feszültség mérés, hurokmérés.

Nem igazán szoktam hibát keresni mert nem nagyon van, ha igen akkor meg sokszor egyértelmű... hurok mérésnél most úgy gondoltam hogy az elosztóban lekapom az áramkör kábeleit és egyesítem, a két konnektornál meg a védővezetőhöz képest mérek a 2 üzemi vezetőre, ez az áramkör max 5 méter, feltételezem szinte közel 0-át kell hogy mérjek mindkét ágon. De ez csak sajnos pénteken derül ki.

Ju13s

Nos az lett a helyzet, hogy abban az áramkörben volt egy időkapcsolós ilyen bigyóóó ami egy kislámpát kapcsolt időközönként nyilván, ez ki lett véve onnan és azóta nincs ez a probléma, de furának tartom hogy ilyet művelhet egy ilyen kütyü, persze folyamatos feszültség alatt van memória megtartás végett dehát ezek csak mikróamperek és amikor bekapcsol a hűtő nem értem miért zavarna be, de mégis....

S/K

Lehet hogy annak a belső erősáramú vezetékezése, reléje volt gyengébb vagy hibás.

Ju13s

Nos, nem rég írt az illető hogy a jelenség nem szűnt meg, annyiban módosult hogy a képen nem lát zavart csak a hang változik egy pillanatra olyankor, az is lehet hogy a modem "csuklik" meg egy pillanatra akkor, bár ez nem változtat a dolgon mert a hűtés bekapcsolása okozza, azt egy kicsit furcsállom hogy elég sokat kapcsolgat benne a relé.

S/K

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. november 03., 08:32:20 DÉLELŐTT
T. Ju13s!
Én mérésekkel kezdeném.Feszültség mérés, hurokmérés.

Szigetelés mérések és a "földelés értéke" mennyi lehet?

tothgyula

T JU13s!
A hűtő reléje vagy a klixon is lehet hibás.Hány éves a hűtő?Kösd ki a kompresszort és mérd meg a szigetelését max 500V-tal.

Ju13s

IdézSzigetelés mérések és a "földelés értéke" mennyi lehet?

Mi az hogy mennyi lehet? - Nincs külön védővezető, PEN van meg FÁZIS, nullázva vannak az áramkörök védővezetői, de ebben az esetben tök mindegy mert ha lekötném a védővezetőt arról az áramkörről az sem változtatna semmin...

IdézA hűtő reléje vagy a klixon is lehet hibás.Hány éves a hűtő?Kösd ki a kompresszort és mérd meg a szigetelését max 500V-tal.

Na ehhez már inkább nem nyúlok, én csak hálózatot építek ki lakásokban, ezen hibák feltárása már őszintén szólva nem is érdekel azért sem foglalkozom velük. Tök húúúje nem vagyok hozzá mert régen javítgattam végfokokat, "hifi" dolgokat de az azért kicsit megint más....


Egyébként most jöttem el a helyről és: Feszültségek mindenhol 226-227V, még a legközelebbi másik áramkörön is, ami kb 3 méterre van az elosztótól 2,5-es MBCU kábellel ott is ennyi. Hurok impedanciák fázis-föld, nulla-föld, nulla-fázis között is max 1 OHM 10m-en, ráadásul direkt a hosszabítón(is) keresztül mértem, és így is váltakozott 0 és 1 között...a lakást én csináltam tudom hol mennyi kötés van, azok és a kábelek makulátlanok mert maximalista vagyok többször is megnézem olyan "beteg"vagyok  ;D (ha valaki össze vissza törögeti a kábeleket már rosszul vagyok a látványától is)
Legközelebb odaviszem a 2kW-os vízforralót és megnézem annak bekapcsolásával mit csinál a TV  ::)

Atis57

Idézetet írta: Ju13s Dátum 2020. november 13., 22:03:59 DÉLUTÁN
IdézSzigetelés mérések és a "földelés értéke" mennyi lehet?

Mi az hogy mennyi lehet? - Nincs külön védővezető, PEN van meg FÁZIS, nullázva vannak az áramkörök védővezetői, de ebben az esetben tök mindegy mert ha lekötném a védővezetőt arról az áramkörről az sem változtatna semmin...

IdézA hűtő reléje vagy a klixon is lehet hibás.Hány éves a hűtő?Kösd ki a kompresszort és mérd meg a szigetelését max 500V-tal.

Na ehhez már inkább nem nyúlok, én csak hálózatot építek ki lakásokban, ezen hibák feltárása már őszintén szólva nem is érdekel azért sem foglalkozom velük. Tök húúúje nem vagyok hozzá mert régen javítgattam végfokokat, "hifi" dolgokat de az azért kicsit megint más....


Egyébként most jöttem el a helyről és: Feszültségek mindenhol 226-227V, még a legközelebbi másik áramkörön is, ami kb 3 méterre van az elosztótól 2,5-es MBCU kábellel ott is ennyi. Hurok impedanciák fázis-föld, nulla-föld, nulla-fázis között is max 1 OHM 10m-en, ráadásul direkt a hosszabítón(is) keresztül mértem, és így is váltakozott 0 és 1 között...a lakást én csináltam tudom hol mennyi kötés van, azok és a kábelek makulátlanok mert maximalista vagyok többször is megnézem olyan "beteg"vagyok  ;D (ha valaki össze vissza törögeti a kábeleket már rosszul vagyok a látványától is)
Legközelebb odaviszem a 2kW-os vízforralót és megnézem annak bekapcsolásával mit csinál a TV  ::)

Szia!
Igen mindig xkW-al kellene megnézni .......az a biztos
Nagyon sokhelyen a méretlen szabadtéri kötések  oxidáltak , egy--egy  nagyobb indulási áram hatásaára megjavulnak -ideig-óráig.
A PE--N vezeték feszültség emelkedését is mérd meg !külön földeléshez (fém vizcső,gázcső ,kerités oszlop ? )
A hűtőkből nem is egy  6-10 A s áramfelvétellel indul! hiába  35 meg 80W  ?
Ez sok tréfát okoz-hat.