Tűzhely bekötése

Indította Tűzhelyvadász, 2013. november 29., 21:46:31 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

posgaiimi

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. szeptember 04., 19:18:11 DÉLUTÁN
Helyes döntés a 3x25A, pláne amennyiben "C" karakterisztikájú kismegszakítókat adnak hozzá, ugyanis ott a termikus terhelhetőség akár 35A-ig felmehet delta T idő alatt. Ami a szétosztást illeti; célszerű a nagy teljesítméyű fogyasztókkal gazdagon ellátott helyiségek (konyha, mosó és szárítógép helyisége, vagy fürdő és persze nem utsó sorban a garage, pinyó áramköreit is 3 fázisra szétosztani, hiszen így lehetőséged lesz a pinyóban, garagéban "ipari csatlakozókat" (16 és 32A-es, mely persze a te esetedben max B25A-es kismegszakítóval lesz biztosítva), illetve több fénycsöves armatúrákat is üzemeltetni. Pl egy, pláne több 3x36W-os armatúrát 5 eres kábellel kötve máris megoldott az, hogy 1 (esetleg 2) fázis elmenetele esetén se maradj tök sötétben. Tűzhelyet 3x16A-es kismegszakítóval kösd, lehetőleg "B" karakterisztikájúval és feltétlen adj neki egy főkapcsolót a mért főeolsztóban, főként ha van kis gyerkőc, aki esetleg hajlamos -jáccásiból- bekapcsolgatni a főzőlapokat, sütőt. Asszem, ennyi infó egyelőre elég lesz, ha a többieknek van még hozzáfűzni valója, úgyis megteszik...
Köszönöm az infókat, tényleg hasznos volt, úgy ahogyan az előtted szólóké is.
Sikerült elfényképeznem a mérőhelyet. Kérdésem, hogy ez így szabványos?
Köszönöm! :)

Novill


posgaiimi

Idézetet írta: Novill Dátum 2014. szeptember 05., 18:21:27 DÉLUTÁN
A kép nem jön elő!
Bocsi!
Na hátha most!  Remélem így működik... :)  ;)

Köszönöm!

Hozzászóláshoz csatolt képek, csatolmányba feltöltve.
nova

nova

Képfeltöltésnél érdemes a csatolmányok és további opciókat használni a hozzászólás mező bal alsó részében.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Ez miféle mérő??? ??? Bevallom, én még nem találkoztam ilyen "egzotikummal".

posgaiimi

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. szeptember 16., 22:51:32 DÉLUTÁN
Ez miféle mérő??? ??? Bevallom, én még nem találkoztam ilyen "egzotikummal".

A régi helyre lett feltéve valami újabb doboz, elvileg mérőóracseréjekor, de hogy miért ilyen, azt nem tudom. A tulajdonos (idős hölgy) eléggé fél az ilyen műszaki és különösen az áram dolgoktól, lehet ő kérte, hogy pl. a megszakító ne legyen hozzáférhető. Nem tudom...
Volt kint egy ÉMÁSZ által regisztrált villanyszerelő kolléga, aki szerint nem lehet gond vele, kettős plombálásúnak néz ki, így akár maradhat is bővítés esetén, de utánakérdez.
Úgy döntöttem, 3x25A lesz a bővítés. Egyszer kell megcsinálni, és utána remélhetőleg nem lesz gondom vele, még ha indukciós tűzhely, sütő, mosogatógép, mosógép stb... nagy fogyasztók is lesznek rajta.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Gyurmaúr(fi-relé)

Ez bölcs döntés, a 3x25A, főleg "C" karakterisztikás biztivel verhetetlen!!! Persze, azért ne akarj egyszerre működteni mindent, mert ahhoz kb. 3x40A kéne...  ;)

hex1

Sziasztok,
Elore is elnezest az ekezet nelkuli irasert, de tabletrol tolom.

Üzenet összefûzve: 2014. október 17., 19:42:07 DÉLUTÁN

Idézetet írta: hex1 Dátum 2014. október 17., 19:28:30 DÉLUTÁN
Sziasztok,
Elore is elnezest az ekezet nelkuli irasert, de tabletrol tolom.
Szeretnenk bekottetni egy ujepitesu lakasba egy indukcios fozolapot, de az 5 kabeles kiepitesbol csak egy faizsban van aram, ez lehetseges? A kepen lathato a fozolap kapcsolasi rajza. A villanyszerelo azt mondta h egy fazisra o nem koti ra, mert nem fogja elbirni a tuzhelyet es a sutot egyutt. A kismegszakitoknal pedig van egy 16Aes tuzhely, es egy 25Aes tuzhely kapcs. feliratokkal. A szerelo azt javasolta, hogy huzassam at egy 4es vezetekkel mert az mar elbirna kuzkodve az eszkozoket.
Kerhetek egy kis tanacsot ezzel kapcsolatban?

Koszonom,
Gabor

Gyurmaúr(fi-relé)

Förszt of ól: rendelkezésre áll-é a 3 fázisú betáp a kecóban??? Mert amennyiben nem, akkor ez így gázos lesz!!

hex1

Annyit tudok, hogy a digitalis villanyora alatt egy db 32a-es megszakito van, ez gondolom egy fazisu betapot jelent?

Üzenet összefûzve: 2014. Október 17., 20:16:10 pm

Ez van a tuzhely aljan

Üzenet összefûzve: 2014. október 17., 20:28:38 DÉLUTÁN

Hatha most sikerul is :)