Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2019. február 16., 19:09:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Köszönöm a segítséget és megpróbálom visszakötöm a P1-P2 -re a pompa vezérlését az inverterröl be rakok egy két pólusú kapcsolót 1-0-2 egyik pozícióban fog működni az inverteres vezérlés a másik meg kézi valóban ugyan az ami te a két dugaljjal meg oldottál pumpa egy Tracon-Electric mágnes kapcsolóról működik.

faxelektro

Egy Mr-Gardener 400W/7000l/h talp szivattyún található rajz szerint csak megdöntve lehet helyezni vagy mit jelent a két rajz mert hem találtam semmi dokumentációt ?

Simon Endre

A jelölés azt jelenti hogy alacsony szint (vízszint) esetén a bennszorult levegő etávozását mindenképp bíztosítani kell a szivattyuból.

faxelektro

A képeken látható kinai csoda motor jól van-e bekötve mert a jelöléseken nem lehet eligazodni és a rajzon szereplö jelölések nem találnak a kapocstáblán a jelölésekkel.

viktória

Sziasztok!

Új vagyok, de végső kétségbeesésembe találtam erre a fórumra! Másfél éve küzdök....élek egy 54 nm-es lakásban, nincs családom, szóval nem vezetek nagy háztartást. Havonta 32 ezer forintos számlák jöttek rendre, majd egy 50 ezres már..tavasszal kértem egy 8 ezres átalányt, most szombaton kaptam erre egy 200 ezres elszámolót. Volt a villanyszerelő, próbáltam jelenteni mindenütt, de teljesen tehetetlen vagyok. Persze megy a hűtőm, a tv. a laptop, a bojler. Elektromos fűtésem van, amit nem kapcsolok be, a konektrból is ki van minden húzva, még télen is csak egyetlen panelt használok. Mit tudok tenni, mert már az agyvérzés határán vagyok

Fecó

Kedves Viktória!

Mi a kérdés?
A havi 32 000 Ft-os számlák diktálással készültek, vagy valami alapján átalányként küldték?
Nem értem, miért kértél havi átalánynak 8 000 Ft.-ot ha 32 000 Ft. sem volt elég a havi fogyasztásra?
Szerintem először is ellenőrizni kellene az elfogyasztott és elszámolt mennyiségeket KWh-ban, mert ezekkel a Forintokkal nem tudunk mit kezdeni. Jók a mérőállások?
Én azt szoktam javasolni, hogy minden héten, akár minden nap ugyanabban az időpontban feljegyezni a mérőállást, így lehet számolni akár a napi fogyasztást. Ellenőrizni lehet, hogy reális-e, és mennyire jön ki havi szinten. Sajnos akár egy olyan dolog, mint egy villanybojler, ha jó vízköves már, és nappali tarifán is üzemel, simán havi 20 000 Ft.-ot is elvisz. Nem szabad ebbe az átalányba belenyugodni, menet közben is fiogyelni kell a fogyasztást, mert jön a meglepetés. És most ha átugrassz a rezsicsökkentett ár fölé, akkor meg pláne...


pkajos

Egy 54m2-es lakás villamos fűtéssel- különösen nagyobb belmagassággal, "drága mulatság"- főleg, ha az energia a nyílászárókon .. ajtón, ablakon, felső lakásnál még a födémen, a tetőn "elballag" a forintokkal együtt.

A bojler nagy energiafaló, ahogy már Fecó írta.. de pontosan milyen a villamos fűtés?
Abból van többféle is, jó, rosszabb, még rosszabb. Talán 1 jó hír, hogy itt a "veszteség" is melegedést okoz.
A hűtők nagyon "alattomosak".. nem nagy teljesítménnyel ("kW") ballagnak - de egyik-másik öregecske sok ideig ("h" óra). Így a szorzatuk eléggé szaporodik (kWh).

Érdemes a villamos fűtéseknél megfelelő termosztátokkal operálni .. csak ott, és akkor, és csak annyit fűteni amennyit muszáj. 
Ahol "ülsz" (pl. home-office munkánál este a TV-nél takarékosabb infra panellal rásegíteni, esetleg fűtőszőnyeggel CSAK ott, ahol vagy, az egyéb  kevésbé hatékony villamos -teljes lakás- fűtésen meg "visszavenni" 2-3 fokot.. Szóval csodát nem lehet várni, de mérsékelni mindenképpen lehet mód. 
   

Sztrogoff

"Volt a villanyszerelő"
Igen, és? Mit működött? Mit mondott?

faxelektro

Egy TRACON-ELECTRIC EVOU4- feszűltségfigyelöt mivel tudnám kiprobálni hogy a rajta megadott érték 175V-min és 265V-max kapcsoljon ki?