Ollós emelő (személy emelő)

Indította sanyika, 2023. július 11., 17:07:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

T! S/K,PKAJOS és Feco!

Én is köszönöm,hogy precízen utánanéztetek a vonatkozó,kötelező és elvégezhető előírásoknak.
Bizonyára másoknak is hasznos lehet ez a téma, csak esetleg megoldották egyszerűbben a maguk módján. Ezzel persze senkit nem akartam megsérteni!

pkajos

igen... A munkavédelmis és a tűzvédelmis az aki bármikor bármit kérhet - ha van olyan, ha nincs.

Csinálni kell nekik egy jegyzőkönyvet a szemrevételezésről, a SELV-ről, szigetelésről, meg amit szeretne látni..
Esetleg megmondani, hogy az emelőhöz mint "veszélyes munkaeszközhöz" adja már át a "T. munkavédelmis biztonsági felülvizsgálati jkv-et, a gépkönyvet, a vállalati kiegészítő üzemeltetési dokumentumokat amiből kiderül, hogy milyen további előírások betartását írták elő a kockázatok értékelésénél és azok mérséklésére.  :) Jogszabály, szabvány.. 

És még azt is, hogy pl. egy hűtőszekrénynél, mosógépnél mit szeretne ez a munkavédelmis kolléga látni. Ezek a szerkezetek kisfeszültségűek, nem akkusok és törpefeszültségűek mint az emelők :)

S/K

Az eredeti, indító kérdésre visszatérve minden új építkezés/felvonuláskor elvégeztetik a műszaki biztonsági és a VBF felülvizsgálatokat. Az emelőgép tulajdonosának/cégének a munkavédelmise meg előírta hogy ha a gép a telephelyen/raktárban van és nem mozdul akkor is évenkénti ellenőrzés szükséges, hivatkozva veszélyes munkaeszköz névre. Eddig nem volt probléma és mindenhol "elfogadták" a jkveket. (még a Skanska is, aki dolgozott vagy járt már náluk az tudja hogy ott a munkavédelem az első)

Fecó

"Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy az ollós emelőket, építkezéseken használt személy emelők érintésvédelmi felülvizsgálatát  milyen időközönként kell elvégezni
Köszönöm!"

Jogszabály alapján ez veszélyes munkaeszköznek minősűl, így nem tartozik a 10/2016. (IV.5.) NGM rendelet hatálya alá, és nem rendelkezik róla a 40/2017. (XII.4.) NGM rendelet sem. Mivel ezek nem írnak elő ezzel kapcsolatos időszakosságot, maradjunk annyiban, hogy a vállalat munkavédelmi felelőse, vagy éppen akinek olyan kedve van, bármilyen időközt kitalálhat. De szegény felülvizsgáló meg úgyse tud hivatkozni semmire:)

pkajos

pontosan..
HA a felülvizsgálók már csak annyit tudnak/tanultak az előzményekből, amiket írtunk, a "szegény felülvizsgáló" máris tud hivatkozni.
Aki meg - mint pl. az okos munkavédelmis- tudja hogy mi kell, akkor mondja meg, hivatkozzon a vonatkozó jogszabályra.
HA mégsem tudna, akkor - a készülő dokumentumban erről feltétlenül megemlékezve 2 sort javaslok  beírni a tényekről. 
És hasonló tematikával tartalommal-mintha kéziszerszám lenne- végezze el a lehetséges vizsgálatokat (doku vizsgálat, szemrevételezés, mérés stb). 
Mivel nem tud "érvényességi határidőt" adni, csak javasoljon.. pl. évente, új helyszínen történő használatkor.. stb.. És rendesen számlázzon..