Tűzhely bekötése

Indította Tűzhelyvadász, 2013. november 29., 21:46:31 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Talált, süllyedt, ergo innentől kezdve nincs miről beszélni, a kolléga jogosan rázza le magáról a hekmányolás lehetőségét. Tudomásul kell venni, hogy vannak határok, azaz akinek suzukija van, az ne akarjon olyan feelinget, mint amit egy W124-es E280-as autómata, tempomatos, "sibedás", beige bőrüléses Merciben érezhet, tehát akinek csak 1 fázisa van, az ne akarjon fullos kerámialapos tűzhelyet, vagy amennyiben mégis arra gerjedne, akkor áldozzon egy 3x20A-es betápra némi HFH-t, illetve építtesse ki a 3 fázisú mérőhelyet mondjuk PVT 3060-as szabvány tokozottal, illetve némi NAYY-J 5x16-os alu mért kábellel, plusz egy 24 osztásegységes -vaterán, olx-en dögivel (L: képek) található minőségi hensel, legrand, schneider süllyesztett, ill falon kívüli kiadásban- mért főelosztóval, ahonnét egy 5x2.5-ös MBCU, vagy MT kábellel bekötheti az áhított tűzhelyet. Megéri? Ha a véleményemre vagy kíváncsi, akkor egyértelműen azt mondom: IGEN, mert egy minőségi villanytűzhelyen készült kajánál nincs jobb, nem is beszélve egy villany sütőben készült pl. zserbónál! Nekem elhiheted, mert szilveszterkor a cimbim AEG sütőjében sütöttem egy tepsivel, 3 nap alatt annuláltuk... :P

hex1

Nem vagyok villanyszerelo, igy nekem ezek a roviditesek semmit sem mondanak. Annyit mondott a szerelo, hogy ha athuznank egy 4es kabelt, akkor azzal nagy duzzodva mukodhetne a tortenet, errol velemeny? Es most nem a suzukis hasonlatot varom, vagy a 300.000 ft-os megoldasokat, mert arra lakasvasarlas es felujitas utan par honapig meg nincs keret. Ez persze nem azt jelenti, hogy kokanyolni szeretnek, hanem egy olyan kompromisszumos megoldast, amivel par honapig biztosan tud mukodni a rendszer, amig nem epitjuk ki a sok betus dolgokat.

Üzenet összefûzve: 2014. október 17., 23:21:27 DÉLUTÁN

Ja, mivel a kepet nem tudom feltolteni tabletrol, leirom,hogy a fozolapot be lehet egy fazissal is kotni, ha a fazis az L1 akar lenni. Ugy is gaz a helyzet?

nyaki

Üdv!
Átmeneti megoldásként nyugodtan köthetitek 1 fázisra, de kompromisszumokat kell kötni atekintetben, hogy egyszerre csak max. két lap vagy 1 lap+ sütő mehet egyszerre és akkor már ki is terhelted a 25A-t. A 4mm2 vezeték kötelező.

hex1

Koszi. Nyilvan nem ez a vegcel, csak ha mar a fozolapon is van egy fazisos bekotesi rajz 220-240V-ra, akkor gondolom lehet ugy is.
Az megoldas lehet-mivel a suto kulonallo egyseg, es dugvillas-, hogy azt egy kulon kismegszakitora kotjuk ra? Bar ugye a bejovom attol meg nem lesz nagyobb....

Üzenet összefûzve: 2014. Október 18., 12:30:29 pm

Kozben elolvastam a hasznalati erre vonatkozo reszet is. Egy fazisra is lehet kotni, es ha nincs 32A lehetoseg (gondolom ezt csak magara a fozolapra erti) akkor le lehet korlatozni, hogy max 16ot vegyen fel.

Üzenet összefûzve: 2014. október 18., 18:02:45 DÉLUTÁN

A legjobb viszont az, h most en is ramertem egy fazisceruzaval, es mind a 3 fazisban volt aram. Na ilyenkor mi van, a villanyasz megsem vol akkora asz?

Gyurmaúr(fi-relé)

Fotózd má le a villanyórád egy telefonnal, v digitális géppel és pakold má fel a fotót, lécci, mert addig csak a süketek párbeszéde Vol. 2,3,4,stb fog zajlani, nem értelmes support nyújtás! Köcce...
PS: nem véletlen tervezték a tűzhelyed 3 fázisú bekötésre, mert akkor tudod teljesértékűen használni! Ez van, erre áldozni kell, amennyiben csak 1 fázis van, de ki beszélt neked 300 rugós költségről?? ja, hogy a villanyász meg akar(na) vágni??? AAAAZ más...

hex1

Remelem sikerul, de ha nem az tuti, h egy 32es megszakito van alatta, es 3 fekete, 1 kek, es 1 sargazold megy bele. A megszakito tablam amugy 24 helyes.

Gyurmaúr(fi-relé)

Figyu, miért szarakodsz a nemtom milyen tablettel ezzel a képfelrakással??? Miért nem egy cseszett telefonnal készítesz fotót és azt nyomod át a computeredre, vagy digitális géppel és azt?? Ez már kezd kissé komikussá válni...

hex1

1. Nincs okostelefonom
2. Kedden kotik csak be a netet a lakasban, igy most csak 3g van
3. Digitalis gepet tablettel osszekotni eleg erdekes lenne

Csupan ezert "szarakodok", de nagyon orulok h viccesnek talalod...

Üzenet összefûzve: 2014. Október 18., 21:06:19 pm

Utolso proba

Üzenet összefûzve: 2014. Október 18., 21:13:56 pm

Nos, itt az órám, valamint egy másik lakás órájának a helye, az enyémbe ugyanezek a kábelek mennek.

Üzenet összefûzve: 2014. Október 18., 21:15:17 pm

az utolsó kép pedig a főzőlap alján található bekötési rajz ugye...

980POWER

Szorgalmaznám a 3 X 20A, de inkább a 3 X 25A bevezetését, de átmenetileg köttesd be egy fázisra, hisz gondolom addig is szeretnétek használni, no habár nem lehet 100%-ban kihasználni. Jelenleg 1 X 32A van nálatok, a főzőlap pedig 38,59A igényel és ehhez még hozzá jön a sütő és a többi készülék, ami épp üzemel. Érdemes a 3 fázison gondolkodni, 2 fázist a főzőlapnak és értelemszerűen a 3-dikat a sütőre kötni illetve a lakás többi fogyasztóját többé-kevésbé egyenletesen elosztani 3 felé. (A fázisceruza azt mutatta, hogy mindegyik vezetékben fázis van, de az valójában ugyan az a fázis, csak 3 vezetékre elosztva.) Akár 1, akár 3 fázisra kötteted, arra figyeljetek, milyen keresztmetszetű legyen a vezeték és szabványosan legyen biztosítva az áramkör!!

hex1

A vezetekek 2.5-osok ott. Azt meg lehet csinalni, hogy 2 vezetekre kotom ra a fozolapot (bar a rajz szerint az 380V-os bekotes), mert ket vezetek egy 25-os megszakitoba megy, es egy a 16-osba (arra menne a suto, mivel ugyis dugvillas.)